Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féloldalas kúszás előfordult...

Féloldalas kúszás előfordult valakinél?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdett el kúszni, de a jobb oldala dominánsabb. Ballal húzza/löki magát, míg a jobb kezével előrenyúl. Ezt ismételgeti, nem igazán váltja a két oldalt.
2015. jan. 5. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
kisfiam az egyik lábát nem használta a kúszáshoz. aztán elég későn ült fel és 12,5 hósan mászott csak, nagyon makacs volt, több szakemberhez vittem. végül mászottmajd 4 hónapot, mire elindult, úgyhogy megvolt a mászás is. tudom, fontos a kúszás is...
2015. jan. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, hogy mászás VAGY kúszás kell, hogy meglegyen. Pont a váltott végtagos mozgás a lényeg benne.


Eddig nem vettem észre, ma tűnt fel, hogy bal alkarral tolja magát előre, a jobb kezével pedig folyamatosan a kívánt tárgy irányába nyúl.

Emiatt balra húz, így időnként megáll, egy helyben irányba forgatja magát, aztán folytatja.

2015. jan. 5. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Kislányom kúszott féloldalasan, a jobb kezét alig, a lábat pedig egyálgalán nem használta. Dévényeshez vittem, kötöttek voltak az izmai. 2 hónapig jártunk heti rendszerességgel. A kezelés hatására a mászása már szép volt.
2015. jan. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, azt mondták, segitsem majd megtanulni mászni, mert azt nem lehet féloldalasan. Amikor már fel tudott magától állni négykézlábra, akkor ha kúszni akart valamiért, sokszor feltoltam alá a lábait, hogy mászni próbáljon inkább :)

7,5 hónap körül kezdett mászni, telsejes normálisan és sokáig, 13 hónaposan járt stabilan.

2015. jan. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

7,5 hónapos most, attól nem tartok, hogy mozgásfejlődésben meg lenne csúszva. Csak a kivitelezése nem tetszik.


De akkor elviszem majd neurológushoz.

2015. jan. 6. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!