Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik külön szobában alszotok...

Akik külön szobában alszotok a babával hányszor mentek át éjszaka ránézni?

Figyelt kérdés
Eddig az ő szobájában aludtam a születésétől, a férjemnek megígértem, hogy még karácsony előtt visszaköltözök, ma van az utolsó nap, így ma már a mi szobánkban alszom. De úgy aggódom, hogy bealszom, nem veszem észre és kitakaródzik és megfázik, stb.. Ti hányszor néztek rá "csak úgy"? Vagy csak akkor mentek át, ha mozgolódást hallotok a bébiőrön keresztül?
2014. dec. 23. 23:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
2 hónapos korától átalussza az éjszakát, azóta egyedül alszik a szobájában, csak akkor megyek át ha hallom, hogy felébred (cumit keres) :) altasd meleg hálózsákban és nem kell félned, hogy kitakarózik... amúgy meg hidd el minden mozgolódására fel fogsz ébredni :)
2014. dec. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

nekem mióta megszülettek ultrahallásom van, de komolyan, ha egyet moccan-nyekken stb valamelyik, azonnal fent vagyok.

amúgy a kitakarózás miatt nem féltem, míg kisebbek voltak hálózsákoztam, abban nem tudtak megfázni, mostmár 6,5 és 5 évesek, érzik maguknak hogy kitakaróznak-e v sem. Mielőtt lefekszem éjfél körül, be szoktam menni hozzájuk egy pillantásra, ha kell takargatok, vagy a nagyobbomat ha nem nagyon mélyen alszik akkor kihozom pipilni, mert különben hajnalban uccsó pillanatban ébred félhisztiben, és akkor egész délelőtt kialvatlan-morci stb. Nekem amúgy ne mvolt bébiőröm, kövezzetek meg, két szoba panel, ha a légy fingott is meg lehetett hallani... de persze nagyobb lakásban a bébiőr jó szolgálatot tehet, szerintem ha azt bekapcsolod nem lesz gond.

amúgy elhiszem hogy nehéz az "elszakadás", de hosszú távon valószínűleg mindenkinek jobb lesz ez így. apának ez valószínűleg amolyan mérföldkő, hogy névleg kicsit visszakapjon téged, ez valahol érthető is, és ha azt szeretnéd, hogy a kapcsolatotok jól működjön, akkor ezt a birtoklós-törekvését tolerálnod is kell valamennyire ,vagyis inkább azt írom ,hogy meg kell találnod az arányosságot, főleg magadban, hogy úgy juttass magadból neki, hogy közben nem érzed azt ,hogy a gyerektől veszed el magadat.

2014. dec. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 10 hónaposunk van. Csak akkor megyek ha mozgolódik. Hálózsákban alszik, így nem kell takargatni, mondjuk amennyit mozgolódik nem is lehetne.
2014. dec. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Bébiőr van, mert nekem a fáradtságtól én nem hallanám éjszaka, meg nem épp közeli szobában van. Hálózsákban alszik, tuti nem fázik, de sokszor ébred, többször kell hozzá mennem. Szerintem csak ellenőrzi, hogy megvagyok-e.:) Ha épp jól alszik, igyekszem én is aludni.
2014. dec. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Nincs bébiőrunk, csak akkor megy át egyikünk, ha sír. Éppen azért altatjuk külön szobában, hogy tudjunk végre aludni. Ha kitakarózik és fázik, úgyis felébred, és sír, ha meg nem fázik, nincs gond.
2014. dec. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Csukott ajtón keresztül is meghallom a legkisebb nyekkenését is a legmélyebb álmomban is. Csak akkor megyek ha jelez, egyébként alodjon mindenki nyugodtan. Mi is hálózsákot használunk, mert a takaró alól folyamatosan kimászott.
2014. dec. 24. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

szuletesetol fogva kulon alszunk, egyszer se mentem.be hozza soha. volt h parszor bent aludtam a kanapen nala de csak akkor ha sokszor kelt. legzesfigyelo.van, de csak nem reg ota es elotte se jarkaltam be hozza.

a jo Istenke vigyaz ra, nekem az a termeszetes h kulon szobaba van, most a nagy szulokhoz utazunk, naluk a vendegszobaba van a kisagyunk, a mi nagy agyunkal egyutt, de mi inkabb lent alszunk a nappaliba a kanapen, bebi or mellett, mert szerintem egyikunk se tudna ugy aludni hogy a masik horkol, szuszog, kohecsel stb..

2014. dec. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Csak, ha sír, de ez nagyon ritka, fogzás idején volt talán összesen 2, két különböző éjszaka.


Figyelni reggel szoktam bébiőrön, mert akár fél órát is elvan, nem sír, csak "szerel" (csapkod, kattog valamivel az ágyban) meg motyog. De olyankor is megvárom, amíg tényleg hangosabb/élénkebb, mert párszor benéztem és betrappoltam a félálomban kómázó gyerekhez. Mióta ezt nem csinálom, a reggeli motyogás után simán ráhúz még 1-2 óra alvást.

Szerintem ilyenkor felébred, de még nincs kipihenve, ezért motyog egy kicsit és visszaalszik. Ha állandóan berohangálnék, pont ezt a visszaalvási készséget építeném le benne.

2014. dec. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Illetve van légzésfigyelő és hálózsák, így éjjel tényleg csak sírásra megyünk be. Neszekre, morgásra nem.


Olyan elő szokott fordulni, hogy az ágy túlvégében, 180 fokkal elfordulva találom meg, mert reggel átkommandózik. Átforog vagy átkúszik, passz, eddig csak a végeredményt láttam :)

2014. dec. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
8 hónapos korában jöttünk ki a szobájából éjjel. Annyira zavartuk már, hogy, ha megfordultunk az ágyban, akkor is felébredt. Azóta nyugi van, szépen átalussza az éjjeleket. Nekünk van AngelCare-ünk bébiőrrel, így hallom, ha netalántán felébred éjjel.
2014. dec. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!