Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit "kell" tudnia egy 5 hós...

Mit "kell" tudnia egy 5 hós babának?

Figyelt kérdés
2015. jan. 15. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
hogy mit "kell" azt nem tudom. nem szoktam olvasgatni. a fiam 5hós, hasról hátra fordulás már nagyon megy, stabilan áll négykézláb, tolatni és körbe kúszni az nagyon megy neki :) néha előre fele is jut, de azt még erősen gyakorolnia kell. természetesen alkarján szépen kinyomja, megtartja magát, és csinálta már azt is hogy a tenyerén támaszkodott és úgy nyomta ki magát hogy teljesen nyújtva volt mind a két keze. párszor már felült, úgy hogy a térdemnek van dölve (mint a hordozóba) és meg akarja fogni a kezem amit persze nem adok olyan könnyen és hogy elérje már 2-3x felült hasizomból, de szinte azonnal el is dölt oldalra :) kb 3-4hete pelenkázás közben ahogy tartom a lábát ő is elkezdte fogdosni, de 1-2 hete egyedül is megy neki, felemeli "gyertyába" és játszik vele. kb ennyi jutott eszembe. mért kérded, valami nincs rendben nálatok? te fiad miket csinál?
2015. jan. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fejét emelni, karral felnyomnia magát.

A forgás határideje 6 hónap, bár anno nekem a neurológus azt mondta, hogy ő 7 hónap után veszi komolyan, ha addig nem forog a baba.

2015. jan. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert ö a 3. babánk és hogy az elsö két gyerköc több mindent tudott! A lányom már 5 hósan ült stabilan, forgott, tudom minden baba más! Amugy élénk virgoc baba ö is fel tud ülni ha a térdemre támasztva ül, természetesen vissza döl még, felhúzza a lábait megfogja és elfodul oldalra de a forgás nem megy, remélem nem probléma még ez! Ki is tudja magát tolni hason!
2015. jan. 15. 17:05
 4/6 anonim ***** válasza:
biztos nincs gond :) ugye az oldalra fordulásból kis löket és már is átfordul. lehet ő kicsit ráérősebb :) 1. voltam
2015. jan. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha megnyugtat, én mindent a nagykönyvi határidő előtt egy nappal csináltam, aztán meg gyorsan felfejlesztettem. Állandó program volt, hogy bejelentkeztek velem az orvoshoz, hogy le vagyok maradva, aztán az időpont előtt lemondták, hogy "bocs, mégis megcsinálta". Járni pl 17 hónaposan kezdtem el, de másnap már 4-5 métert futva megtettem.


Felnőttem és bár minden mozgásformát last minute csináltam, a koncentrációs képességem jó, kisiskolás koromtól gyorsan tanulok és könnyen. Pedig tényleg végig pánikoltattam a szüleimet az első évben.

2015. jan. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, lehet hogy türelmesebbnek kéne lennem :) végül is még nincs késö!
2015. jan. 15. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!