Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvinnéd /vitted Dévény...

Elvinnéd /vitted Dévény tornára az egyébként egészséges gyerekedet? Esetleg megnézetnéd? Mi a véleményed a Dévényesekről?

Figyelt kérdés

Én mindenképpen megnézetem majd,biztos,ami biztos.Nálunk a doki nem nagyon foglalkozik azzal,ha lassú a mozgásfejlődés,azt mondják,hogy lusta.

A magam megnyugtatása miatt is én inkább elviszem.



2015. jan. 12. 15:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem.
2015. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%

Nem.

Én csak akkor vinném, ha vmi miatt gyanús lenne.

Ha X hós kora helyett X+1 hósan csinál vmit, azért nem vinnám el.

2015. jan. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem vittem, mert nem volt gond. Ennyi erővel ezer meg egy helyre hordhatnám a magam megnyugtatására. Nem baj az sem, ha egy baba lassúbb mozgásfejlődésben, ha a megadott határok között van. Nem kell mindent előbb csinálnia egy gyereknek mint az előírás, attól még nem beteg.
2015. jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem.
2015. jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Ha ezzel megnyugodnál, akkor elviheted egy felmérésre. Ha egészséges, akkor úgysem fognak találni nála semmit, és így nem is fogják "tornáztatni".

Mindkét öcsém koraszülött. Az egyiknek nagyon hasznos volt, gyakorlatilag a Dévény hatására indult be a mozgásfejlődése (1 évesen még csak a fejét emelte, 1 hónapnyi torna hatására fordult, és elkezdett mászni), míg a másikhoz kijött felmérésre, és mondta, hogy semmi szüksége nincs rá, nem is kellett. A felmérés nem is kerül annyiba, mint a rendes torna.

2015. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%

Én elvittem mind a hármat, de már 6hetes korukba egy ilyen első alkalomra, ahol a Dévényes egy csomó mindent kérdezett a terhesség-szülés és az addigi 6hétről, mialatt a picivel foglalkozott.

Nekem is feltünt az egyiknél, hogy iszonyú merev a nyaka, a másinál, hogy furcsán tatrja a kis ujjait... és kellett is járnunk pár alkalommal. De rendeződtek a dolgok. A legkisebb gyerekemmel viszont majd egy évet jártam, ő nagyon feszes izomzatú volt és valóban lusta is, még a torna mellett is viszonylag későn kezdett mindent csinálni, pedig én aztán tényleg nem siettetem. Nekem a tapasztalatiam és véleményem is pozitív a dévényesekről.

Nekünk így volt jó.

2015. jan. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem
2015. jan. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én mindenképpen megnézetem,kíváncsi voltam,ki,hogy van ezzel a dologgal.

Nyilván,ha teljesen rendben van,akkor úgyis mondják és akkor nem megyünk tornázni,viszont ha van esetleg valami apróbb gond,azt szeretném,ha hamar kiderülne.

Felpontoztam mindenkit!

2015. jan. 12. 15:29
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Szakemberhez megnézetni igen, de ha egyébként egészséges, akkor nincs szüksége Dévény tornára, csak otthon megfelelő tér biztosítására a szabad mozgásfejlődéshez. Játszószőnyeg, figyelmet felkeltő játékok, egyensúlyfejlesztő mozgások, hintázás stb. A dévény torna egy speciális mozgásterápia, annak jó, akinél nem indul meg normál módon vagy megreked a mozgásfejlődés, izomtónus problémák, koraszülött, sérült gyermek stb.

Nagyon jó módszer egyébként, de egészséges gyereknek nincs rá szüksége.

2015. jan. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

Dévényre nem.

Neurológushoz vittem és vinném is újra, ha gyanús lenne valami, vagy nem lennék nyugodt.

A Dévény speciális torna, fájdalmas idegstimuláció ráadásul nem orvosokkal. Nem tenném ki neki a gyerekemet, csak ha biztosan muszáj és orvos mondja, hogy megoldás lehet pl. oxigénhiányos agyi problémánál, hogy valaha majd járni tudjon. Amire a dévényt eredetileg ki is találták.

2015. jan. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!