Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek (is) rossz érzés látni...

Nektek (is) rossz érzés látni meg hallani, mikor más babák, gyerekek szülei ártalmas vagy nem éppen helyes dolgokat csinálnak a kicsikkel, és nem is foglalkoznak vele illetve hajthatatlanok?

Figyelt kérdés

Néhány kirívó példa:

-még nem tud ülni a baba, de derékszögben ültetik

-ebben a pózban messziről nyomják a szájába a cumisüveget

-kenguruban cipelik, ráadásul kifelé fordítva

-bébikomppal közlekedik a kicsi

-műkajákkal tömik a babákat (meki, tejszelet és társai)


2015. jan. 12. 10:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
nem érek rá foglalkozni mások gyerekeivel (ha ilyet.latok két mp alatt lerendezem magamban, egy perc mulva mar nem is emlekszem ra. biztos sok olyan dolog van amit meg en nem csinalok mas szamara elfogadhatoan.
2015. jan. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Annyira szeretem az ilyen válaszokat :). Szinte biztos voltam benne, hogy ilyesmivel lesz tele. Éljen az érdektelenség.
2015. jan. 12. 10:29
 3/18 anonim ***** válasza:
Engem zavar és sajnálom a gyerekeket, de tenni sokat nem tudok. Egyszer léptem közbe. Egy ismerősömmel egyszerre szültünk. Mindketten tápszert adtunk a fiunknak, mert nem volt tejünk. Ő mondta, hogy mézet tesznek a tápszerbe, mert máshogy nem issza meg a fiuk. Mondtam neki, hogy próbáljon másféle tápszert, de nem, mert mind szar ízre, felesleges, így megissza. Mondtam, hogy veszélyes a méz l, baj lehet, de mondta, hogy nem érdekli, mert ő nem hallgatja a gyerek sírásat
2015. jan. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Igen rossz és zavar is, de igyekszem tudatosítani magamban, hogy semmi közöm hozzá. Nincs jogunk megítélni másokat, mert minden család a saját életét éli, nincs abszolút igazság!
2015. jan. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ilyenekre gondoltam én is, mikor az ember a gyerekek érdekeit nézve próbál nem tolakodóan "felvilágosítani". Engem is pl az egyik barátnőm annyiszor lehordott, hogy nem kértünk tejszeletet meg pudingot, hanem gyümölcsöt meg joghurtot és kekszet vittem mindig, most meg panaszkodik, hogy a 4 éves gyerekének már több foga lyukas...
2015. jan. 12. 10:37
 6/18 anonim ***** válasza:

Te lennél legjobban felháborodva, ha beleszólnának abba, mit csinálsz a babáddal, mikor te úgy hiszed mindent a legjobban teszel.

Kérdésre válaszolva: nem, nem rossz érzés, ez azért nem veszélyeztetés, nem szólok bele más dolgába. Unokatesóm is 2 hónapos babáját az ölében ültette. Nekem kicsit fura volt, de nem szóltam bele, nem is lett semmi baja. Ahogy a kenguru se olyan ördögtől való, ahogy azt beállítják (nekünk nincs, de engem és bátyámat is abban cipeltek a szüleink és teljesen jól fejlődtünk). Ahogy biokaján is kevesen tudják nevelni a gyereket.

Kicsit túlzásnak érzem, hogy téged ilyen dolgok akasztanak ki.

2015. jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A másik tipikus, nem akar mászni a gyerek, mi lehet a baj? Még ülni se tudott egyedül, mikor bevágták a bébikompba... (rokonok)
2015. jan. 12. 10:38
 8/18 anonim ***** válasza:

Folytatom

Sírását, higy nem ízlik. Másfélért meg nem fog futkozni, és különben is kicsi az esélye, hogy baj legyen. Úgyhogy én a következő tanácsadáson úgy kérdeztem rá, hogy még mindig csak mézzel issza a tápszert a gyerek, hogy hallja a védőnő. Nem érdekel, hogy valaki szerint ez genyóság, mert szerintem meg egy egy hónapos babát kitenni a betegségeknek nagyobb genyóság. Végül írtak fel másik féle tápszert, ami nem ha-s volt és megitta a gyerek. De amúgy nem szoktam beleszólni senki életébe, de ez nálam kiverte a biztosítékot, hogy az ő kényelmük ennyire előbbrevaló. Annyi kellett volna, hogy iratnak fel másik tápszert, de nem, mert bonyolult, meg utána tanulja meg, hogy azt hogyan kell elkészíteni stb.

2015. jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem szoktam felháborodni, ha vki, aki adott esetben tájékozottabb, felnyitja a szemem. De egyszerűbb elfordulni meg elküldeni a másikat melegebb éghajlatra nyilván... Rengeteg segítséget kaptam én is egy nálam sokkal tapasztaltabb anyukától, amikor a saját nagyobb gyerekeim hisztijével kapcsolatban tehetetlennek és frusztráltnak éreztem magam. És igen, szembesülni kellett azzal, hogy mit csinálok rosszul, nem is volt kellemes... És nem eszünk biokaját sem. Sőt az egyik gyerekemmel borzasztó kín, hogy mit hajlandó megenni (kb semmit, hálistennek a szemét kajákat sem). Azért éjszakánként nyugodtan alszom.
2015. jan. 12. 11:03
 10/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, gondolj bele abba, ahogy te meg vagy győződve arról, h mindent a lehető legjobban csinálsz (no tejszelet, no puding) úgy a másik ember is megvan győződve erről.


Engem igazából nem érdekel, az ő gyereke, azt csinál vele, amit jónak gondol. Mindig arra gondolok, ha látok valami furcsát, ami nekem szokatlan, h semmi közöm hozzá, nincs jogom beleszólni. Ha durva veszélyeztetést látnék, akkor sem az anyukával kezdenék vitatkozni,mert annak értelme nincs, hanem szólnék a védőnőnek, gyámügynek, rendőrségnek (esetfüggő).

2015. jan. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!