Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért rettegek attól folyton,...

Miért rettegek attól folyton, hogy ismét megszólal a légzésfigyelő?

Figyelt kérdés
Mindjárt 8 hónapos a babám és már párszor beriasztott, de mindig lemászott róla a babám, vagy kifeszítette magát és nem látta az érzékelő, vagy fogalmam sincs miért becsippant vagy elkezdett riasztani, de mire berohantunk abbahagyta. Soha nem kellett kikapni vagy felrázni a kislányomat, mindig vette a levegőt. De már beteges, hogy éjjel amikor felébredek egy csomószor nem tudok visszaaludni, mert ettől félek.
2015. jan. 22. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is jártam így. Talán kétszer riasztott, szerencsére ugyanígy jártunk mint ti, hogy lekúszott az érzékelőről. De én is sokszor már beképzeltem hogy hallom a sípolást.
2015. jan. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
8 hónaposan már majdnem teljesen felesleges a légzésfigyelő. A kockázatos időszak a kis súllyal született babák esetén is az első néhány nap, hét, max.
2015. jan. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Ennyit tesz a marketing és reklám. Meghülyíti az embert. Még azt a kevés józan eszét is elveszi, ami volt.
2015. jan. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk mi kölcsönbe kaptuk. Szerintem 7-8 hós körül vissza is adtuk.

1.

2015. jan. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én is így vagyok vele. kb 2-3hete riasztott éjjel, de szinten lemászhatott róla a fiam, meg annyira maga alá húzta a lábát (hason fekszik) hogy nem érzékelt. azóta tök sokszor felkelek éjjel, megnézem hogy villog e a figyelő (egy szobában alszunk). meg álmodok. egyszer azt hogy csippant egyet, ugye mielőtt rendesen riasztana. fel is keltem rá, de semmi. azt visszaaludtam, utána meg azt álmodtam hogy jön be a férjem a szobába felpattantam mint aki kaktuszra ült. de persze sötét mindenhol és a férjem is aludt. tehát csak álmodtam. de szörnyű. nekem 5hós a fiam, de már annyira mocorog éjjel hogy csoda hogy még csak egyszer riasztott be.
2015. jan. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hónapos a babaám,refluxos volt. Az első pillanattól kezdve beriasztott,volt,hogy Ő miatt,volt azért,mert merült az elem. Mindig féltem lefeküdni,és elaludni,mivel neki éjszaka rendszeresen volt,hogy visszajött a kaja,és fuldoklott,vagy olyan mélyen aludt,hogy nem vett levegőt. 4 hónapos lehetett,amikor már nyugodtabb voltam,nem jött vissza neki éjszaka a kaja,de egy csomószor riasztott. Figyelgettem napközben,éjszaka,hogy hogy alszik. Egyszer volt rá példa,hogy rajta feküdt,fent volt és sípolt,na ott lett elegem és kidobtam a kukába. Ma már jókat alszok úgyis,hogy nincs légzésfigyelő. Próbálj meg erre gondolni,és ne arra,hogy befog csipogni,nem rosszból de így vonzza be a legtöbb ember a rosszat. Gondolj arra,hogy nem fog csipogni,mert nincs semmi baj,és békésen alszik,és neked is szükséged van az alvásra,ha baj van (nem kívánom) majd akkor jelez. Hidd el az anyai ösztön és a megérzés ott van mindenkiben. Nekem pl a fiamnál sose használtuk,és semmi baja nincs és nem is volt vele :) Igazán már sose fogsz jókat aludni. Én a mai napig leellenőrzöm mind a kettőt,hogy ha elaludtak,ha felkelek éjszaka,akkor is megnézem őket,és azt is,hogy vesznek-e levegőt,pedig már a fiam 4 lesz :)
2015. jan. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyugi mindenki parázik, nehogy baj legyen.

Inkább fogd fel úgy, hogy ha baj is van akkor jelez majd, sőt idáig tévesen jelzett, reméljük később is csak téves lesz.

Zárd ezt ki magadban, mert nem fogod bírni ezt az aggódást, most a légzésfigyelő később meg más probléma lesz, lehet. Hidd el mikor a kismotorral megindul a száguldás az is izgalmas....

Pihenj néha, vigyázzon más a gyerekre.

2015. jan. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is azt tudom írni, amit már itt az egyik válaszoló. Ne gondolj rosszra. Mondogasd magadnak azt, hogy minden rendben van, békésen alszik, gondolj a kis arcára, hogy nyugodtan szuszog az ágyában és ne engedj beférkőzni rossz gondolatokat. Egyszer nálunk is riasztott, mert a lányom legurult róla teljesen a kiságy szélén az oldalán feküdt. Kiugrottam, villanyt kapcsoltam, szegényem meg békésen aludt és csak úgy hunyorgott a fényre. Másnap már be sem akartam kapcsolni, de a férjem unszolására bekapcsoltam, hogy nehogy baj legyen. Ugyanígy jártunk. Kikapcsoltam és utána már nem idegesítettem magunkat vele. Először én is paráztam, de arra gondoltam, amit írtam fent és mindig megnyugtatott. Sőt hallottam a légzését, ahogy jókat nyammog álmában és mosolyogtam egy jót az egészen és sikerült utána elhessegetni a rossz gondolatokat.
2015. jan. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) csak jóra gondolok. Nekünk is az volt hogy vagy a két érzékelő közé vagy az ágy valamelyik végén tapadt fel :) állandóan össze vissza közlekedik az ágyában
2015. jan. 22. 21:15
 10/10 anonim ***** válasza:
lehet nyugodtabb lennél ha nem is használnátok, de persze használd, mert amúgy persze jó dolog
2015. jan. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!