Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez már ülésnek...

Szerintetek ez már ülésnek számít?

Figyelt kérdés
Adamo hintában mindig felül, már nem is lehet fektetve hintáztatni. Sokszor kapaszkodás nélkül ül fel és nem is támaszkodik közben. Tudom, hogy ez a hinta nem vízszintes, tehát könnyebb felülni benne, de az ölemben is ezt csinálja. Felhúzza magát teljes ülésbe és ott ücsörög támaszték nélkül. Nem tudom eldönteni, hogy akkor ez most ülésnek számít, vagy sem.

2014. dec. 30. 14:38
 1/7 A kérdező kommentje:
megpróbáltam egyszerűen leültetni a földre, eldőlt. egyértelműen nem tud még ülni...
2014. dec. 30. 14:49
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? A baba akkor tud ülni, ha magától csinálja. Általában a legtöbb baba mászó pozícióból ül fel elsőnek, mint az én fiam is, de vannak olyanok, akik elsőnek állnak és állásból ülnek le. Tudom, hogy jó lenne, ha már tudna ülni, de az ő érdekében ne ültesd. A babák amúgy már pár hetes korukban kezdenek bizonyos hasizom gyakorlatokat csinálni, próbálják felhúzni magukat fekvő helyzetből, de ezt nem szabad összetéveszteni azzal, hogy ülni szeretnének. Nem baj, ha már a hinta nem teljesen fekvő helyzetbe van állítva. A lényeg, hogy a baba hátát ne terheld semmivel, mindig stabil legyen ez a félig fekvő félig ülő póz. Hasból felülést amúgy 1 éves korig kell megcsinálni a babáknak. Az én fiam most januárban lesz egy éves és kb 1 hónapja ül fel hasizomból. Mászásból pedig 6.5 hónaposan ült ki elsőnek.
2014. dec. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem ültetem, ülteti magát ő :) ezzel tényleg nem tudok mit kezdeni, visszanyomogatni fekvésbe nem lehet. egyébként 7 hónapos.
2014. dec. 30. 15:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, ülés. Egy 7 hónaposnál ez teljesen normális. Nyugodtan hagyhatod.
2014. dec. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Földön ül egyedül? Amúgy ha nem is ül még rendesen de a leírtak alapján már nem sokára igen.
2014. dec. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Az èn kisfiam is 7hònapos. Ő is ugyanazt csinàlja. De ha a földre leültetem ès elengedem akkor hosszabb rövidebb ideig merül magàtòl. Illetve ha a kanapénak neki tàmasztom ùgy is merül.
2014. dec. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2014. dec. 30. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!