Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért siettetik ennyire a...

Miért siettetik ennyire a mozgásfejlődést mostanában?

Figyelt kérdés

Ma voltunk az ortopédián és közölte a doki az egy hét múlva 11 hónapos lányomra, hogy le van maradva, mert még "csak" mászik, már lépegetnie kéne a bútorok mentén. El is küldött gyógytornára, a gyógytornász meg egyből azt kérdezte, hogy még nem mászik, az-e a baj. Meglepődött amikor mondtam, hogy nem, hanem már állnia és tipegnie kéne (állítólag).

Miért jó az, ha kikényszerítjük a mozgásformákat ahelyett, hogy hagynánk a gyereket fejlődni? Minden babának más a ritmusa. Az viszont senkit nem érdekel, hogy már több szót érthetően mond, lapozza a könyveket gyűrődés nélkül, imádja a mondókákat, ha képeskönyvből mesélek az leköti hosszabb ideig is.... stb. Idegesítő :(


2015. jan. 12. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Ez az élet minden területére igaz. 4-5 évesen már olvasást és számolást fognak elvárni tőle, 6-8 évesen már beszéljen idegen nyelven is folyékonyan (egyes szülők esetében ez ma már 3-4 éves korra igaz), 15 évesen legyen nyelvvizsgája, 22 évesen 2 diplomája és sorolhatnám...


Bátorság kell ahhoz, hogy nemet mondjon az ember az élet ilyen jellegű kihívásaira és hagyja szellemi szabadságban felnőni a gyerekét, védve a világ ilyen idióta elvárásaitól! Légy erős és határozott! Zárd ki a butaságot és hagyd szabadon fejlődni, testileg és lelkileg is, a maga tempójában! Tökéletesen fejlődik, pontosan úgy, ahogy neki erre szüksége van!

2015. jan. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Első válaszolóval mélységesen egyetértek. Szerintem hallgass rá!
2015. jan. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Biznisz az egész. beszaratjék a szülőt, hogy le van maradva a gyerek, hogy hordozza gyógytornára meg speciális babámtökére, logopédushoz, stb. Nem azt mondom, hogy soha nincs szükség rá, de láttam már ilyen eseteet, mint a tiétek, mikor teljesen irrelevánsan küldék el valahova a gyereket.

Atz is itt olvastam a múltkor, hogy állítólag a szakirodalomban az szerepel, hogy 2 éves korában legalább 50 szót kell mondjon a gyerek. Én dolgoztam bölcsiben, a legtöbb gyerek 2 éves korára nem mondott 50 szót. És? 2,5-3 éves korukra mind beszéltek szépen. Most ha elviszed logopédushoz 2 évesne, mert nem ond 50 szót, akkor mit érsz el vele?

2015. jan. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na mi meg most voltunk a 18 hónapos tanácsadáson, ahol a védőnő közölte a könyvéből kiolvasva, hogy minimum 10 szót már tudnia kell. Mondtam, hogy az én fiam még nem beszél, erre ferdén nézett, baj lesz...

Az a baj, manapság tényleg túlkombinálják a dolgokat.

A legnagyobb fiam most 14 éves, és anno 10 hónaposan kezdett el egyáltalán a négykézláb mászással próbálkozni, 11-12 hónaposan csak mászott, mégsem maradt le semmiről, és akkor nem siettette senki. A sógornőm kislánya még 15 hónaposan sem akart felállni, mégsem akarta senki se Dévény tornára küldeni, ma már ő is 13 éves okos nagylány.De a mostani babákat nagyon siettetni akarják, tisztelet a kivételnek. Mi szülők azzal tehetjük a legjobbat, ha biztosítjuk számukra otthon a mozgásfejlődés szabad lehetőségeit és akkor minden baba a saját tempójában eléri a célját. Persze van hogy gáz van,de azért nem minden esetben, és egy szakembernek azt is látnia kell, hogy a babának milyen az izomtónusa, amiatt nem tud valamit megcsinálni, vagy még egyszerűen nem tart ott fejben, mert a mozgásfejlődés az idegrendszer érését mutatja, és ez egyénileg nagyon eltérő lehet.

A lányom 10 hónapos koráig semmit nem csinált, csak hanyattfekve mosolygott, már Dévény tornára akartak minket küldeni, de semmi baja nem volt, csak egyszerűen ilyen nyugodt baba volt, a legkisebb fiam meg egy örökmozgó hiperaktív, már 9 hónaposan járt, azóta a bútorok tetejéről kell leszedegetni, de beszélni nem beszél 18 hónaposan, míg a lányom már ekkor mondatokban beszélt. Hát a gyerekek különbözőek, még testvérek között is.

2015. jan. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

En sem ertek egyet ezzel... szerintem a gyerekeknek a sajat leptukben kell fejlodni. Ha o fel akar allni, felall. Ki tudja, hogy mit okoz kesobbiekben az eroltetett "gyogytorna". Pl en se masztam, 9 hos voltam amikor felalltam, es mentem. most 10 eves unokatesom se maszott, kb 1 eves volt mire elkezdett jarni. Semmi baja sincs. Az occse csupan 15 hos volt amikor elkezdett tipegni.


Hagyni kell, had fejlodjenek. Semmi bajuk nem lesz ha egy eves kor helyett 18 hos korukban kezdenek setalni...

2015. jan. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!