Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ordítja végig a pelenkáz...

Miért ordítja végig a pelenkázásokat?

Figyelt kérdés

1 hónapos a fiam, szinte minden pelenkázàst és fürdetést végig ordít...nem pityereg...nyöszörög...visít...

A hőmérséklet biztos jó..fàjdalmat nem okozok...a lànyomnàl ilyen nem volt!! Nem értem...azt hittem elmúlik..hozzàszokik..de eddig semmi


2015. jan. 9. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Vannak babák, akik érzékenyebben reagálnak a hőmérséklet változásra, azaz, ha levetkőzteted fürdéshez, pelenkázáshoz, az neki hideg, bármennyire is normál szobahőmérséklet van. Esetleg ez lehet a gond, állítólag ahogy nő, majd elmúlik.

Az én kislányom nem sír, de vacog fürdés után, amíg meg nem törlöm, fel nem öltöztetem

2015. jan. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk ez olyan 3-4 hónaposan múlt el.Akkor volt az hogy már tudta hogy biztosan kap kaját fürcsi után.Kb ekkortól nem sírva ébresztett reggel hanem gügyögve.Nyugi kinövi :)
2015. jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is ordítás van, csak nekünk fürdetéskor, nem pelenkázáskor. Pelenkázás általában etetés után történik. Nálatok is?
2015. jan. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

:)

Mintha én tettem volna ki a kérdést:)

Nekem a kislányom 3 hetes és tök ugyan ez a téma..

Fürdetés elött-közben, pelenkázás elött-közben-után ordít.. Aztán mikor az utolsó ruhadarabot adom rá és elkezdjük a hamizást rögtön csend van:) Én is úgy halottam,hogy majd kinövik..

Eddig 2 szer sikerült úgy megfürdetni,hogy nem sírt,komolyan olyan siker élményem volt mint még soha :D

Próbáld ki azt hogy mikor pelenkázod és öltözteted fürcsi után,hogy a lábait,talpát közbe kicsit masszírozgatod, a kislányom akkor egyből tök csendbe lesz.:) Fürdetésnél az vált be, (nem mindig) ha énekelek neki. :)

2015. jan. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó.: igen nàlunk is pont ugyan ez...nem egyszer fordult elő,h amint az utolsó patent bekapcsolódott csend lett. Hiàba csinàlok bàrmit...csak ordít. Amikor nekünk is volt 1-2 alkalom,h nem sírt fürdésné vagy pelenkàzàsnàl...olyan boldog és megkönnyebbült voltam. Most meg màr rettegve àllok neki mind a kettőnek
2015. jan. 9. 20:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez a baj. Nem kell rettegve nekiállni, ha ordít, akkor ordít, ez van. Próbáld terelni, énekelj, stb., de valószínűleg halottnak a csók.

Az én bébiszitteltem is végigüvölti a pelenkázást, és?! Nem fogok ilyen hlyeségen kiakadni, ha neki ez jó, akkor visítson. A fejem tetejére is állhatok, akkor is hisztizik, anyjánál, apjánál.


Egyébként nyugi, mert kinövi, addig meg fogd fel pilanatnyi kellemetlenségnek, de ne félj a dologtól, mert azt is megérzi ám.

2015. jan. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, az én lányom addig ordított végig minden fürdetést, és pelenkázást, míg rá nem jöttem, hogy éhes és fáradt is. 7-kor fürdik, én úgy csináltam, hogy 5 körül elaltattam még, ha csak egy fél órára is, aztán fürdés előtt megetettem. Amint áttértünk erre a módszerre, onnantól kezdve megszűnt a fürdés közbeni ordítás. Ezt kb. 2,5 hónapos korára sikerült kivitelezni :-)
2015. jan. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Erre én is ràjöttem,h nem csinàlok jót azzal ha közvetlen etetés előtt fürdetem,mert akkor hisztis nyűgös...de végül is mind1 mert ordít így is. Hàt akkor ez can...vàrnom kell. Köszönöm a vàlaszokat
2015. jan. 10. 02:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!