Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem merít ki a kisbaba...

Titeket nem merít ki a kisbaba sírása?

Figyelt kérdés

Két és fél hónapos a kislányom, szerencsére nem sír sokat, de mikor pl. végig ordít egy öltözést vagy egy fürdést, utána úgy érzem magam, mint akin átment egy úthenger.

Szinte fizikai fáradtságot, feszültséget érzek utána még egy jó darabig.

Ti szoktatok ilyet érezni?


2015. jan. 9. 11:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Nekem kb az első két hónapban fizikailag fájt a dobhártyám a sírástól. Azzal oldottam meg, hogy van fülesünk a TV-hez, feltettem azt, kissé védte a fülemet. Hallottam úgy is, de már nem olyan intenzitással.

Főleg, amikor kézben volt és 10 centire sírt a fülemtől.

2015. jan. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Lesz ez még roszabb is mikor nagyobb lesz és ellenkezni fog. Most 15 hónapos a lányom és néha kész katasztrófa egy öltöztetés. Már a végére hulla fáradt vagyok. Nincs is kedvem már lemenni.

De ez van ez csak pár perc. Roszabb esetben negyed óra :)

2015. jan. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

A szomszéd folyton síró gyereke merített ki valamikor. Mára elköltöztek.

Az interneten olvastam hogy a világ legidegesítőbb hangja a gyerek sírás és sikítozás.

2015. jan. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem is ez a legnehezebb. Mikor megszületett a második gyerekem (pont 2 év van a két nagy között), sokszor egyszerre sírt mind a kettő. Teljesen kész voltam az első időkben. De aztán végiggondoltam, hogy a világ legtermészetesebb dolga, hogy egy gyerek sír. Ő még nem tud beszélni, nem tudja máshogy kifejezni a bánatát, problémáját, nemtetszését. És ha én ettől kikészülök, attól csak rosszabb lesz mindkettőnknek. Azóta könnyebb.

Próbáld meg Te is! Ha végigordít egy öltözést, akkor gondolj bele, hogy most Ő ezzel fejezi ki, pl. hogy "Anya, ne macerálj már, nem akarom oda bedugni a kezemet, már nagyon éhes vagyok, inkább enni adj!"

2015. jan. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy lesz ez még így se, ő a második gyerekem, az első még sírósabb is volt, még én is tapasztalatlan voltam, de ő már három éves.

Igazából nem is panaszkodhatok, mert tényleg keveset sír, igény szerint szopik, hordozni is szoktam kendőben, szóval nagyrészt meg van elégedve a világ folyásával :).

De mikor már nagyon álmos és sehogy sem jó, vagy fürdik, öltözik, és lila fejjel ezer decibellel ordít, az totál kimerítő. Fürdésnél is minden ruhadarab után felveszem, hogy hagyja abba legalább egy kicsit, aztán persze kezdi elölről.Szerencsére mostanában már volt néhány napunk mikor nem ordította végig a fürdést sem, pedig mindig kipihenve, jóllakva fürdettem, de valahogy az mumus a számára.

2015. jan. 9. 11:38
 6/15 anonim ***** válasza:
átérzem :) én is ugyanígy voltam, sőt volt, amikor le is izzadtam benne és teljesen meg voltam feszülve tőle :( de lesz jobb is!!! :)
2015. jan. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Úh, nem tudom ki járt itt lepontozgatni, de nem én voltam.
2015. jan. 9. 12:28
 8/15 anonim ***** válasza:
De kimerít. A szó szoros értelmében. Mondjuk mostanában már nem sokat sír, de olyan 1-2 hónapos kora körül voltak hasfájós napjai, mikor a nap nagy részét átbőgte, vagy legalábbis mikor ébren volt. Na ilyenkor tényleg úgy éreztem, mintha leszívták volna az energiám. Ez egy ilyen korszak, ők még tényleg csak így tudnak jelezni.
2015. jan. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ennek egyszerű evolúciós oka van.

A kisbabák arra vannak programozva hogy sirjanak, az anyák meg hogy beszüntessék a sírást.

A sírás hangjától stresszelünk, felpörög az agyműködés, hogy minél hatékonyabban oldjuk meg a gyerek problémáját.

Ha ellen kell állni a késztetésnek például, mert fürdeted, az még egy adag stressz.

És ez szellemileg lemerít. Ezért mikor véget ér a sírás, az agy próbál pihenni, ettől érzed fáradtnak magad.

2015. jan. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
10 hónapos és nem tudok hozzászokni.Most is volt egy altatásos, és úgy érzem energiaital kellene hogy kibírjm estig :(
2015. jan. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!