Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig rögtön észreveszitek...

Mindig rögtön észreveszitek ha bekakilt a kisbaba? Mennyi idő múlva pirosodik ki a bőre ha valaki nem veszi észre?

Figyelt kérdés
Ezen aggódom, hogy nem fogom észrevenni esetleg időben...
2015. jan. 8. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem fél órán múlik, semmi baj, ha nem azonnal kapcsolsz. De azért órákat ne ücsörögjön benne! Ismerek anyukát, aki csak napi 3x pelenkázta a babáját, ott azért már akadtak gondok. Ha etetések környékén belesel, kb. 2-3 óránként, akkor nem lesz gond!
2015. jan. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom akkor nagyon erőlködik és hangosan nyög (na meg az a jellegzetes pelusba rotyogós hang is jelzi, hogy készül a csomag) szóval nem lehet nem észrevenni.

De ha jól tudom akkor csak a fogzós széklet marja ki a bőrt viszont ahhoz meg pár perc is elég.

2015. jan. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én észrevettem, mert elég hamar terjengett az illat :) A bőrkipirosodáshoz elég sok idő kell nálunk.
2015. jan. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én mindig észrevettem, nem volt vmi finom illata. Most 11 hónapos és tudni mert leguggol vagy elbújik vhova kakilni. Na meg ha rákérdezek h kakiltál akkor nagyon rázza a fejét. :) sztem sok időnek kell eltelni h kipirosodjon tőle, de az elég sokáig gondolom úgyis minden etetésnél kicseréled, mire nem kell olyan sűrűn cserélni a pelust addigra meg belejössz.
2015. jan. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valóban a fogzós és más betegség miatti hasmenés miatt gyorsan kipirosodik a popó. A többi a gyerek bőrétől függ. De amíg nem tudod nagyjából a kicsi ritmusát, jobb többször oldalról bekukkantani, vagy szagmintát venni. :)
2015. jan. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Észre lehet venni, 1 órán belül akkor is, ha épp "suttyomban" kakil, de legtöbbször azonnal látni mikor kakil.
2015. jan. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem mindig veszem észre rögtön, de általában rövid időn belül, mert azért van szaga. :) De amúgy a pirosodáshoz viszonylag sok idő kell.
2015. jan. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mióta a kisfiam azt eszi amit mi és egyre kevesebb a tápszeres evése (kb 1 éves kora óta), azóta azonnal észreveszem ha bekakil mert nagyon büdös. :)

Előtte volt hogy nem vettem észre azonnal, volt olyan is hogy nem értettem hogy miért sír olyan keservesen és az utolsó a pelenka ellenőrzése volt. Én azt vettem észre hogy fél óra alatt semmi bajuk nem lesz, kisfiamon egyszer másfél órán keresztül volt a kakis pelus, na akkor kipirosodott neki a popsija. (nagyszülők hozták haza, jelezték hogy bekakilt de a kisfiam mindenáron az udvaron akart maradni velük játszani, én nem rángattam be a lakásba ez miatt rögtön)

Van egy 12 hetes kislányom is, nála is ritkán vesszük észre azonnal, mert a pici babák kakija még nem annyira büdös.

2015. jan. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!