Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha hátról hasra...

Mit csináljak ha hátról hasra csak bal oldalra fordul és jobbra nem?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos kortól forog. Először azt gondoltam, hogy majd később. 6 hónapos, nem fordul még mindig jobbra. Ha odateszek jobbra valamit akkor balra fordul és odamászik. Mit csináljak? Hová vihetném?

2015. jan. 5. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Ne haragudj, de ez most komoly? 6 hónapos, ezért még nem kell vinni sehova. Hagyd fejlődni a maga tempójában. Nincs lemaradva semmiről.
2015. jan. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sem gond, de ha Te aggódsz, akkor szerintem említsd meg a gyerekorvosotoknak. Ha ő szerinte ez már ennyi idősen aggodalomra ad okot, akkor majd elmondja, hogy hová kell vinned (gondolom neurológushoz).
2015. jan. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt,csak fordított oldalra.

Most 7 hónapos a baba,elkezdett kúszni és mászni már,de azért egy Dévényessel nekünk konzultálni kell,mert a hátról hasra fordulás csak az egyik oldalról megy.

Szerintem még nyugi!

2015. jan. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, kb ennyi idősen. Balra nem akart fordulni, nekem a gyerekorvos mondta, hogy játékkal inspiráljam, balról beszéljek hozzá, illetve pokrócon görgetve segítsük. 1-2 próbálkozás után már ment balra is, bár úgy vettem észre, hogy azóta is inkább a jöbb oldalt preferálja. Ő nemrég múlt 6 hónapos mindkét oldalra forog és már mászik is.
2015. jan. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, komoly, mert nem tudom, hogy ez amiatt van, hogy van valami gond vagy csak szimplán a bal oldal a szimpatikusabb. Hozzátartozik, hogy mindig a jobb karja és csípője volt kötöttebb. Valószínű azért mert a jobb oldalán feküdt a pocakomban. Ezért nézem aggodalommal, hogy 1,5 hónapja forog, de mindig csak balra és ha jobbra teszem a játékot csak sír, majd balra fordul és odamászik. Nem vagyok egy paramami, de ez azért egy picit aggaszt.
2015. jan. 5. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!