Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyi az ideális...

Szerintetek mennyi az ideális korkülönbség?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan anyukák válaszát várnám, akiknek több gyermekük van! Én minél hamarabb szeretnék még egy babát, de a kislányom még csak holnap lesz 3 hónapos. A férjem szerint még várnunk kellene legalább addig míg a lányunk betölti a 2-t. Kinek hány év van a gyerekek között? Köszönöm előre is a válaszokat! :-)

2014. dec. 27. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a 2 nagy között 2 év 8 hónap van, a 2. és 3. között 18 hónap, a 3. és 4. gyerekünk között 15 hónap. Az eleje kegyetlen nehéz volt, főleg, mert nem volt segítségem. Csak az édesanyámra számíthattam, de ő 220 km-re lakik, tehát annyi volt a segítség, hogy néha elvitte valamelyik gyereket 1 hétre, de napi segítségem soha nem volt.

Most már nagyon jó így, összenőttek, szeretik egymást (a legkisebb 12 múlt, a legnagyobb 18 lesz), de az eleje nehéz. Mondjuk 2-vel nem olyan vészes akkor sem, ha kicsi a körkülönbség. Orvosilag többnyire a 2 évet tartják szükségesnek.

2014. dec. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a két év korkülönbség is kevés lenne. NÁlunk 6 év korkülönbség van, és ez nekünk így ideális. De ezt mindnekinek magának kell tudnia. Mérlegeljetek, beszéljétek át. Valami miatt a férjed szeretne várni, hallgasd meg az érveit (pl.: szeretne újra pár hónapig önfeledten szeretkezni, vagy szeretne egy kis pihenőt a kettő között, hogy legyenek nyugodt éjszakáitok, fél, hogyha veszélyeztetett terhes lennél és fekvésre ítélnek, akkor hogyan bírna egy ennyire pici babával stb).
2014. dec. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2 gyermekem van, a nagy 2,5 a kicsi féléves. Hát... Elég nehéz. A nagyot is még öltöztetni, pelenkázni (már alakul a szobatisztaság, de így meg öltöztetni, ha baleset van), fürdetni, valamennyire etetni kell vagy legalábbis takarítani utána. Úgy érzem, hogy nincs elég időm se külön-külön rájuk, a lakásra, a férjemre, magamra. Viszont néhány év és sokkal könnyebb lesz, ők pedig jól fognak tudni együtt játszani, ha nagyobb lenne a korkülönbség az szerintem nekünk jobb lenne, de a gyerekeknek így a jobb. Ha esetleg lenne 3. gyerekünk, mindenképp megvárnám, míg a kicsi 3 éves lesz.
2014. dec. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a nagyobb korkülönbségre szavazok, legalább 4 évre. Nálunk 5 év a korkülönbség, és jó így, nem annyira nehéz, mert a nagy már önálló. De még így is elfogadok minden segítséget. Pl. ha a párom délelőttös, az egyik nagymama eljön reggel és elviszi a nagyot oviba, így nekem nem kell a 2 gyerekkel kapkodni, bajlódni reggel. A kicsi még csak 3 hónapos.

Szerintem nagyon-nagyon nehéz, ha kicsi a korkülönbség, én legalábbis mindenkitől ezt hallom. Nem is mertem volna bevállalni.

2014. dec. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3.5 év van a lányok között. Nekünk ez volt ideális, vagy a több. Én tudom magamról, nem bírtam volna 2 kicsivel, vagy legalábbis nem ment volna minden ennyire flottul mint most.
2014. dec. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Babeli Zurzavar ***** válasza:
16 hónap van a gyerekeim között, a fiam 2.5 eves a lányom 15 hónapos. Most már nagyon jó, semmi pénzért nem csinálnám másképp! Nincs napi szintű segitsegem,de ha lenne sem vagyok alkalmas arra sajnos hogy éljek vele. Mindkettő pelenkas, hellyel közzel mindkettőt etetni kell,iszonyatos figyelmet és türelmet igényelnek, de most már együtt játszanak, a kicsi rohamtempoban fejlődik, sokkal gyorsabban mint annak idején a nagy, en nagyon élvezem ahogy látom Őket összenoni! Nagyon jofej kölykök és igazán önálló mindkettő, simán tudok mellettük házimunkát végezni, de van úgy, hogy ha Ők játszanak akkor leulok egy könyvvel melléjük és olvasni is engednek, nem kell szorakoztatnom őket. Én ajánlom mindenkinek a kis korkulonbseget, főként ha van segítség! :)
2014. dec. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
nalunk 2 ev 9 honap van a ket lany kozott. Minden attol is fugg hol milyen korulmenyek kozott eltek. En nem tudtam volna megoldani a testverbabakocsit ha a nagy is meg nem birna a hosszu setat. Ott van a szoptatasi ido is, amig a naggyal nem tudsz lenni,nekem fontos volt, hogy legyen mar akkora, hogy a szobaban lehessen hagyni arra az idore. A kicsi még csak 5 hos, csak most kezdenek osszenoni. A nagy mar ovis, igy neha ott is van, bar nagyon beteges. Merlegelni kell mindent, az ejszakai keleseket is.
2014. dec. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!