Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha egy popsitörlő...

Miért baj, ha egy popsitörlő propilénglikolt tartalmaz? Merthogy a legtöbb tartalmaz. Az egyik legdrágábbat néztem, és abban is van.

Figyelt kérdés
Biztos, hogy akkora probléma ez? Vagy már megint sikerült túllihegni valamit?

2015. jan. 5. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Kinek baj? Ki mondta?

Most elolvastam miről is van szó, ez egy teljesen veszélytelen vegyület.

2015. jan. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Itt olvastam valami vizsgálatról, ami "szarnak" minősítette az összes PG tartalmú kendőt.
2015. jan. 5. 15:23
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
A polipropilén glikol fagyálló, szintetikus anyag. És, hogy miért nem jó? Idézem az orvosi véleményt:"minden, nem természetes eredetű anyag esetén akár kis mennyiségű de tartós, rendszeres bevitel esetleges késői kockázata kevéssé ismertek és kiszámíthatók. Én megfontolnám azt, hogy egyáltalán szüksége van-e ezekre az anyagokra."
2015. jan. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De valamiért mégiscsak ezt használja szinte az összes cég, a vezető márkák is ...
2015. jan. 5. 15:26
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Mert olcsó előállítani. A márkákat nem az érdekli, hogy a kisbabád ezek miatt az anyagok miatt 50 évesen bőrrákban fog meghalni, hanem az, hogy most egy csomó pénzért vedd meg. Egyébként több ilyen cég benne van a gyógyszerbizniszben is. Először jól elrákosítanak mindenkit, utána pedig 50.000 Ft-nak megfelelő/ kemó kezelés X100.000.000 ember. Kétszeresen is lenyúzzák rólunk a bőrt. Egyébként még a propilén glikolról annyit, hogy "Az etilén-glikolt elsődlegesen fagyállóként hasznosították, de nagy mennyiségben a szervezetbe jutva erősen mérgező hatású, ami aggodalomra adott okot, így 1994-től a KEVÉSBÉ MÉRGEZŐ propilén-glikolt használják fagyállóként".Tehát a propilén glikol mérgező.
2015. jan. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
Amíg nem volt popsitörlőkendő, megfelelt a tiszta vizes lemosás is. Abban nem volt vegyszer. Csak az anyukáknak könnyebb ezt használni és nem törődni azzal, hogy ez hosszútávon mérgező is lehet.
2015. jan. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%

nekem propilénglikol allergiám van, életemben nem hallottam, hogy káros lenne... még a gyógyszertár is használja, hisz ezzel tartják össze a vizet és a zsírt, különben a tubus tetején úszna a víz, alul meg a zsír...

egyedül a nagyon olcsó krémekben nincs, én azokat használom, ezért tudom.

most ha itt olvastad, akkor azért nem kéne készpénznek venni :) egyik anyuka kitalálta és már ezen parázol... hülyeség :)

2015. jan. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, itt olvastam :-)

És igen, parázom rajta, mert ugyanúgy, mint ahogy azt sem tudom, mi a baj a fürdetőkrémmel (amit szintén használok és szeretek) úgy ezt sem értem ... Ha rákkeltő lenne, csak nem használná sem a gyógyszeripar, sem a szépségipar ...

2015. jan. 5. 16:32
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező. Akkor belinkelek neked egy oldalt, ahol minden összetevőt meg tudsz nézni, hogy mi az, milyen élettani hatásai vannak stb. Az oldal nagy előnye, hogy szakirodalommal közli, tehát nem légből kapott iromány. Pontosan meg van jelölve a forrás, tehát utána lehet nézni. Van hozzá magyar nyelvű is (bár az kevesebb), ha esetleg nem olvasol angolul.


[link]


A gyógyszertári fürdetővel mindössze annyi a probléma, hogy kőolajat tartalmaz, ami nem kicsit rákkeltő.

2015. jan. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyógyszertári fürdetőkrémet én sem használok mert úgy tudom tartalmaz kőolajszármazékot.helyette magam keverem a popsikrémjét és a fürdetőjét is.olvass el egyszer egy pl sampon vagy tusfürdő összetevőket és nézz utána mi micsoda.le fogsz döbbenni.nem kímélik a babákat sem hidd el.
2015. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!