Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes babánál mikor van...

6 hetes babánál mikor van szükség orvosra?

Figyelt kérdés

Az egész család beteg, vagyis már gyógyulófélben van. A baba most kezdett el szürcsögni, és ici-picit folyik az orra. Vagyis ha porszivozóm nagyon minimális cucc jön ki neki, de az sem mindig, van amikor hiába szívom, mert semmi nem jön. Anno az orvos nekem azt mondta, amíg eszik a baba rendesen és nem lázas addíg rá nincs szükség. De honnan tudom, ha fáj a torka neki is? Mikor vigyem orvoshoz? Azért nem szaladok egyből az ügyeletre, mert amíg várunk szerintem csak összeszedne valami betegséget, mert ilyenkor mindig tömve van a rendelő.

Kamilla teát adhatok neki?


2014. dec. 20. 07:29
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
én elvinném azért, ha begyullad a torka 2 napon belul belazasodik. akkor még nehezebb lesz neki gyogyszert keresni, inkabb bemennek h felirjak a receptet akar feleslegesen is. lerakod az eliterbe es csak addig mesz be vele mig behiv az orvos nem lesz semmi baja.
2014. dec. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Ha egy 3 éves gyereknek folyik az orra, akkor nem kell egyből orvoshoz szaladni, meg ő már éppen el is tudja mondani, hogy mi a baja, mit érez, stb., de azért egy 6 hetes kisbabát ne kezelgessünk már otthon. Lehetnek neki olyan dolgai, amit te nem fogsz észrevenni, ő meg nem tudja megmondani. Vidd el orvoshoz!
2014. dec. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
Nekem 3 hetesen már folyt az orra a lányomnak. Felhívtam a gyerekorvost, hogy mi legyen. Orrszívás, Sterimar, szoptatás. Csak akkor vigyem le hozzá, ha sokat sír, nyugtalan, nem eszik rendesen. Anyatejes babák szinte sohasem lázasodnak be.
2014. dec. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%
Ha lazas, nem eszik, nyughatatlan sir, akkor kell doki. Orrfolyassal nem kell vinni. Tapasztalatbol mondom.
2014. dec. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Pontosan, ahogy az utolsó írta. Használj valamilyen váladék lazítót. Avval könnyebb, kiszívni az orrát. Ilyen pici babának ha fáj a torka, akkor nem eszik. Vagy csak nyűglődik a kaján. Ha lázas adhatsz neki fél kúpot. Azt már az orvos felírja mikor kijön látogatóba. De csak ha lázas! Ami végbélben 38,5 felett, mert ugye onnan le kell vonni 0,5 fokot. Nekem is volt a babám másfél hónaposan taknyos, 2 hétig szívtam az orrát. De nem lázasodott be. Ő is azért lett beteg, mert mi is elkaptunk valami takonykórt. Nem kell neki adni semmit, csak plusz folyadékot, babavíz, vagy forralt visszahűtőtt víz meg az anyatej. Vagy többször kell cicire tenni, hogy pótolja a folyadékot, ha esetleg lenne egy kis hőemelkedése. Akkor kell még vele orvoshoz menni, ha az orrából nem fehér váladék jön, hanem sárgás-zöldes.
2014. dec. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!