Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy egy babának...

Létezik, hogy egy babának ilyen kevés az alvásigénye, vagy ez változni fog?

Figyelt kérdés

Kislányom 10 hónapos múlt. Kb. Az utóbbi 2-3 hétben észlelem, hogy a 2 alvás már sok neki, nem jön ki a nap folyamán, nem akar elaludni úgy, mint korábban. Úgy tűnt, eljött az ideje az egy alvásra átállásnak. Próbálkozunk is ezzel már 2 hete, de egyszerűen nem alszik többet 30-40 percnél. Kipróbáltam mindent: legyen nagyon fáradt, legyen kevésbé fáradt, kapjon korábban enni, vagy kapjon közvetlenül alvás előtt, volt sötét és világosabb is, próbáltam a kiságyban altatni, vagy mellé feküdni a nagy ágyra...egyik sem jött be, max. 35-40 perc után ébren van. Nagyjából kihúzza estig, mert csak olyan fél 7 felé nyűglődik már jobban, de szerintem ennyi nappali alvás nem elég egy ilyen idős babának. És bevallom, úgy vártam ezt az időszakot, mert sokan mondták, hogy az egyszeri alvás hosszabb lesz, 2-3 óra. Na, ehhez képest én már a másfélnek is örülnék. Este 8-tól alszik olyan reggel fél 8-ig, de ébred 2-3-szor éjjel, szóval szerintem átlagos. Nektek hogy alakult ez? Lehet, hogy csak hozzá kell szoknia? Volt, akinek így kezdte a babája, aztán szépen megnyúlt az alvása? Biztassatok!:)

Köszi mindenkinek!



2015. jan. 22. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyugi be fog állni.Esetleg azt teheted meg hogy reggel felkelted.Ha este 11-12 órát alszik nappal 1 óránál többet ne várj.Kb 12-13 óra az alvásigényük már ebben a korban.Tehát pont annyit alszik mennyit kell.Nálunk magától beállt egy 2-3 hét után.Azóta este 10et alszik nappal 2-3 órát (este 9től reggel 6:0-7körül kell)
2015. jan. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
az én babám 4 hónapos kora óta így alszik. létezik. és kitartást egyszer majd ez is elmúlik :)
2015. jan. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!