Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek az első gyerekkel...

Akinek az első gyerekkel nehéz volt, milyen volt a kistesóval? Hogy élte meg vele az első időszakot?

Figyelt kérdés

Kisfiam lassan 2 éves, és elkezdett bennem motoszkálni a kistesó gondolata. Már ez is haladás, mert kb 1.5 éves koráig állítottam, hogy "soha többet" :)

Álomterhességet követően egy rossz élményű szülés. És után minden, ami lehet: szoptatási gondot, hasfájás a végtelenségig... mondjuk úgy 1 éves koráig napi szinten. Közben a fogai is megindultak, egybefolyt minden, már azt sem tudtam, hogy miért éjszakázok, de még 1.5 évesen is volt, hogy nyáron éjfélkor a teraszon tologattam babakocsiban, mert annyira sírt, nem tudott máshogy elaludni. Még a mai napig is fáj fogzáskor a hasa. Hála Istennek már az utolsó 2 fogacska van úton, nagyon kíváncsi leszek, utána hogy alakul majd az alvása.

Nekem sikerült kikészülnöm ezalatt a 2 év alatt... legtöbbször 2-3 órát nem tudok megszakítások nélkül aludni, és sokszor ez a megszakítás 1-2 óra is, már szerencsém van, ha csak 5-10 percre ébredünk meg.

Most, hogy kicsit nagyobb, azért két-két fogacska között volt, hogy egész jól aludt, mondjuk átaludt 2-3 éjszakát. (de 8.5 hónapos korától 23 korára szinte kint vannak a fogak, szóval szinte állandóan fogzik...)


Szóval szívem szerint már jöhetne a kistesó, de az agyam valahogy tiltakozik ez ellen. Rettegek, hogy a kistesóval is ugyanez lesz, mégegyszer nem bírnám ki. Idegileg teljesen kikészültem, segítségem alig van, férjem sokat dolgozik. Vele is a gyerkőc 8-10 hónapos kora körül romlott meg a kapcsolatom, addigra már totál kivoltam az éjszakázástól, hogy a gyerek éjjel 2-3 óránként kel és ordít 1-2 órát. (Hasfájósságával nem tudtak mit kezdeni...) Szerencsére azóta már rendbejöttünk a férjemmel, és mindketten megerősítettük, hogy lesz kistesó, majd, valamikor.


Akik voltak hasonló helyzetben, nálatok hogy alakult?

Engem mindenki azzal bíztat, hogy ilyen gyerkőc mellé biztosan nyugis érkezik, de erre persze garanciát senki nem vállal :P

Van köztetek, akinek hasonló volt a nagyobbikkal, és a kistesóval is nehéz (volt)? Hogy élitek meg? Férjetekkel a kapcsolat hogy alakul?

Vagy, ha a másodikkal tényleg sokkal könnyebb, arról is írjatok, hogy így hogy élitek meg a babázást újra.


2014. dec. 22. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem a nagy kifejezetten több emberes gyerek, máig nem könnyű eset, 5 éves, rendkivül okos (ezt nem csak én mondom), olvas, számol, naptárat, órát ismeri, eszméletlen memóriája van, de közben nagyon nehezen kezelhető, labilis sbt. 2 éves se volt, amikor született a második, aki egy hozzá képest tündéri lány :D Még a hisztijei is sokkal kezelhetőbbek, mint a fiamnak, tök egyszerű vele az élet - bár vannak neki is extrém nehezen kezelhető dolgai, pl. az, hogy nem lehet neki gyógyszert beadni, mert bármit mármikor ki tud hányni... Szóval van néhány nehéz pont, de sokkal egyszerűbb vele, mint a fiammal.

És még egy. A fiam kifejezetten egyeduralomra hajlamos egyén, nem tudom, mi lenne, ha nem lenne testvére. Már rég a fejünkre nőtt volna, minden igyekezetünk ellenére. Nagyon kellett neki, hogy testvére legyen, jó, hogy vállaltunk még egyet. A pici meg természetesen felnéz rá, imádja és minden hülyeségben benne van, amit a nagy kitalál.

2014. dec. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nálunk is sokan mondják, hogy jót tenne neki egy kistesó :) Hasonló karakter, mint a fiad, észnél kell lenni, hogy kordában lehessen tartani. Nem tudom, mennyire számít kiemelkedőnek, de 1 hét múlva lesz 23 hónapos, és két nyelven is mondókázik... minden részletet megfigyel, mindenre emlékszik. SZínek közül sokat felismer, számokat ismeri 1-10-ig (két nyelven), (tudatosan csak 2-ig mondja, pl. két kutya stb) és még sorolhatnám... viszont ő is rettentően uralkodó típus, mindenkit utasítgat, hipp-hopp rájön az 5 perc, ha valami máshogy sül el, ahogy ő képzeli. Sok-sok türelem és határozottság kell hozzá.


Írtad, hogy sokkal egyszerűbb eset a kislányod... Amikor született, hogy viszonyult hozzá a kisfiad? Most milyen a viszonyuk?

Kisfiad mennyire volt problémás pl hasfájás, fogzás -> éjszakázás terén? Lányodnál voltak ilyen gondok?

2014. dec. 22. 17:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! A lányom 3 éves, a fiam 3 hónapost! Nálunk minden ugyanúgy zajlik, mint a lányoknál! Viszont hisztiben lassan lekörözi a kicsi a nagyot! :) tudom, h ebben a korban még nincsen hiszti, de akkor is van valami sunyiság a dologban! :) nálunk mind a kettő nyugodt, nem hasfájós baba/volt! Mind a ketten 1 hónaposan már átaludták az éjszakát! Viszont ismerek olyat is, h a hasfájós, éppen-éppen éjjel alvós kétéves mellé megérkezett egy ugyanolyan baba! Kívánom, h szerencséd legyen a kistesóval!
2014. dec. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2,5 éves kisfiam is hasonló eset volt, hasfájás 8-9 hónapos koráig, pontosan 2 hetente új foga nőtt, kint van az összes kb fél éve, szinte mindegyiknél belázasodott. Nem aludt, volt hogy nappal semennyit, de az idő előrehaladtával már aludt egy keveset, napi 1-2 órát (nappal), éjjel pedig rengetegszer kelt, hulla voltam. Kb másfél éves korában javult kicsit az alváshelyzet, ekkor született a kistesó. És az egész kezdődött elölről! Most lesz 9 hónapos, hasfájós, főleg éjszaka. Ma napközben egyszer aludt fél órát, egyszer 3/4 órát, most végre kidőlt. Ja hajnali 5-kor keltünk, éjjel 4-5 alkalommal szopizott, vagy csak lecsekkolta hogy ott vagyok-e, és 5 után ordított mert fájt a pocak. Fogzik, most a felső metszők jönnek, 3 napja nem megy le a hője 37,3 alá, folyton nyűgös. Pontosan mint a nagytesó. A férjemmel mindketten az utolsókat rúgjuk (ő most altatja a nagyot), de remélhetőleg hamarosan könnyebb lesz minden, ha pl a hasfájás elmúlik. Annyi még hogy a nagynál a hozzátáplálás könnyű volt, mindent szépen evett, hamar kiváltottuk az étkezéseket, de a kicsi székrekedéses mindentől, alig van étel ami nem fogja meg a pocakját. És amikor nem tud kakálni akkor ordít... A nagy nálunk is rendkívül értelmes, mindenki mondja hogy 1,5 évesen megfelelt egy 2,5 évesnek (szintén magyarul-angolul számol értelmesen, folyékonyan és választékosan beszél, hihetetlen okosan játszik mindennel, 30 db-os puzzle, memóriakártya már nem is téma, rég túl vagyunk rajta). Adja az ég hogy a kicsi a kezdeti nehézségek után ilyen kis okostojás legyen! Mert akkor totál megérte :) Most megyek mert mindjárt elájulok...
2014. dec. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja még annyit hogy a nagyobbik csemete alvása teljesen rendben van, este 8-tól reggel 6-7-ig alszik (ma kicsit megcsúsztunk), és délben is alszik 2-3 órát. Csecsemőként a töredékét aludta, amióta nem fogzik nagyon jól alszik!
2014. dec. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! :)

Kedves utolsó, kicsit elvettek a kedvemet :) Úgy érzem, mégegyszer ezt nem bírnám ki...

Nálunk fogzáskor is van hasfájás, még 2 hete is éjjel ezzel szenvedtünk. De most már a 19. fogacska is áttört, nagyon kíváncsi leszek, nálunk is rendeződik-e a helyzet, ha kint lesz mind!

Ti terveztek még babát? Be mernél vállalni mégegyet?

Én szerettem volna hármat, de már most egy után elbizonytalanodtam. Ha mégegy ilyet kifognék, tuti nem lenne több...

2014. dec. 23. 23:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tervezünk többet, már a kinőtt ruhákat is elajándékoztam :) Nálunk még volt egy kis "plusz" a dolgoban, problémás volt a terhességem, és a kisebbik koraszülött lett, 34+0 hétre érkezett, csak a szerencsén múlt hogy megmaradtunk, ő oxigénhiánnyal született, nem lélegzett amikor kivették a pocakomból, most heti 2 Dévény tornára járunk. Szerencsésen megúsztuk mert egészségesnek tűnik, kicsit lassabb a mozgásfejlődése, feszes mindene, sokat kell még vinni a tornára, de úgy tűnik hogy más baja nincs. Nem akartam elvenni a kedvedet, csak gondoltam leírom hogy vannak akik "megszívják" és a kisebbik is ugyanolyan problémás lesz. Nálunk szerencsére a fogzás annyi változást hozott a hasfájásban hogy enyhült, mert többször kakál amikor áttörnek a fogak, és ilyenkor legalább a hasa nem fáj annyit. De amikor éppen nem fogzik akkor fáj neki. Sokszor kellett hőmérőzni, masszírozni, az ügyeleten is voltunk vele székrekedés miatt, ami vicces mert a nagyobbik a mai napig napi 2-3 alkalommal produkál. Ja és a két gyerek soha nem alszik egyszerre napközben!! Amíg az egyik aludna, végig a másikat kell csitítgatni, hogy ne verje fel. Szívesen tartoztam volna azon szerencsések közé akiknél a másodikkal könnyebb, de nem azt dobta a gép. A nehezén szerintem már túl vagyunk. Ja és ma éjjel tudtam aludni 2-szer 2 órát egyhuzamban, áldott jó baba volt a kisebbik! :) Nekem nincs segítségem, senki, csak a férjem este 6-fél 7-től, vacsi, fürdés és alvás, de ha van segítséged akkor biztos nem lesz ilyen nehéz.
2014. dec. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ugyan, nagyon köszönöm, hogy leírtad! Pont erre voltam kíváncsi, hiszen mindenki bíztat, hogy biztos nem ilyen lesz, dehát miért ne lehetne? Végre egy élő példa, nem csak a mézes-mázas "ígérgetés" :)

Remélem, hogy minden rendben lesz a kicsivel nálatok!! Ez így tényleg még sokkal-sokkal rosszabb :S Nagyon ügyes vagy, hogy még ígyis bírod! :)) Bár mást nem lehet tenni :)

Segítségem sajnos nekem sem nagyon van, sőt, most fogunk költözni, szüleimtől így 3 óra utazásra leszünk, férjem szülei külföldön laknak. Férjem ált. 7-9 között ér haza, vagy kicsit később, mindig egyedül fürdetek-altatok. Van, hogy már alszik a gyerkőc, mire hazaér.

Amúgy érdekes, mert a kisfiam nem székrekedéses, nála is a fogzás több fosit eredményez, de a hasa mégis fáj. Valahogy a pukik nehezen jönnek ilyenkor. És hát ugye mindig éjszaka szenved tőle. Nagyon-nagyon kíváncsi leszek, hogy tényleg a fogzástól volt-e, és mi lesz, ha kibújik végre az utolsó is.

Nálatok a nagy már átalussza az éjszakát? Ha igen, mikortól?

Mi tegnap éjjel aludtunk, 21:45-től reggel 8-ig húzta a lóbőrt, de ehhez hozzátartozik, hogy tegnap egész nap úton voltunk, utaztunk, vásároltunk, és egész nap nem aludt semmit, 13 órát ébren volt folyamatosan.

2014. dec. 24. 14:40
 9/10 anonim ***** válasza:
2 éves kora óta már biztosan átalussza az éjszakát, bár már előtte 1-2 hónappal is szerintem. Néha van hogy rosszat álmodik, ilyenkor sír kicsit, vagy ha beteg akkor nehezebben alszik, de általában teljesen végigalussza, ébredés nélkül. Imádkozom hogy a kicsi is ilyen legyen!!!! Az már csak 1-1,5 év..., bár a nagyobbiknál is 1 éves kora után szépen lassan javulgatott, amikor nagyon picike volt akkor 10-szer is ébredt éjjelente, a vége felé már csak 3-4-szer, és most alszik mint a bunda. A mi rokonságunk "csak" 200 km-re lakik :) Nálunk is hasfájós volt a nagyobbik, pedig nem volt székrekedéses, úgy tudom hogy ez örökletes. Mi anno megbeszéltük a férjemmel hogy ez a 3 év a túlélésről fog szólni, sejtettük hogy nehéz lesz, és már tényleg a végét járjuk testileg-lelkileg de látszik az alagút vége. A kicsi már halad előre, valamilyen érdekes mozgásformával (kúszás és mászás között vmi, a feszessége miatt nem bír kúszni), és napközben kimozogja a gázokat, hamarosan feláll és megy, akkor vége lesz a hasfájásnak!!! Persze fogzik, lázasodik stb, de az már kutyafüle a hasfájáshoz képest. Férjemmel vannak feszültségek, de rém türelmes emberek vagyunk, így túléljük. Az elején ezt is megbeszéltük, hogy tűzön-vízen át együtt.
2014. dec. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Olyan jó volt olvasni az írásodat, szuper, hogy így össze tudtok dolgozni a férjeddel! :)

Én sajnos nagyrészt mindenre egyedül vagyok. A rokonságot már írtam :)

Sajnos nálunk nem jött be ez a "kimozogja" a gázokat, bár tényleg jobb volt, mikor már tudott járni, de ígyis sokat szenved. Én már nem is tudom, hogy reménykedjek-e az éjszaka átalvásában mostanában...1 hónap és 5 nap múlva lesz 2 éves, és semmi jele, h lenne változás. Tegnap éjjel aludt, mint a bunda, "cserébe" ma délután 1.5 órát altattam, és este már majdnem 23:00 volt, mire elaludt... :( Lehet, hogy most a fogzás miatt, de ha azután sem lesz változás, én nem tudom, mi lesz. Persze, "egyszer" biztos átalussza majd, de jó lenne valami, amibe kapaszkodni lehetne....

Mint ahogy régen mindig mondták, hogy "majd 3 hónaposan kinövi a hasfájást", aztán mikor nem, akkor "majd 6 hónaposan már jobb lesz", hát akkor sem, így "1 évesen sokat fog változni", hát nem, azóta senki nem mond már semmit...

2014. dec. 24. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!