Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő is megtudja mérni...

A védőnő is megtudja mérni egy baba vércukorszintjét? 19honapos fiam sokat iszik. Minimum 2litert.

Figyelt kérdés
2015. jan. 15. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Te is meg tudod mérni. Vércukormérő kell hozzá.

De laborban is megcsinálják.

2015. jan. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Elvileg kell, hogy legyen vércukormérője a védőnőnek. De miért nem orvoshoz viszed inkább?

Egyébként szinte kizárt, hogy cukros legyen. Ha 19 hónaposan cukorbeteg lenne, akkor ennél jóval súlyosabb tünetei lennének kezelés nélkül.

2015. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam a védőnőre mert az orvoshoz bejutni borzalom. Cukrosàggal ilyesztgetnek anyukàk hogy ennyit iszik a fiam. Én eddig nem gondoltam erre csak most.es megaszeretném nyugtatni magam. Szerinted komolyabb tünete lenne?nincs cukros ismerősöm .nem tudok részleteket. Sokat iszik de szerintem sokszor csak megszokàsbol vagy nyugtatàsbol mint màsnàl a cumi meg az àllatka nàla az üveg.
2015. jan. 15. 13:55
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Két fajta cukotbetegség van, az 1-es és 2-es típusú. Előfordulhat mindkettő bármilyen életkorban, de az 1-es általában gyerekkorban kezdődik, a 2-es tipikusan öregkori. A 2-essel akár hosszú évekigel lehet lenni úgy, hogy nem derül ki, mert csak ilyen enyhe tünetei vannak, mint a sok folyadékfogyasztás. Ilyen pici baba, ha cukorbeteg lenne, akkor szinte biztos, hogy 1-es lenne. Az 1-es típusú cukorbeteg nem tud inzulin nélkül élni. A kialakulása után nagyon hamar, akár napokkal már olyan komoly tünetei lennének, hogy pl. bekómázna. Persze nem kiázrt, de nagyon nem valószínű, hogy a fiad cukros.

Viszont tényleg sokat iszik. Mindenképpen meg kell beszélni az orvossal, szerintem a védőnő nem fog tudni segíteni.

2015. jan. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak emellett iszonyat acetonszagú a lehelete és sokat alszik. Ezek már tipikus cukros tünetek,mégsem az.

Nem kell egyből rohanni, persze mehetsz, de az se jó ha mindenbe betegséget beszélünk bele. Ő ilyen, sokat iszik, kis kacsa. Tesóm is ilyen volt. Meg a fiam is.

2015. jan. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A védőnőnél kell, hogy legyen vércukormérő, szóval, ha megbeszéled vele, biztos, hogy szívesen segít! Ha kétes eredmény jön ki, akkor úgyis el kell mennetek az orvoshoz, de legalább meg tudod magad nyugtatni!
2015. jan. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!