Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon rossz evő 9hónapos...

Nagyon rossz evő 9hónapos babám, csak a zöldséglevest eszi meg és a joghurtot, mivel próbálkozhatnék?

Figyelt kérdés
2014. dec. 26. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Főtt tojás sárgája+joghurt+reszelt sajt egy csipet + kenyérkockákkal mártogatva? Nekünk ez az egyik kedvenc, szintén 9 hónapos, azért ezt írtam, de van sok kedvenc is, csak nem tudom, miket próbáltál és hogyan eddig már.
2014. dec. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Zöldségleves alatt pontosan mit értesz? Miket tartalmaz? Fűszer van benne?
2014. dec. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

a mi levesünk turmixolva, enyhén fűszerezve, az ízetlent abszolút elutasítja,

sok mindent próbáltam már, a gyümölcsöt, tejpépet végkép nem eszi meg :(

2014. dec. 26. 14:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Paradicsomos krumpli, sütőtök, borsófőzelék passzírozva, sárgarépakrumpluval. Miket próbáltál?
2014. dec. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

a paradicsomos krumplit eddig megette , de ma már azt sem :(

próbáltam szinte minden zöldséget a korának megfelelően, a sütőtököt sajnos egyszer sem ette meg, pedig sokszor próbálkoztam vele, cékla brokkoli, karfiol, borsó, répa, karalábé , nem kevés neki így a vitamin ha semmilyen gyümölcsöt nem eszik??anyatejes baba

2014. dec. 26. 14:26
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát azok 4-5- hónaposnak valók, gondolom ezeken már túl vagytok azért.


Gyümölcsből a banán szokott joker lenni a babáknál, mert turmixolva nagyon édes, ha nálatok a joghurt megy, akkor a túrót is próbálnám banánnan turmixolva túrókrémnek, a kefírt is adhatod zsömlével, a leveszöldségbe a húst mindenképp belecsempészni és turmix, de a paradicsomos máj, pici sóval, krumplival, majorannával, fokhagymával stb., vagy bármi, amit ti esztek (és nem tejes, nem tojásfehérjés, vagy gombás) kóstoltasd, majd rájösz mi tetszik neki.


Mi nagyon szeretjük a tejfölös borsófőzeléket is, nem bébiétel, hanem amit mi eszünk, egészben eszi a borsót is, szóval ki kell kíárletezni nektek hogyan enné meg. Az ízetlen én sem enném meg és a fiam sem szereti, a brokkoli főzelébe is kapaszkodik, de fokhagymával főzöm, turmixolom, pici só és ek reszelt sajt, magában neki sem kell csak a zöldség.

Ma pl. fél zsömlére sütött reszelt sajtot kapott tízóraira és 3db párolt paradicsomnak a húsába tettem csíkokra vágva, amit a zsömle felszívott szépen. (Én is ezt ettem amúgy, finom.)

2014. dec. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, amit múlt héten próbáltam, mert nekünk a répát nem ette meg eddig, hogy 3db répát megfőztem, egy narancs levét ráöntöttem, turmix és pici cukor meg joghurt. Életében szerintem először bevert 3 répát így. Eddig összesen nem evett ennyi répát a 9 hónap alatt meg. Amiben volt, azt kiköpte.
2014. dec. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
* +fahéj
2014. dec. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm, ki fogom próbálni!!! a banánt sem eszi meg :( a múltkor lasagne volt az ebég abból vettem ki a tésztát és persze volt rajta pici az ízes szaftból is + sajt turmixoltam vízzel és azt bevágta persze.
2014. dec. 26. 15:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor csinálhatsz neki hagyma, paradicsompüré, fokhagyma, kakukkfű alapot, mint a bolognai, csak lightosabbat és durum tésztával sajttal, ha azt szereti. Abban a szószban elveszik a hús is, a répaféléket is elbírja. Mi eszük magában is, csak a paradicsomos zöldfűszeres alap + tésztás verziót is.


A vadas is bejön nálunk, szintén durum tésztával, az is elnyeli a zöldségeket és ízes, marhahússal, tejföllel.

2014. dec. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!