Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok is bele akarnak...

Nálatok is bele akarnak szólni folyton a nagyszülők a babagondozásba?

Figyelt kérdés

Mit adjak neki enni, mikor kezdjem a hozzátáplálást, mi az, hogy nem 3 hónaposan tervezem (mert szerinte ez a későbbi kezdés csak egy modern fellángolás, ami jó eséllyel majd megint vissza fog alakulni a régi szokásokhoz). Hogy merek neki nem a bio piacról származó zöldséget adni? (város másik végében van) Milyen felelőtlen anya vagyok ezért! Stb...

Kezdek kicsit besokallni. Már a második gyerekem, az elsőnél is rengeteg vita volt ezekből (ott a mikrót akarta tiltani) Ha kiállok, hogy az én gyerekem, akkor nagyon megsértődik és elkezd érzelmileg zsarolni. Szeretem anyámat, de nem értem ezt a viselkedését.

Anyósék sem jobbak, csak ők a háttérben csinálnák ezeket, ha otthagynám a gyereket (nem teszem).


2015. jan. 16. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nàluk az anyòsom akar àllandòan beleszòlni.7,5hòs a kisfiam. Miért nem adok neki tejeset. Az ő gyerekei meg unokài màr 3hònaposan tejbegrìzt ettek. A legùjabb màniàja a bèbikomp. Vett egyet a gyereknek(megulni se tud). Tegyem bele mert abba ha akar ül ha akar àll. De hát szegény olyan gorben ül benne. Meg mondtam hogy nem tesz neki jót. Jaja hát régen ez se így volt. Ő nem hagyta mászni a gyerekeit,unokait mert akkor sokà fog eljàrni.
2015. jan. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, nekem szerencsém volt. Anyukámmal beszélgettünk még a terhességem alatt, h 6 hónapos korig megpróbálok kizárólag szoptatni. Először furcsálta, aztán utánakérdezett védőnő ismerősnél, olvasott, elfogadta. Ő nincs meggyőződve a korai hozzátáplálás előnyéről úgy hogy van rengeteg mindenre allergiás gyereke. Anyósom lehet h nem értett egyet velem, de volt annyira inteligens, hogy ezt nem hangoztatta. Szerette a gyereket és kész. (Apósom biztosan már lett volna, de ő akkor már nem élt.)
2015. jan. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem, szerencsére nem. Anyu az elején sok mindent elmondott,javasolt és most ha felhívom tanácsért, ha tud szívesen segít, de nem kioktat.

Anyósomat nem nagyon érdekli, ő nem tud meg nem is nagyon akar segíteni, inkább csak kiakadt pl karácsonykor hogy miért nem adok a hat hónaposomnak a halászléből, de én ezt lerendezem annyival, hogy azt még nem ehet.

2015. jan. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem anyukám dajka 30 éve, az ő tanácsai általában jók, de néha azèrt nem értünk egyet, ilyenkor mindig közlöm, hogy az én gyerekem, én döntök, meg lehet sértődni, de akkor nem kell jönni. Nálunk a mozgásfejlődés miatt volt nagy balhé: 9 hóbaposan még nem kúszott, mert non-stop cipelte valaki. Elvittem gyógytornára, ott is mondták, hogy semmi szervi gond, ne legyen annyit kézben a gyerek. Anyum innentől még többet babusgatta, merthogy én milyen szigorú vagyok. Na ekkor mondtam, hogy ha nem hagyja abba, ne jöjjön többet. (naponta felugrik, útba esünk neki hazafelé) Volt kicsi sértődés, de megértette.

Anyósom Alzheimeres, tudja magáról, hogy semmire nem emlékszik, hogy mit kell egy babával csinálni, úgyhogy ő nem szól bele semmibe.

2015. jan. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk anyósom aki beleszól mindenbe. Mondjuk előttem nem mondja hangosan, csak az orra alatt dörmögi h már rég ezt azt kéne ennie vagy jaj hát megfázik stb... 11 hónapos a kislányunk és hát nehezen megy a hozzátáplálás, de hát ezt erőltetni kell szerinte mi az h ilyen port adunk neki enni. Tömné csokival. Nem is merem rábízni, ki tudja mit adna neki.


Anyukámmal azért egyszerűbb mert meszebb laknak, meg tudja h utálom ha beleszólnak a dolgomba. Segít de csak akkor ha kérdezek.

2015. jan. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Anyu csak elmondta hogy ő hogy csinálta, de mindig hozzátette hogy az régen volt. Anyósnak meg fogalma sincs már semmiről (pedig csak 50 éves), mindig kérdezte hogy miket eszik már, hogy ő miket adhat neki ha épp ottvagyunk...stb! Szerencsém van! :)
2015. jan. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Anyósom! De, az őrületbe kerget. Mindig okoskodik. Már mindent adna a gyereknek, ha rajta múlna. Csokival, sütivel tömné. Még csak 6 hónapos. És szerinte mindig kis ruhát veszek rá, 80-86-os ruhákba öltöztetné a 68cm babámat. Ha mondom, hogy nagy, nem baj, majd jövő hónapban már jó lesz. A múltkor már elnevettem magam, hogy látod kislányom, ennyit kellene nőnöd 1 hónap alatt és ráterítettem a lepedő méretű ruhát. Szúrjam át a cumiját, mert lassan megy neki és beleizzad. Miért nem tejben főzöm a grízt? A vízzel jóóóó? Még nem evett húst, de már a húsos bébikajákat vette neki, amikor ott voltunk és besértődött, hogy még nem adom neki. Néha látom rajta, hogy majd felrobban és nem ért velem egyet, de nem érdekel. Nem az ő gyereke. Ő nevelt kettőt. Mindkettő allergiás és alig eszik meg valamit és a férjem állandóan nagyobb méreteket venne. Már értem miért. Szerencse, hogy csak ritkán találkozunk, 2-3 hetente, az is kínszenvedés. De nem hagyom magam. Próbálok nem bunkó lenni, de azért vissza-visszaszólok. Anya semmit nem adna neki, amit én nem adok. Mindent ezerszer megkérdez, hogy én hogy csinálom, mert nem akar velem szembe menni. Ha kérdezem segít, de ennyi. Mondja is, hogy náluk máshogy volt, de akkor még ők voltak tudatlanabbak és már nem az a világ van.
2015. jan. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Húhh.. azért akkor nagy átlagban nem jellemző a kéretlen kioktatás, max az anyósok részéről..:)

Komolyan nem értem a kioktatós nagyszülőket, hogy miért jó ez nekik?!Miért nem tudják csak úgy szimplán szeretni az unokájukat?

Nekem eszembe sem jutna más gyerekének nevelésébe beleszólni, max ha extrém blődséget látnék, de akkor is óvatosan, inkább kérdezve..

2015. jan. 16. 12:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem, anyukám nem szólt bele a dolgokba. Volt, hogy elmondta a véleményét, de ha nem úgy csináltam elfogadta, semmi gond nem volt belőle. Anyósom életében egyszer látta a most 2,5 éves fiunkat, furcsa lett volna, ha megpróbál bármibe is beleszólni.
2015. jan. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is ezen gondolkoztam kérdező, hogy miért szólnak bele? Nem neveltek még eleget? Ők már csak szeressék, a nevelést meg bízzák ránk. Én ha más anyukával találkozom, akinek kisebb babája van, annak sem szólok egy mukkot sem, ha én nem úgy csináltam vagy számomra hülyeséget csinál. Ha megkérdez, válaszolok, hogy én hogy csináltam, de magamtól nem mondok semmit. Egyszerűen azért, mert tudom, hogy nekem sem esett volna jól, ha beleszólnak. És mert az a véleményem, hogy minden gyerek más, akit az anyja ismer a legjobban és ő tudja, hogy mi kell neki és hogy jó a babájának.
2015. jan. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!