Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban "rossz" szülők lennénk...

Valóban "rossz" szülők lennénk ez végett?

Figyelt kérdés

Kislányom 15 hónapos. Ma a mamánál fog aludni.

Már aludt ott többször is. A szomszédom azt mondta milyen rossz szülők vagyunk hogy folyton lepasszoljuk a gyereket. Én azért kapom a pénzt hogy a gyerekkel legyek. (Ezt így mondta) holott kb ez a 6. Alkalom hogy ott alszik. Kb havonta egy éjszakát. Ilyenkor összeülünk a barátokkal beszélgetni, kártyázgatni. Ugye ma is ott alszik. De ma muszáj, és nem azért mert ki akarunk kapcsolódni.

Úgy érzem kell ez nekünk, nem csak a monoton napok.

Már most hiányzik a lányom. Olyan rosz amúgyis otthagyni és nélküle eljönni.

Most mégroszabbul érzem magam. Ti is ott szoktátok hagyni éjszakára a manánál?


2015. jan. 10. 12:56
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy vagytok. Agyamra mennek az ilyen mindenhez értő, mindenbe belepofázó emberek. Mondd meg neki hogy törődjön a maga dolgával.
2015. jan. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
84%

Jaj, nem kell foglalkozni az ilyenekkel!

Nagyon gonosz megjegyzés volt a részéről, én biztos elküldtem volna melegebb éghajlatra!

Az is lehet, hogy irigy! Irigyli, hogy nektek jut az a havi 1 alkalom, amikor rá tudjátok bízni valaki olyanra a gyerkőcöt, akiben megbíztok és tudtok egy kevés időt magatokra is szakítani!

2015. jan. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
23%
2,5 éves a lányunk és még soha nem aludt nélkülünk. Az igazi szakértők szerint (pl. Vekerdy, Ranschburg) 3 éves kor körül érik meg a gyerek erre. Ha muszáj lenne otthagyni, akkor nyugodt szívvel hagynám a nagyszülőkre, de szórakozás miatt nem.
2015. jan. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
24%
Én is úgy vagyok mint a 3-as. Nem hagynám a szüleimre a kicsit csak hogy szórakozzak.Főleg nem éjjelre.Egyszer vigyázott rá nevelőanyám,mégpedig karácsony előtt pár órát amig barátnőmmel találkoztam. Messze laknak a nagyszülők,de ha itt lennének se hagynánk rá szórakozás miatt éjjelre. Nem vagytok rossz szülők egyébként ettől függetlenül,csak van akinek ez nem oké. Én ezzel úgy vagyok,hogy a gyerekvállalással az embernek le kell mondania dolgokról.És szerintem a buli ezek közé a dolgok közé tartozik.Főleg ha összeüléses dolog,akkor meg csak nem kell kiabálni,a gyerek meg alszik a szobájában.Párom jár el néha,de együtt nem mennénk.Mozit tervezünk majd,de azt se estére.
2015. jan. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
81%

Ja, és akkor 3 éves koráig nem mentek el sehova? :O

Miért kell úgy beállítani, mintha a szórakozás valami bűn lenne? Az embernek igenis szüksége van néha egy kis kikapcsolódásra!

2015. jan. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
19%
Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy 3 évig nem megyünk sehova, hanem azt, hogy számunkra a kikapcsolódás nem egy éjszakai szórakozóhely meglátogatását jelenti. Még csak lemondással sem jár a részünkről, mert akkor vállaltunk gyereket, amikor már érettek voltunk rá.
2015. jan. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem senkinek nem tartozol elszámolással, hogy a saját gyereked mikor, hányszor van a nagyszüleinél, főleg nem egy ilyen rosszindulatú, kotnyeles szomszédnak.

Dehogy vagy emiatt rossz szülő.

Ahhoz meg pláne nincs köze, hogy mikor miért és honnan mennyi pénzt kapsz.

Ne is foglalkozz ilyenek véleményével.

2015. jan. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
78%

Na ne vicceljetek már, hogy 3 éves koráig a szülők ne mehessenek sehova, ne csinálhassanak programot a barátaikkal!

Lehet,h itt egyeseknek nincs szükségük erre (talán m nincsenek barátaik), de az emberek igénylik a felnőtt társaságot is! És ez szerintem normális.

Mi tavaly Szilveszterkor hagytuk a mamára (éjjel 2-ig, aztán mi is ott aludtunk), meg egyszer a legjobb barátnőm esküvőjére mentünk, akkor is "lapasszoltuk" a gyereket.

Szerintem nem vagytok rossz szülők. Főleg, h ez csak egy összeülős , beszélgetős este,nem pedig lealjasodás valami szórakozóhelyen.

2015. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
43%

Szintén 15 hós (fiú) anyukája vagyok! Mi most szilveszterkor hagytuk a mamánál először éjszakára. A tesó a pocakomban, így gondoltuk legyen egy kis házibulis szilveszterünk mert pár évig tutira nem lesz. De én borzasztóan éreztem magam, és szívem szerint vele lettem volna. Arról nem beszélve, hogy bár mindene a mama, de sokszor keresett engem (úgy hív hogy "ana"). Mikor ezt mondta anyukám sírógörcsöt kaptam. Ő még picike ehhez és még nekem is korai volt! :(

Lehet hogy túlkomplikálom, de nem bírnék ki mégegy éjszakát külön. Előre félek, hogy mi lesz ha megyek szülni.

Emiatt nem vagytok rossz szülők. Ha mindenkinek jó így akkor nincs semmi gond. Másokkal meg ne foglalkozz! A pici ne sérüljön, az a legfontosabb! :)

2015. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
73%

Ne hagyd, hogy az ilyenek elrontsák a hangolatodat! Lehet, hogy ő nonstop együtt van a gyerekkel, akiért a pénzt kapja, viszont lehet, hogy feleannyit sem foglalkozik vele.

Igenis kell néha egy kis lazítás. És a nagyszülők pedig erre vannak;-) Ha a gyerek jól érzi magát a mamánál, akkor miért ne? Ez nem olyan sok alkalom.

2015. jan. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!