Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem nyomaszt mikor...

Titeket nem nyomaszt mikor éjjel vagy hajnalban felébred a baba és ott kell a csöndben, sötétben vagy félhomályban föl-le masírozni vele?

Figyelt kérdés
Még a tévét sem lehet bekapcsolni, mert ha a férjemet nem is zavarná, a babát biztosan a vissza alvásban.
2015. jan. 22. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tudom furán hangzik, de én szeretek éjjel fent lenni a lányommal. Valószínűleg azért mondom ezt, mert ritkán esik meg. De olyankor jó összebújni, mesét olvasni, énekelgetni neki. Persze ez akkor érvényes, ha csak 1-szer kel éjjel, az 5-6 ébredés/éjszaka már nekem sincs ínyemre, de ez szerencsére tényleg nagyon-nagyon kevésszer fordult eddig elő.

1,5 éves

2015. jan. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, villámgyorsan meg tudom nyugtatni. Kicsi korában azt mondogattam neki, hogy "ne félj, nem vagy egyedül". Most 1 éves múlt, elég bemennem és azt suttognom, hogy ne félj, nem vagy egyedül és magától visszafekszik és megnyugszik :) ritkán kell már kivenni az ágyból. Csak ellenőrzi, hogy minden okés-e :) Nyomasztani nem nyomasztott a masírozás sem, ha nem voltam annyira fáradt, akkor az élet dolgairól elmélkedtem, amikor nagyon fáradt voltam, akkor csak kicsit féltem, nehogy elaludjak állva :)
2015. jan. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az én kislányom még csak 3 hónapos, így muszáj volt vele kb. másfél órát masíroznom, ami azt jelenti, hogy kb. 6-7 lépést tudok vele tenni a szobában, azt is L alakban, aztán vissza, mint az oroszlán a ketrecben :).

Már kezdett a hajam elhullani.

Szerencsére ő sem szokott ébredni éjjel, vagy ha igen, akkor cicin rögtön vissza is alszik, de most kizökkent, mert a 3 éves kisfiam (aki borzalmas alvó és még mindig ébred éjjel) kiabált, hogy ki szeretne jönni hozzánk olyan fél 4 körül, és erre felébredt a baba is.

Ráadásul addig a kisfiam sem aludt amíg masíroztam (közben kb. 10-szer próbáltam a babával lefeküdni szopizni hátha elalszik, de csak felháborodott rajta), megvárta amíg elalszik a baba, és csak mikor odabújtam hozzá, akkor aludt el ő is.

Hát mit mondjak, nem töltött el örömmel :D.

2015. jan. 22. 09:46
 4/11 anonim ***** válasza:

én először csak simogatással próbálkozom, mert korábban sokszor vettem ki az ágyból, de rájöttem ha nem éhségről van szó, ezzel csak mégjobban kiverem az álmot a szméből, szóval először hagyni kell, hogy nem e csak egy készülő puki miatt van e ami mondjuk megoldódik magától és már alszik is vissza. most is van sokszor hogy felsír, ha meghallja hogy azonnal ugrok, venném ki, rögtön csend lesz, nehogy kivegyem, nem akar kiönni, aludni szeretne,ebből megint rájöttem néa csak elég nyugtatóan megzólalni.

a férjem kint dolgozik, őt nem zavarja semmi, ez engem nem frusztrál így.


nekem anno az tett be, mikor 1-3 hós volt, hogy az este 8 órás lefektetésből szinte hajnal 4-5 lett, láttam anapot feljönni, addig etettem, vagy ringattam, altattam, letettem, megint ki kelett venni, szóval napfelkeltekor annyi ment már csak át az agyamon, hogy na ennyit az éjszakáról, meg alvásról..

2015. jan. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Énekelj neki halkan, mindjárt nem olyan nyomasztó.

Nálunk a hintafotel vált be (lábtartós), abban ülve kényelmesen tudtam ringatni. Egyetlen veszélye, hogy elalhatsz a babával a kezedben. De akkor se lesz túl magasan, és a baba remélhetőleg inkább csak lecsúszik, mint leesik a földre.

2015. jan. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

*és persze olyankor kit hívjon az ember..nem tudtam mi van a gyerekkel, de ezért kórhá, mentő? :D

amikor meg jeleztem a házidokinak, annyit kaptam a babák már csak ilyenek.

2015. jan. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok: nálunk is megvolt a sétálgatós-időszak az első 2 hónapban, amikor állandóan fájt a hasa, de az én lányom nem éjjel kelt emiatt, csupán este 11-ig ébren volt.... szerencsére a férjem is sokszor segített, de amint vége lett ennek a hasfájós-korszaknak, én is átszoktam a kiságyban vígasztalásra ha úgy adódott.

Sétálgatni csak akkor sétálgattam/sétálgatok vele, ha beteg, és látom, hogy nagyon szenved, mert dugul az orra, vagy fáj a torka.


Próbáld meg te is átszoktatni a kiságyas-vígasztalásra, hosszútávon mindketten jobban jártok így.

2015. jan. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Senki sem mondta, hogy masírozni KELL. Próbáld ki az összes többi módszert, ami nem ennyire fárasztó. Valami csak beválik.
2015. jan. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem a vissza altatás módjával van bajom, éjjel még sosem kellett vele sétálgatnom, csak most először, amúgy cicin szokott vissza aludni néhány perc alatt, csak most kizökkentette a tesó és nem volt álmos.

Igazából itt most a módszer mindegy, hanem azzal, hogy sötét van és csend, és számomra ez nyomasztó. Arra voltam kíváncsi, más is érez-e hasonlóan.

2015. jan. 22. 10:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy ilyenkor kiveszed, adsz neki vizet vagy teát, és visszarakod aludni. Nekünk ez vált/válik be.
2015. jan. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!