Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ennyire bekövültek a...

Miért ennyire bekövültek a nemi sztereotípiák már baba/kisgyerekkorban a szülők részéről?

Figyelt kérdés

Rengeteg idevágó kérdést olvastam már. UH-n eltévesztett nemű baba, szülés után két nap alatt gyorsan át kell festeni a szobát (babának nem tökmindegy?). Örökölt babakocsi nem jó, mert a szín nem passzol. Fiúra lilát nem szabad adni, mert jajj, lányos.

Kisfiú ne pisiljen ülve. Lány ne játsszon autókkal, fiú ne akarjon babázni, stb.


Esküszöm, a legtöbből azt hallom ki, hogy ha nem az elképzelt nemi sztereotípia szerinte színt hordja/játékkal játszik, akkor biztos meleg lesz a gyerek.


Kiemelném, hogy nem arról beszélek, amikor 2-3-4 éves MAGA szeretne bizonyos ruhát és ennek engednek a szülők, hanem amikor a szülő lövése az, hogy a fia/lánya csak bizonyos módon játszhat, öltözhet.


2015. jan. 11. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
többnyire egyet értek veled. de nálam is vannak dolgok amik mellett azért megállok. pl.: most volt egy kérdés hogy nagyon lányos melegítőnacikat ráadnék e a fiamra. egyértelműen nem. de felőlem úgy pisil ahogy akar, azzal játszik amivel akar....stb. és színekben sem vagyok ennyire vaskalapos, de ha már csillogó-villogó-flitteres az a felső azt nem adom rá a fiamra, de ha muszáj, mert mondjuk anyáméknál át kell öltöztetni ahol lányok vannak akkor inkább ráadok egy csajos rucit minthogy a piszkosban legyen. a kezdő ruhatára meg unisex volt, hátha tévedés történt, a szoba színe is unisex, a berendezés is :)
2015. jan. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem picibaba korban nem annyira a babáról van szó, hanem a szülőről. Szóval nekem nem azért nem kéne rózsaszín babakocsi a fiamnak, mert őt zavarhatja, vagy esetleg meleg lesz tőle, egyszerűen az én szememet bántaná, hogy kisfiúnak rózsaszín van, meg hülyén érezném magam, ha mondjuk találkkozom egy ismerőssel, és nyilván azt hinné, hogy lányom van a rózsaszín babakocsiban, aztán magyarázkodni, hogy hát tudod, ezt örököltük, a babának meg mindegy. Meg majd nagykorában vissza fogja nézni a gyerekkori képeit, aztán mit szólna hozzá egy fiú, hogy rózsaszínbe volt öltöztetve...

Én még a kutyámra se adnék kék nyakörvet meg kabátkát, pedig ő aztán tényleg nem tudja, nem is úgy látja a színeket, mint mi. De engem zavarna, hiszen lány kutyus, legyen pirosban, rózsaszínben, az áll jól neki. Pedig nem félek tőle, hogy leszbi lesz:))

De ez amúgy mindenkinek a magánügye, engem nem érdekel más mibe öltözteti a gyerekét, mást se zavarjon, hogy én nem adnék rózsaszínt a fiamra.

2015. jan. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Én elég lazán fogom fel ezeket a dolgokat, de azért megvan a határ, pl. fiúra rózsaszínt meg lilát nem adnék, meg persze szoknyát, de ezen kívül mindegy mit játszik, a babakocsi színe is mindegy. Viszont nekem sem kellemes, hogy a drapp babakocsiban lévő fehér overálos lányomat rendszeresen fiúnak nézik, szóval ha lehet adok rá lányosat az uniszex ruhák mellé. (Overálból uniszexeket vettem, hátha lesz kistesó, és az drágább tétel.) Persze van autója, és szereti is, ez szerintem normális.
2015. jan. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Ami a babakocsit/szobát illeti én sem tologatnám virágos, rózsaszín, piros babakocsiban a fiamat. A szobát se festeném rózsaszínre és erre felénk csak a cigányok öltöztetik Rómeót Ramónának.
2015. jan. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

Ezek a sztereotípiák mérgezik a társadalmat.

Meg lehet nézni milyen ott az élet ahol ezt túlhaladták, meg magyarországon ahol az igazi férfi egyenlő az állattal, az igazi nő meg a prostival.

2015. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgy látszik az igazi nő és igazi férfi fogalma relatív..
2015. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert én így látom jónak. Kérdező, te azt csinálsz, amit akarsz, de mások meg máshogy látják jónak. Ilyen egyszerű.
2015. jan. 12. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én se adnék a fiamra rózsaszínt,lilát,virágosat,csipkéset,szoknyát...A lányomnak rózsaszín kék takarója volt,rózsaszín sapkája és megkérdezték kisfiú-e.De nem is egyszer...Jó,nyilván a sok vaksi öreg,de hát eléggé bosszantó volt.Már 2 múlt,de pár napja egy bácsika kérdezte meg hogy ugye kislány.És hozzáteszem full rózsaszínben volt a gyerek.Nem direkt,hanem mert ezeket a ruhákat kaptuk/örököltük.És igen,egyébként a ruhái 99%-a rózsaszín,de én semmit nem is vettem neki még,mindent örököltünk/kaptunk. De pl egy kedvenc pulóverem,amit imádok ráadni,sötétkék,és egy garbó póló is,ami a kedvencem,az is sötétkék. Én a lilát nem szeretem,így nálam a választható kínálat miatt ( ugye csak lilát meg rózsaszínt árulnak kb kislánynak) inkább a rózsaszínt választom. De adok rá fehéret is,meg bármit igazából.

Na meg őt nehéz fiúnak nézni fenékig érő hajjal,de hát látod,képesek rá így is :D

A játékok : kifejezetten kértem mindenkit már születése előtt,nehogy babát vegyenek,inkább autókat. Most van neki egy kicsike babája,de még mindig inkább autózik.És nem mert rá van kényszerítve,hanem ha elé van téve a baba és a kocsi,inkább kocsizik.Vagy ráülteti a babát a kocsira és úgy tolja.

Kisfiú ülve pisilés.Szerintem nem gáz,nem egy felnőttet ismerek aki ülve pisil férfi létére.Egyszerűbb,nem megy mindenfelé a pisi...

Én nem kényszerítek rá semmi ruhát majd,kiválasztja ő.Volt már hogy szüleimtől kapott felsőt.Kinéztünk kettőt,mert az volt a méretében.Megmutatta nagyi neki melyiket kéri,rábökött az egyikre,azt kapta.Nyilván egyáltalán nem azért arra bökött,mert jobban tetszik neki,tehát nem tudatosan,de valami miatt ezt választotta,kész.

Játékokra visszatérve. Lányom duplozik most,meg kiskonyházik.Alig várom már hogy öcsém kisvasutát megkapjuk :D De húgom után tuti fog lányos dolgokat kapni még.Most már örököl utána kevésbé rózsaszín dolgokat is,úgyhogy a ruhatára is változik majd már.Bár nem sokáig fog örökölni szerintem,mert a húgom 6,lányom 2,de mire a lányom 5-6lesz,utoléri húgomat kb .

2015. jan. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na en ezert vettem a lanyaimnak uniszex ruhat. Mert ne a ruhazat dontse mar el, hogy milyen nemu. Ferjem pl. egyenesen irtozik a rozsaszintol, szoval eselytelen volt, hogy olyan cuccokat kap. Ellenben feher, vajszinu, piros a ruhatara. Jatekok kozul meg azzal jatszik amivel akar. Nekem is volt lany letemre vonatom osszerakhato sinpalyaval, matchboxom autopalyaval, transformersem, terepjaro autom, kamionom stb. es eskuszom jobban szerettem oket. Engem aztan nem erdekelt fius vagy lanyos-e a jatek ha egyszer szerettem. Nagyobbik lanyom most kapott tolem egy taviranyitos kisautot. Szerintem is baromsagok ezek a sztereotipiak, ennek semmi koze a gyerek kesobbi eletehez. A kisfiu meg igenis pisiljen ulve, mert en undorodom attol, hogy ossze van hugyozva a wc. Nekem sok exem ulve pisilt es egyik sem volt meleg, es nem is zavarta oket ki mit gondol errol.
2015. jan. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sem játszottam soha babákkal csak autóval, a lányomra simán adok kéket, ill. bármilyen színűt. De nincs az az isten hogy én lilát, rózsaszínt adjak a fiamra..
2015. jan. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!