Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kötelező havonta védőnőhöz járni?

Kötelező havonta védőnőhöz járni?

Figyelt kérdés

Kislányom most 5 hónapos. Azt tudom, hogy vannak kötelező státuszok, de azon kívül is köteles vagyok vinni a gyereket a védőnőköz?


Nem akarok felelőtlen szülőnek tűnni. Nem azért kérdezem, mert nem akarom vinni, hanem a mostani alkalom egy kicsit betette a kaput. Mióta megszületett a kicsi azóta a védőnő háromszor látta, holott aláíratott velem egy papírt miszerint hat hetes koráig minden héten jön, utána pedig havonta fogja megnézni a lányomat. Az első két hétben jött is, aztán szabira ment, azt mondta majd jelentkezik. 1 hónapos korába én vittem be a tanácsadóba, hogy valaki nézze meg, mondván első gyerekes anyuka vagyok, ők jobban tudják. Utána sem jelentkezett a védőnő és 3 hónapos koráig nem is látta a kicsit mert mindig akkor van szabin amikor a tanácsadása van (egy héten egyszer 3 óra!). Ma is bevittem, hogy mérje meg. Már nem is csinálok ebből gondot, mindig telefonálgattam, amire mindig azt a választ kaptam, hogy szabin van, de menjek majd valaki megnézi. Tehát ma előre vittem (most az egyszer igaz, nem telefonáltam) erre közölte az egyik kollégája, hogy szabin van, és csak húzogatta a vállát, menjek haza majd jövő héten telefonáljak. (Teszem hozzá fogzik a gyerek, nyűgös, ráadásul alvási időbe van tanácsadás).


Erre fel gondoltam többet nem megyek el csak amikor kötelező. Sokkal úgysem vagyok beljebb, a jegyek árából pedig lassan egy mérleget is vehettem volna itthonra... :(



2015. jan. 6. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Törvényileg a VÉDŐNŐNEK kötelező:

Első 6 hétben HETENTE menni/látogatni az újszülöttet.

2. hónaptól 1 éves koráig HAVONTA látogatni vagy a védőnői szolgálati helyre behívni az anyukát a gyermekkel (ugye a kötelező súlymérés, stb. miatt).

1-6 éves korig ÉVENTE.


Utána a védőnő szerepét az iskolai orvos illetve, az iskolai védőnő veszi át, ami régebben jelentett "sokat", most már tulajdonképpen az iskola körzetében lévő védőnői szolgálat megy ki. Ez ugyanúgy vonatkozik az óvodákra is.

2015. jan. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy születés után kijön, majd kb. 2 hetes a baba, amikor először tanácsadásra megyünk. Itt mindig megnézi a babákat orvos is.

Ezután minden hónapban 2-szer megyünk vizsgálatra, a páros szerdákon, páratlan szerdákon pedig a védőnő jár a babákhoz, egy éves korig.

2015. jan. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fél éves koruk után én nem vittem. Ha valami volt felhívtam, néha erre járt és itthon megnézte a gyerekeket. Mérlegünk van, én mértem őket havonta. Aztán mentünk az 1 éves státuszra.
2015. jan. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, úgy van, ahogy az első írja. Az olyan védőnő, aki ezt be is tartja pedig olyan ritka, mint a fehér holló.
2015. jan. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hozzánk se jár. 3-szor volt itt a baba születése után, egyszer meg behívott minket az egy hónapos státuszra. Azóta nem hallottam felőle. Próbáltam már hívni, hogy vigyem-e 3 hónapos státuszra, de nem tudtam utolérni. Megyünk hamarosan oltásra, akkor azért rákérdezek, hogy is van ez.

Egyébként terhesség alatt se jött ki megnézni a lakást. Jó, persze minden rendben van, de mi lenne, ha mondjuk egy lepukkant viskóban laknánk víz és áram nélkül, vagy mondjuk éheztetném a babát. Ki se derült volna hetekig.

2015. jan. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk nem jár ki, de szerintem felesleges is. A családi hátteret ismeri (ezt ugye szülés előtt felmérte), majd mikor kijöttünk a kórházból az orvossal együtt kijött. Azóta havonta 1x, ill az oltásokkor nézi meg (akkor csinálja meg a státuszt is) Tehát látta 2-3 és most megyünk 4 hónapos oltásra majd kedden és akkor megcsinálja neki a státuszt is. Itthon van mérlegem, néha ráteszem, de végülis a hízás is csak az elején lényeges. Mi mondjuk az elején megbeszéltük, hogy feleslegesen nem caflatok oda (fél óra gyalog míg odaérünk), ha épp sétálunk és arra megyünk aznap beviszem (de ez ritka mint a fehér holló :))

Nekünk egyébként heti 2x van tanácsadás délelőtt és mivel az orvosi rendelővel együtt van a tanácsadó így a doki is bármikor át tud jönni megnézni, ill nálunk a szuriadás is úgy van, hogy a tanácsadóba megyünk és áthívja a doktornőt, ne ott a betegek között kelljen várakozni a babáknak.

2015. jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

A terhességem végén kétszer volt nálunk a védőnő, a két látogatás összesen volt 'vagy 15 perc. A 36. héten az előszoba ajtóba megállt, mert nem akarta levenni a sáros cipőjét... A 37. héten benézet a baba szobájába, egy másodperc alatt szétnézet, megállapította, hogy minden meg van. Megkérdezte, hogy a kórházi csomagom kész van-e már, ekkor adta meg a mobilszámát és ment is. Első babás vagyok a családban, baráti körben, így netről szedtem kelengye listát, kórházi listát.


Aznap, mikor hazajöttünk a kórházból, szinte ki sem szálltunk a kocsiből, itt volt a gyerekorvossal. A lányomat 2 majd 3 hetes korában megnézte, 4 hetesen csak az utcaajtóig jutott el, megkérdezte mit csinál a baba, mondtam, hogy alszik. Azt felelte, hogy akkor jó, és elment. Azóta nem volt nálunk. Bubu dec. 29-én töltötte a négy hót, simán tarthatnám a kamrában fűtés nélkül, zsákba csavarva... Tanácsadáson vagy ott van, vagy nem... Sokszor lett volna kérdésem, ha elmentem hozzá, a Facebook előtt lógott munka időben, vagy szabin volt. Mivel 5 hónapos korban úgy sincs kötelező oltás, nem fogom keresni, nem hívom fel, h mikor kell mennünk, kíváncsi vagyok jelentkezik-e.



A tanácsadás annyi nálunk, hogy ellőre kinyomtatott státusz lapot íratnak alá a védőnők meg sem nézik, valóban tudják-e a babák a koruknak megfelelő dolgokat. Közben megmérik a babákat, aztán jön a gyerekorvos és beadja a szurikat, és minden gyereket meg is vizsgál (meghallgatja őket, megnézi a torkukat, kutacsukat, csípőjüket)

2015. jan. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Előző vagyok


Azon gondolkodtam valamelyik nap, hogy feljelentem a főnökénél, nem tudom van-e értelme, de valamit lépni akarok.

2015. jan. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom hányas válaszoló vagyok. 8-s én ezt a védőnőt simán feljelenteném. Ez azért már a pofátlanság kategóriáját súrolja, főleg, hogy nálatok lenne is igény arra, hogy megnézze a babát. Csak viszonyítás képpen: a mi védőnőnk még este 8-kor is kiment egy családhoz, akik nem tudták hogyan kell megfürdetni a babát. :) Vannak ilyen lelkiismeretesek is.
2015. jan. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Először is, ha valóban szabin lenne (bár szerintem ennyi szabija nincs), akkor lenne helyettese és, ha tanácsadási időben mész, annak ugyanúgy meg kéne néznie, mint a saját védőnődnek (lehet, hogy csak unják, hogy helyette dolgoznak?). A kötelező státusz benne van a kis könyvben, vidd el, amikor kell, ha nincs ott, menj át a gyerekorvos és mond el, hogy mi van. Panaszt nem tudom, hol tudsz tenni, de létezik védőnői szolgálat, jelentsd nekik! Egyébként az én fiam 9 hónapos a védőnő 2-szer volt nálunk, amikor megszületett rá pár napra, meg amikor 6 hónapos korában a hozzátáplálásról kellett beszélni. A tanácsadáson én is lyukra futottam, amikor délután 2-kor szembejött velünk kocsival, hogy ő most megy a szomszéd faluba maszekolni. A tanácsadás 1-től 3-ig van, egy héten egyszer! A következő alkalommal meg megjegyezte, hogy a múlt héten vártalak titeket!? Én csak telefonon beszéltem vele az elmúlt 9 hónapban szinte!
2015. máj. 9. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!