Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kendőben hordozós Anyukák!...

Kendőben hordozós Anyukák! Elbizonytalanodtam. Mesélnétek nálatok hogyan van ez?

Figyelt kérdés

A kisfiam 7 és fél hónapos. 4 hónapja használjuk a hordozó kendőt. Imádjuk, praktikus, hamar megnyugszik ès alszik el benne a fiam. Kb 3 hete viszont elképesztő módon anyás lett. Azt gondoltam ez későbbi korban kezdődik, és úgy gondolom a kendő is közreműködhetett ebben a dologban. A napközbeni sétát persze babakocsiban ejtjük meg, de az itthoni altatások nagy része kendőben történik. Játék közben is folyton mászik rám, nem mehetek sehova, mert nem elég neki hogy lát, sőt az sem ha kapaszkodhat a lábamba, hanem folyton ölelni akar. Apukája rengeteget foglalkozik vele munka után, de mostanában ez sem jó a picinek. Hétfőn megyünk baba-mama klubba, kiváncsi leszek mennyire lesz el más babákkal. A hetente látott nagynénjének tegnap szinte megsem engedte, hogy felvegye vagy puszit adjon, mert csak "anya-anya".

Arra lennék kiváncsi, hogy nálatok is volt ilyen? Túl sokat kendőzünk? Nem szeretnèm, hogy anya szoknyája mögé bújós kisgyerek legyen belőle, talán még időben vagyunk ha eddig rosszul csináltam. Azt gondoltam nem lehet a szeretetből, ölelésből túl sok. Talán mégis. Tapasztalatokat várok! (Nem "ezért nem kell hordózókendőt használni" típusú megjegyzéseket) Köszönöm!


2015. jan. 17. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem a kendő az oka. Az enyém 7 hónapos, rapszodikusan elő-előjönnek ilyen időszakok.
2015. jan. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
en sose hordoztam megis ugyanilyen 5 honapos kora ota.
2015. jan. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem a kendő miatt van véleményem szerint, mi pár hetes kora óta használjuk.

7-8 hónapos korban jött egy ilyen nagyon bújós, nagyon "vegyélfel" időszak. Aztán ez is elmúlik, bár időszakosan azért még visszatér.

2015. jan. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Olvass utána a szeparációs szorongásnak! Az első hullám 7-8 hónapos korban jelentkezik. A Te babádnál is ez van. A nagykönyv szerint lesz még egy 2. hullám valamikor másfél éves kor környékén, az eltarthat jópár hónapig. Az én fiacskám 22 hónapos, enyhén /hál'istennek/, de benne vagyunk, nagyon anyás lett újabban.
2015. jan. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a szeparációs szorongás szerintem is Van facen egy kendőzős csoport, ott is tudsz kérdezni, ha van valami:


[link]

2015. jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Fel sem merült bennem, hogy a szeparációs szorongás lehet, csak a másfél év körüliről tudtam. De valószínűleg erről lehet szó. Átvészeljük. :)
2015. jan. 17. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!