Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szenved valaki rajtunk kivul...

Szenved valaki rajtunk kivul afektiv apnoeval/siras kozben nemvesz levegot, illetve ha orul valaminek befeszul, beremeg?

Figyelt kérdés
Nagyon ijeszto,rettegek.elso lanyom csak ojtaskor produkalt ilyet.a masodik lanyom napiszinten.felek egyszercsak soha nemfog levegot venni.ha megijed akkor csinalja ezt.dokink szerint normalis,nem kuldott neurologiara.tegnapi durva volt.nagyon sokaig nemvett levegot,majd miutan vett es sirni kezdett furcsan remegett ritmikusan alig birta abba hagyni.ezt a stresszt en nem birom.
2015. jan. 10. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem unokaöcsém produlált ilyet. Igaz már 26 éves tehát nem most volt, de nála az volt, hogy síráskor nem vett levegőt. Minden esetben már szinte kékülni szokott az arca, annyira nem vett levegőt. Voltak vele orvosnál is, de semmit nem találtak. Ilyenkor persze mindenki megijedt és felszokták kapni és rohanni vele a levegőre stb. Végülis a megoldás az lett, hogy egyszer mikor már nagyon nem vett levegőt és nagyon sötétedett már az arca az anyukája / aki egyébként a keresztanyám/ leöntötte egy pohár vízzel. Nem tudott hirtelen mit tenni, megengedte a csapot, alá a pohár és zutty.... Mindjárt vett újra levegőt. Ez az eset után még volt ilyen párszor, de leönteni nem kellett, mert ahogy meglátta a poharat már vette is a levegőt. Aztán el is maradozott neki ez a dolog. Nem mondom, hogy ezt csináld vagy, hogy ez helyes-e, de akkoriban ez volt a megoldás, én csak leírtam.
2015. jan. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia, az én lányomnál egyszer volt ilyen eset, kb. egy percig nem vett levegőt, közben már 3 napja lázas is volt, így mi négy napot kórházban töltöttünk. Nálunk nagyon belelovalta magát a sírásban, és ez lett a következménye, Tényleg nagyon ijesztő, és félelmetes, de nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy az afektiv apnoe-t kb. 3-4 éves korára kinövi, és akármennyire is megijedek, egyből fújjak rá, vagy hideg víz az arcába. Meg hiába hiszem azt, hogy nem vesz levegőt, amint elájul a kicsi, reflexből már veszi is a levegőt, mert a szervezete úgymond kényszeríti a levegő vételre. Semmi hátránya nem lesz a későbbiekben, és semmilyen hatása nincs a szervezetére. 10 hónapos a kislányom, első gyerek. Mikor elájult a kezemben, én konkrétan azt hittem, hogy itt kész vége, hál istennek csak egyszer fordult elő, eddig. Remélem nem is lesz több.
2015. jan. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!