Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 5 hónapos múlt és...

Kisfiam 5 hónapos múlt és "repülőzik". Ez baj?

Figyelt kérdés
Mellette mindkét irányba forog, hátrafelé halad, könyököl. Viszont azt írják több helyen, hogy a repülőzés nem jó. Csak akkor gond, ha mást nem csinál mellette, vagy minden esetben rosszat jelent. Tegnap kezdte csinálni, lehet, hogy csak rájött, hogy ilyet is tud és tetszik neki?
2015. jan. 23. 10:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

addig nem baj, amíg ritkán csinálja, két dolog között mondjuk.

pl épp játszott, megunja, nem tudja mihez kezdjen, neki áll repülőzni.

én babám is ilyen volt, elmúlt, nem igényelt semmiféle orvosi kivizsgálást.

2015. jan. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
viszont nem írtad szokott e, szeret e hason aludni, mert az is lehet kicsit feszesek a hátizmai
2015. jan. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Hason alszik, amúgy is sokat van hason. Egyhuzamban 20 percet is elvan a hasán, naponta 4-5-ször.

Úgy vettem észre, hogy akkor csinálja, ha sokat volt hason és elfárad könyökölni.

2015. jan. 23. 10:13
 4/16 anonim ***** válasza:
szia, az én fiam is 5hós múlt. és szintén repülőzik. én nem gondoltam/gondolom rossznak. mellette sokat mocorog, már fordul hasról hátra és vissza. és igen én is azt vettem észre mikor már elfárad akkor kezd el repülőzni.
2015. jan. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.
2015. jan. 23. 11:37
 6/16 anonim ***** válasza:

jajj, és még meg is erősítenek, hogy nem jó ha sokat csinálja :D


dehogy baj!!! tök jó, csinálja csak annyit amennyit akarja, nagyon fontos mozgásfejlődési rész ez is! :) erősíti az izmait vele, a hátát, hasát, sokat segít majd a kúszás elkezdésében :)))


amiről olvashattál az a repülőzés nem ez :) idősebb gyerekek, akik már tudatosan csinálják a mozgásokat, ha zavarban vannak, vagy örülnek, akkor repülőznek, ez egy "tipikus" autista tünet, de önmagában még ez sem jelent semmit. ilyenkor áll a gyerek, és úgy tárja szét a karjait. ez egy olyan mozdulat nekik ami ellen nem tudnak tenni, mint ha pislognál, ezt hozza ki az örömük. de mondom, ehhez sok már is kell, hogy gondot jelezzen...

5 hónaposnál szó nincs az autizmusról, felejtsd el. és végképp semmi köze ennek a mozgáshoz ahhoz :)

2015. jan. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os.


Csak azért írok,mert az én kislányom már baba korában is csinálta,mellé rázta a fejét is és hangosan kacagott hozzá.

Ő halmozottan sérült-azóta is csinálja ezeket.

Akkor mókásnak túnt és még a gyerekorvos és védőnő sem látott rajta semmit 5 hónaposan:(

2015. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

A lényeg,kedves kérdező,hogy ha te úgy érzed,hogy nem normális,elviheted neurológushoz,de semmit nem tudnak vele csinálni ha olyan mint az én lányom!

2015. jan. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es, 8-as!

Nem látok rajta semmi különöset, csak maga a mozgásforma volt szokatlan, mert korábban olvastam, hogy amíg repülőzik a baba, addig nem forog, mert normális esetben kitámaszt a két karjával, nem pedig elemeli a földtől. Nem csinál amúgy semmi olyat, amiről azt gondolnám, hogy rendellenes, de azért eléggé megijesztett amit írtál. 6 hónaposan tudtátok meg, hogy valami nincs rendben a lányoddal? Miből gondoltátok, ki vette észre? Sajnálom, ami veletek történt. A repülőzés volt az első jel?

2015. jan. 23. 15:49
 10/16 A kérdező kommentje:

A többieknek is köszönöm a válaszokat. 6-os, remélem igazad lesz és semmi rendellenességre nem utal esetünkben sem, simán csak erősít.

Érdeklődő, értelmes kisfiú amúgy, semmi félelemre okot adó dolgot nem vettem rajta eddig észre.

2015. jan. 23. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!