Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám rengeteget...

Dorys1992 kérdése:

8 hónapos babám rengeteget mozgolodik alvás közbe és ez miatt nagyon sokszor fel is kell. Szerintem ez egyáltalán nem jó neki. Vagy ez normális? Már egy csomó mindent kiprobáltunk neki de ugyanugy csinálja. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2014. dec. 29. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:

A felnőttek is ezt csinálják, csak vissza tudnak aludni. Babánál rajtad múlik, hogy megtanul-e visszaaludni. Ha félálomban kikapkodjátok az ágyból, akkor nem fogja megtanulni.


Amíg nem sír, addig ne piszkáljátok. Halk nyöszörgés, nyögés normális, akár álmot is "lejátszhat". Amúgy saját ágyban alszik? Saját szobában?


A lányom is sokszor mocorog, nyögdécsel éjjel. Külön szobában van, de a bébiőrön át hallom. Mióta nem rohangálunk be, hanem egyszerűen lejjebb állítottam a bébiőr érzékenységét, 11 órát alszik éjjel.

2014. dec. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Velünk egy szobába alszik de kiságyba. én is csak akkor szoktam odamenni ha már sír és akkor probálom visszaaltatni mert nem mindig tud vissza aludni egyedül hanem simogatni kell de ez egy este 10 szer is felkell ez miatt.
2014. dec. 29. 08:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam ugyanezt csinálta, 4 és fél hónapos. Most próbálom neki megtanítani, hogy hogyan tud elaludni egyedül. Csak akkor veszem fel, ha sír, amint megnyugszik visszateszem az ágyába. Most már egyedül alszik el az ágyban, nem pedig a kezemben. Ő is külön szoba, külön ágyban alvó baba. A 8-10 kelés mára 2 ébredésre redukálódott, másfél hónapja kezdtük ezt a módszert.
2014. dec. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
éjszaka tudom csak vissza altatni a kiságyba nappal beleteszem abba a pillanatba sír. nem szeret benne lenni.
2014. dec. 29. 08:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez miatt alszik egy szobában velem a fiunk is. 9 hónapos most, de kb. 5. hónap óta halad előre álmában. Én csörgős játékot tettem a sarokba és ha eléri és az megmozdul, meghallom és azonnal pattanok, húzom vissza a bal alsó részébe a gyereket az ágyban. Ő így nem ébred fel teljesen sosem.

Igazából amikor felébred is visszaaltatja magát mostanában, de még visszapakolom bal lentre ha meghallom. Nekem ez bejött, mert nem kell altatgatni éjjel és már én is megszoktam, olyan, mintha "csak pisilni szaladnék ki", alszok tovább én is azonnal.

2014. dec. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és nálunk hason alvás van, nagyon nyugodtan alszik így napközben is, de az a hátránya, hogy kúszni tud álmában is, de nem ébred fel a mozgásra, csak ha a feje elérte az ágyat és többször nekiloki magát.
2014. dec. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen mi is hason fekszünk. Ő szokott vándorolni bár csak szerencsére akkor ha már felkelt. Engem nem idegesít hogy nekem fel kell kelni hozzá csak szerintem neki nem jó hogy annyiszor fel kell.
2014. dec. 30. 08:09
 8/8 anonim ***** válasza:

FelkeL (egy l, két l-lel már azt jelenti, hogy kell, muszáj).


Nappal akkor tedd le aludni, ha az álmosság jelét látod, de akkor azonnal. Ha nem álmos, akkor kínlódni fog.

2014. dec. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!