Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kellene kiváltani az...

Mikor kellene kiváltani az első étkezést?

Figyelt kérdés

5 hónapos babám 1 hónapja kezdett kóstolgatni, most a reggeli és a vacsora kivételével (akkor csak tápszert kap) 40-50ml gyümölcsöt eszik a tápszer után. Úgy látom, hogy nem igényel ennél több normál ételt, ha kevesebb tápszert adok, aztán kap több gyümölcsöt, akkor a végén még visszakéri a tápszert.

Azért kezdtük ilyen korán a hozzátáplálást, mert allergiás, gyógy tápszert kap és bíztunk benne, hogy javul az emésztése, ha nem kizárólag tej alapú az étkezése. Gyerekorvos és védőnő is javasolta.



2015. jan. 15. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb a gyümit add neki, többet mint 50ml, és ha abból nem kér többet, akkor kínáld meg, hogy kell e még neki tápszer.
2015. jan. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

HA emésztési probléma van akkor a gyümölcs a a legrosszabb amit tehettel. A gyümölcsök savasak és nehezebb öket megemészteni.


De kb 1 hónap mire kiváltasz egy étkezést, de ez a babától függ.

2015. jan. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Próbáltam azzal kezdeni, de addig sír, míg nem kapja meg a tápszert. Erőltetni meg nem szeretném.

Amúgy meg szereti a gyümölcsöt, cuppog, beszélget, mosolyog közben. Olyan, mintha nem tudná, hogy azzal is jól lehet lakni.

2015. jan. 15. 11:47
 4/6 A kérdező kommentje:
Tejallergia van és mióta nem anyatejes, azóta szorulásos.
2015. jan. 15. 11:48
 5/6 kloetta ***** válasza:

én úgy csináltam hogy kicsit hamarabb etettem így nem volt még olyan éhes és ette a gyümit is.

nekem kb 160 ml tejcsit evett egyszerre, ha gyümiből megevett már több mint 100 ml-t akkor csak vizet adtam utána neki.

A kisfiam tejfehérje érzékeny, még tejcsit kapott is csak napi 1 kakija volt, de nem volt szorulása, ahogy ráálltunk a hozzátáplálásra napi 2-3 lett. 4,5 hósan kezdtük, mert fogyott a tejcsim és inkább kanalasat kapjon mint tápszert. nekem kb 8-10 nap volt kiváltani egy étkezést, jó étvágyú és mindent eszik szerencsémre.

2015. jan. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi,megpróbálom én is így. Neki a tejtől irtó hasmenése volt, a tápszerrel meg nem kakál.
2015. jan. 15. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!