Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól baj, ha a babám nem...

Mikortól baj, ha a babám nem forog hasról hátra és hátról hasra?

Figyelt kérdés
Ma 20 hetes, 4 és fél hónapos. Minden vele egykorú ismerős baba forog és neten is azt írják, hogy kellene. Erős kisbaba, mindent csinál amúgy, mozgékony is, de forogni még nem láttam. Tudom, hogy lehetnek eltérések, de mikortól kell aggódnom emiatt?

2015. jan. 2. 08:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Eddig soha nem próbáltam motiválni, hogy forogjon. Úgy játszottunk, ahogy neki kényelemes volt. Ha elfáradt hason, akkor megfordítottam. Kellene valamit tennem?
2015. jan. 2. 08:20
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Fél éves korig "kell" megtanulni a babàknak mindkét irànyba forogni. Nem kell semmit tenned majd magàtól rájön hogy hogyan kell, van még bőven ideje.
2015. jan. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ok, köszi.
2015. jan. 2. 08:48
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
7 hónapos korig legkésőbb.
2015. jan. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Hivatalosan fél éves korig kell, akkor vizsgálja státuszon a gyerekorvos. De nálunk még egy hónapot ráhagynak, hátha csak lustább egy kicsit a gyerek. 4,5 hónaposan még bőven van ideje.
2015. jan. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindhármótoknak. Akkor nem aggódom, ezek szerint van még ideje.
2015. jan. 2. 09:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Valóban nem kell aggódnod! Nekünk azt mondta az orvos 4 hónapos korában, hogy el van maradva, mert még nem forog. nov. 7.- én fordult át hátról hasra, 11.-én töltötte az 5. hónapot.Előtte pár napig álmában is fogta a lábait. Te babád fogdozza a talpacskáit?

Most 6 és fél hónapos, forog, már egy hete mászik és fel akar állni :-)

2015. jan. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A kérdésem valójában egy órája aktualitását vesztette, mert mintha megérezte volna a babám, hogy aggaszt a dolog, fogta magát és átfordult a hasára. Nagyon megörültem neki, megdicsérgettem, azóta még egyszer megcsinálta. Egyébként igen, napok óta fogdossa a lábát.
2015. jan. 2. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!