Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért tépi az arcát és a...

Miért tépi az arcát és a füleit 8 hós babám? Rossz nézni.

Figyelt kérdés
Eddig is csinálta néha, de most 2 napja kis túlzással egész nap ez megy. Tépi az arcát, húzkodja a füleit és olyankor nagyon nyafog. Mégsem úgy tűnik, mintha ezt valami fájdalom miatt tenné, szépen alszik, eszik. De olyan erővel markol az arcába és nyúzza, hogy tényleg rossz látni. Volt valakinél hasonló? Rájöttetek miért csinálta?
2014. dec. 27. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Pedig biztos fáj a füle, ügyeletre is el lehetne vinni. Láza nincs? Esetleg fájdalomcsillapítót adni neki, ha van otthon, ha nem akarod ügyeletre vinni, de hétfőn mindenképpen orvos.
2014. dec. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A foga jön szerintem. Ha a füle fájna lázas lenne.

A kisfiam is a fülét piszkálta, amikor a foga jött.

Próbálj meg körülnézni a szájában, hátha megtalálod a bűnösöket.

Én annak idején levittem orvoshoz a fiamat, mert, hogy piszkálja a fülét. A doki első dolga volt, hogy belenézett a szájába. Majd megmutatta nekem: nézze anyuka, fogak jönnek. Neki 4 jött egyszerre, azt hittem se.ggre ülök. :)

2014. dec. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vagy fogzik, az én kisfiam akkor csinalja ugyanezt. Letépi a fülét kb. , vörösre dörzsöli. Meg az arcát is.
2014. dec. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekünk pont azt mondták, hogy a fülgyulladas sokszor nem jár lázzal. Így lehet akár az is, bár akkor nem lenne jókedve. Mi, amikor nagyon tépte a füleit, megmutattuk a dokinak, szerencsére nem az volt ludas, csak éppen ilyenje volt a fiunknak. A foga miatt is lehet egyébként.
2014. dec. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem lázas, és próbáltuk már, hogy adtunk neki Nurofent, de ugyanúgy tépte. A gyerekorvos azt mondta pár hete, hogy a foga jön, és érzi, hogy valami fáj ott vagy viszket, azért bántja az arcát. Csak gondoltam azért megkérdezem itt is, hátha másnak is van ezzel tapasztalata.
2014. dec. 27. 16:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt csinálja, 9 hónapos most. Én úgy látom, hogy nyűgös, megnyúzza magát itt ott és utána már a bizsergés miatt nyúzza tovább. Mintha most tanulná meg, hogy ha valami fáj, akkor oda tud kaparni a kezével, meg tudja fogni stb.


Néha izzik a füle, de aztán elfelejti tovább tépni, elterelem, vagy leteszem aludni és nem is fáj neki semmi utána. Lehat nálatok is ilyen oka is.

2014. dec. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam a fogzás miatt markolászta a füleit. Már megijedtem hogy begyulladt neki, de szerencsére nem volt gond. Pár hónap és abbamaradt.
2014. dec. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is fogzáskor csinálta, és ha álmos volt! De a fülfájásra is gondolni kell.
2014. dec. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már többször szóltam a gyerekorvosnak, hogy nézzen bele a füleibe, de nem látott benne semmit sem.
2014. dec. 27. 20:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy fájó fog kisugározhat a fülbe.
2014. dec. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!