Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom ma délután kapott...

Kislányom ma délután kapott két oltást. Eléggé aluszékony most. Ilyenkor éjjelre adtatok valamit a picinek? 3 hónapos

Figyelt kérdés
2015. jan. 19. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem kell adni neki semmit. Max ha lázas lesz, Germicidet. Normális, ha ilyenkor aluszékonyabb.

Egyébként mire gondoltál, mit szeretnél adni neki?

2015. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam valaki éjjelre ad a babának fél kúpot, megelőzve a lázat.
2015. jan. 19. 18:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen. En minden oltás után adtam neki egy fel germicid-c t . Az orvos javaslatára . Igy még nem volt lázas ( 14 honapos ) :) de nem muszáj . Az nem baj ha aluszékony nekem oltás után több órát képes volt aludni ugy hogy mar en. Ebresztettem enni. Annyi hogy az oltás helyet borogatas mert az beragadt neki :/
2015. jan. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szia, nekem is mondta a doki hogy adjak neki estére fél/egész kúpot nehogy lázas legyen, de én nem adtam, mert nem lázasodott be eddig egyszer sem oltás után. 5hós. amúgy nekünk is bágyadt volt azt hiszem a 3. és a 4. havi oltás után is.
2015. jan. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

2 gyerekem van, 2 éves és 4 hós.

Az elsőnél Bp-n éltünk, a másodiknál nem.

Mindkét orvos azt mondta, hogy ne borogassuk, csak ha bepirosodik, bedagad. A kúpra meg azt mondta a bp-i, hogy ha gondolom adjam, a nem bp-i pedig azt, h nem kell adni.

Én egyiknek sem adtam és nem is borogattam őket.

Megelőzésnek add be nyugodtan a fél kúpot, de borogatni, sztem felesleges.

2015. jan. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, én is csak szét borogattam mert bedagadt neki..
2015. jan. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*azért
2015. jan. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én ez első után nem adtam neki egyből kúpot, de hőemelkedése lett, így adtam neki Germicid-c kúpot. A többi oltásnál a védőnő javaslatára, az oltás után ahogy hazaértünk adtam neki kúpot, így nem ment fel a láza. És persze borogattam neki kb 3 napig. Az aluszékonyság az oltással jár.
2015. jan. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak minden oltás után adtam fél kúpot, a védőnő javasolta.

Kislányom még csak 2 oltást kapott, neki nem adtam kúpot mert elfelejtettem...

A védőnő szerint nem ártok vele ha adok nekik fél kúpot, inkább segít abban, hogy megnyugodjanak és tudjanak jót aludni. (mert van olyan baba aki az oltás után nagyon nyugtalan)

2015. jan. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!