Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha már a Gyed alatt visszamegy...

Ha már a Gyed alatt visszamegyek dolgozni, akkor megkapom a Gyest a gyerek 3 éves koráig a munka mellett? Hol találom meg azt a szabályt, hogy csak 1 éves kora után lehet visszamenni dolgozni, vagy ez munkahely függő?

Figyelt kérdés
2010. febr. 5. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyed alatt egyáltalán nem lehet. Gyes alatt pedig csak 1éves kora után lehet dolgozni. Nem tudom hol van a szabály,de így van. Ennek semmi köze a munkahelyekhez.
2010. febr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, ha visszamész dolgozni a gyed alatt akkor át kell váltani gyesre és az jár a gyerkőc 3 éves koráig.Nem munkahely függő hogy mikor lehet visszamenni, hanem szabály van rá.
2010. febr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen úgy értettem, hogy akkor a Gyed átváltozik Gyesre, de akkor azt megkapom 3 éves koráig. Ezek szerint csak akkor tudok visszamenni dolgozni, ha betölti az 1 éves kort. Akkor miért van az, hogy a bölcsödékbe kb. 5 hónapos kortól felveszik a csecsemőket? Hiszen oda beadni csak akkor lehet, ha dolgozol nem?
2010. febr. 5. 10:25
 4/8 anonim ***** válasza:

pont tegnap kérdeztem meg a munkaügyisünket. azt mondta ha hamarabb visszamegyek akkor ugye kapom a fizetést. a gyest meg csak akkor kapom ha a gyerek betölti a 2. évet. de akkor fizetés nélküli szabira kell menni és akkor kell megigényelni a gyest. nem értem én sem de nekem ezt mondták...

bár az jó lenne ha hamarabb visszamegyek dolgozni és már hamarabb jár a gyes

2010. febr. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Főként a magánbölcsik, a fizetősek veszik fel ilyen korán a babákat! Az első év alatt, ha kapod a gyest vagy a gyed-et, se dolgozni, se bölcsibe nem adhatod a babát.Ha betöltötte az 1 évet, akkor átváltassz gyes-re és mehetsz dolgozni. Azt kapod 3éves koráig.
2010. febr. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A gyereked 1 éves kora előtt is visszamehetsz dolgozni, csak akkor semmilyen juttatást nem kapsz. Se gyed se gyes. mosolyt kapsz állambácsitól a pofidba. Mivel a gyereked 1 éves kora előtt a bölcsödéknek sem jár állami támogatás a gyereked után 8se magán, se állami, se csanában) így ezt a különbözetet is Te fizeted a fenntartónak. Füge az arcába kedves nagyra vágyó (esetleg anyagi csődhelyzetbe jutott) kismama, hogy a gyereke mellől el akar menni dolgozni. Az állambácsi azt nem mondhatja azért még meg, hogy mikor mehetsz vissza dolgozni, csupán aládtesz.
2010. febr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló vagyok, tapasztalatból írtam.
2010. febr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. febr. 6. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!