Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti hogy bírjátok a...

Anyukák, ti hogy bírjátok a sok cipekedést fizikailag, ami a gyerekekkel jár?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy gyenge alkat, de kezd kiborítani a dolog, most a második gyerek után...babahordozó babával pokróccal jó nehéz, míg a kocsiba be cipelem, majd ki, a nagyobbhoz az oviba, majd ismét be. Babakocsi össze csukása, beemelése a csomagtartóba, majd ki,be... mózes becipelése alvó babával az udvarból a lakásba.. nagyobb tesó is ölbe kívánkozik ismét...

Ott tartok, hogy mind két kezem zsibbad időszakosan, érzéskiesés van bennük, a hátam leszakad estére (mondjuk beteg a gerincem sajna)

Van esetleg valami jó praktika ennek csökkentésére? Ti mit csináltok?


2015. jan. 15. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a hordozó + kocsi megoldást választanám. Ha még olyan kicsi, hogy nem tud járni, akkor az autóig azért el lehet vinni. Vagy ha tényleg annyira rossz állapotban van a gerinced, akkor viszont egyáltalán nem kéne őket cipleni, amíg a kicsi nem tud önállóan jönni veled, addig babakocsi (gyalogosan, nem autóval).

Ha ölbe kívánkozik a nagy, akkor ülj le, mieltt az öledbe mászik.

2015. jan. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a kis 9 kilós 5 hónapos fiamat cipelem, hordozókendőben, babakocsival, autósüléssel, kézben, mikor hogy sikerül. Zsibbad a gerincem, és a komplett hátamra kisugárzik a fájdalom. Nem tudok vele mit csinálni sajnos, várom, hogy akkora legyen, hogy tudjon járni és csak a pakkját kelljen nekem cipelni.
2015. jan. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
megértelek, mi a 4. emeleten lakunk, lift nincs.
2015. jan. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Èn is így voltam, most itt ülök és senki nem tudja mitöl vannak a bordáim között oriási fájdalmaim.

2 lányom van, 2 év korkülömbséggel. A kicsi most 2,5 éves és kb 2 hónapja óriási fájdalmaim lettek a bordáknál.

Az egyik ok biztosan a gyerekek cipelése. Most lesz végre idöpontom ortopédiára, eddig a szivet vizsgálták, de ott minden ok.

Most már nem cipelem öket. Söt fel sem emelem öket sehol sem.

2015. jan. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen bírom, nekem is sokszor fáj a hátam. Igaz, már 22 hónapos, és tud menni, de mostanában megint gyakran cipelteti magát és kéredzkedik fel (főleg, ha sok idegen ember van körülöttünk és fél). Meg persze az autóba be és ki is kell őt emelni, meg este be és ki a fürőkádból. Eddig imádott lépcsőzni, de kb. egy hete erre sem hajlandó, viteti magát fel az emeletre.:-(
2015. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Megértelek! Én is ezt csinálom, csak a második emeletre lift nélkül. Ja, és persze a bevásárolt cuccokkal a másik kezemben. :( Ki van a hátam. :( Nekem is alapból beteg, úgyhogy nem segített neki a cipelés.

Kitartás! :)

2015. jan. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hát nem egyszerű, az biztos!

nekem 17 hónap van köztük, a hatodikon lakunk, a lift csak hébe-hóba jó és lent nem lehet tárolni a babakocsit... gondolhatod... nem kell edzésre járnom hogy kondizzak, jobb izomerőben vagyok, mint valaha!

Amit tehetsz, hogy odafigyelsz, minél kevesebbszer emeld a nagyot, inkább ülj le hozzá, a babát én a helyedben nem hordozóban cimbálnám oviba stb, hanem valami hordozóban (kenguru vagy kendő, mei-tai), mert egyenletesebben eloszlana a súly, mintha fél kézzel meg fél derékkal kéne emelve-tartva sétafikálni vele.

Menj el csontkovácshoz, lehet, hogy valami be van csípődve, azért zsibbadsz. Olvass utána az akupresszúrás pontoknak, nem ördöngösség, hogy találj egy-két pontot magadon amit kicsit megmasszírozva jobb lesz. Serkentsd a keringést, nyirokkeringést hőterápiával, krémekkel, táplálkozással. A gerinceddel meg kezdj valamit mielőtt totál lerottyansz, ortopédián vagy valahol vizsgáltasd ki magad, hordj merevítőt vagy amit javasolnak!

2015. jan. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem becsípődik mindig a derekam gerinctornát szoktam rá csinálni

https://www.youtube.com/watch?v=_KRS4N19DyQ

Nagyon jó sztem

2015. jan. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket lányok! Azt hiszem orvos lesz a vége, ma reggel már nem tudtam fogni a jobb kezemmel, mert annyira zsibbadt...:(

Nobel díjat adnék annak, aki feltalálná az ultra könnyű babahordozó eszközöket...

2015. jan. 16. 11:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Bizony ez már nem hangzik mókásnak. Jobbulást!!
2015. jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!