Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kikészültem! :- ( ( ( (...

Kikészültem! :- ( ( ( ( Hogyan lehet, hogy az én babám ennyire nem akar rendes kaját enni?

Figyelt kérdés
7,5 hós a babám, 4hós kora óta próbálom a hozzátáplálást, anyatejes baba, mostmár apad a tejem, így kap tápszert is. Mostmár nagy nehezen valamennyi gyümölcsöt vagy joghurtot megeszik, de ez sem egyszerű és mást nem is eszik. De közben rugdos, letépi az előkét, ki akar jönni a székből. Csak akkor tudom etetni valamennyit, ha énekelek, nevettetem, stb... a főzelékeket egyáltalán nem eszi. nagyon kikészültem már nem nem tudom mi teszek?
2015. jan. 12. 15:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Nem korai ez még egy kicsit? Szerintem ne erőltesd még, mert csak megutáltatod vele. Adj neki tápszert, meg olyasmit amit megesizk, aztán szépen lassan a többit.
2015. jan. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk vele. Amikor elkezdtük megevett mindent. Majd pár hét múlva semmit nem volt hajlandó megenni. Kb 2 hónapig tartott. Utána meg mindent megevett. Most 15 hónapos és megint ott tartunk hogy szinte alig akar enni.
2015. jan. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia! eloszor is szegenykem, nyugodj meg ! Tapszert megeszi? abban is szinte minden benne van... nem vagyok szuperanyu, csak ami hirtelen eszembejutott, hogy eloszor probald mindig azzal etetni amit eredetileg szertnel neki adni..es ha nem eszi meg adj neki tapszert...vagy en neha kis krumlipuret csempesztem a tapszerbe, es kivagtam nagyobbra a cumireszt, h kijojjon belole...minden leturmixoltam es cumisuvegbol adtam neki.... amig nem akart kanalazni...lehet, h a kanal a baja, enyemnek nem tetszet, rengeteget szenvettem az etetesekkel.
2015. jan. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
19%
Kislányunk se eszik a tápszeren kívül nagyon mást pedig 11 hónapos. Mondjuk én nem erőltetem az csak rosszabb. Sztem neked is hagyni kéne, nem fog örök életére tápszeren élni nem kell aggódni.
2015. jan. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
meg valami eszembejutott, bar az en babam csak tapszeres volt, de rossz evo... en azt talaltam ki, h reggelente a reggeli tapszeret higabbra csinaltam es egy banant beleturmixoltam, akkor mar ugy voltam vele ehen nem hal...a kanallal meg sxep turelmesen fokozatosan baratkozott...(en meg megoszultem)
2015. jan. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
már mindenhogy próbáltam, szopi előtt után, anyatejjel, anélkül. a gyümiket néha úgy bekanalazza, hogy nem igaz, néha meg nem akarja. az utóbbi 3 hétben 5 foga jött ki. lehet ez is oka annak, hogy nem akar enni? tápszert megeszi cumisüvegből. az etetést pedig szilikonkanállal próbálom, az nem annyira kemény
2015. jan. 12. 15:41
 7/15 anonim ***** válasza:
Fiamnak amikor jött a foga, nem volt hajlandó enni semmit, csak tápszert ivott. Aztán amikor kibújtak a fogai, újra evett rendesen.
2015. jan. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Igen lehet a foga miatt is.

De tényleg elsősorban te próbálj meg megnyugodni.

Próbáld mindig ugyanannál az evésnél, tehát mindig tízórainál adni neki, és annyi gyümit ami jól esik neki, és majd fokozatosan többet, vagy más zöldséget, gyümölcsöt keverve hozzá.

2015. jan. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Igen lehet, hogy a foga miatt nem eszik. Az én fiam is nagyon keveset evett, mikor jött a foga.

Nem tudom milyen főzelékeket próbálsz? Te főzöl neki vagy üveges? Az én fiam volt, hogy néhány üveges kaját megevett, ha azt nem is, amit én főztem neki. Persze kitartás, nem azt mondom, hogy erőltesd, de próbáld minden nap, talán sikerül. Ja, és nyugodtan tegyél bele pici sót a főzelékekbe. 7,5 hónaposan már nagyon sokmindent ehet, ha 4 hónaposan kezdted a hozzátáplálást. Nem tudom mikkel próbálkozol. Szerintem egy ekkora babának nem elég már a tápszer, főleg a vas miatt.

Türelem, az én fiam is 8 hónapos kora körül kezdett el "normálisan" enni, most 11 hónapos és már darabos ételeket is eszik. Kitartás. Esetleg próbálj a kezébe egy kanalat adni vagy valamit, ami egy darabig lefoglalja.

2015. jan. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
szinte mindent próbáltam krumpli, répa, cékla, sütőtök, brokkoli borsó, ma pl. tökfőzelék. üvegesek is, saját főzést is. gyümölcsből az almát, babánt, körtét, szilvát, barackokat eszi meg a joghurtot is.
2015. jan. 12. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!