Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól hallja a baba pontosa...

Mikortól hallja a baba pontosan a szavakat?

Figyelt kérdés

17 hónapos a lányom, és már szépen mond szavakat ( anya, apa,baba, cica, cici, fa, háp háp, vau vau, kanál, kaka stb)

de ma nagyon zavarba hozott. Ismeri az oroszlánt, ami azt mondja vááááh, és amikor mutatom a könyvben az oroszlánt akkor ő is imitálja az üvöltést. Ebből azt szűrtem le, hogy érti,ha azt mondom oroszlán.

Nemrég mutattam neki egy boszorkányt, egy fiatal nő fekete lepelben, előtte üveggömb, kezében kártya. Mondtam neki, hogy ez egy boszorkány, erre vigyorogva üvöltött, hogy váááh.


Szóval a boszorkány és az oroszlán magánhangzói eléggé összecsengenek, normális az, ha nem hallja a hangzásbeli különbséget?



2014. dec. 24. 23:13
 1/2 anonim ***** válasza:

attól függ mennyire szines a palettája az utánzó hangok tekintetében


mert az is lehet sokmindenre mondja még ezt hogy vááh, próbáld mással is


pl.: nézd tehén, nézd kutya, nézd cica, mit mond a béka? mit mond a kecske?, stb

kérdés, hányszor hangzik el a "váááh"

2014. dec. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

*de szóval inkább vizuális ingerekre reagálnak először nem hangra, szerintem..

szóval az is lehet, hogy egyszerűen csak tetszik neki az, hoyg "vááá"h

2014. dec. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!