Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vegyem rá a 7hónapos...

Hogy vegyem rá a 7hónapos fiamat hogy igyon?

Figyelt kérdés

Tízórait kihanyta , hasmenèse nincs orvos csak 4óràtöl lesz az a pàr korty amit bele tudok diktàlni nem jön ki.

De egyszerűen nem akar inni...reggel 5óta kb 20ml tudtam vele megitatni.

Most alszik, keltsem inni mondjuk 30 percenkènt?


2015. jan. 23. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ismerős probléma...


Amúgy most beteg, hogy többet kéne innia? Ha szopik, akkor hagyd rá, néha kínáld meg vízzel vagy valami cukormentes lével.

Ne keltsd fel, csak ha lázas, vagy ha órákig alszik, és fennáll a kiszáradás veszélye.

Én a szuszpenziós fecskendővel itatom a kisfiamat, ha muszáj, mert ő is csak pár kortyot fogad el a cicin kívül.


Próbáld ki, fordítsd a hátára (persze ne legyen teljesen vízszintesen, nehogy félrenyeljen), és apró kis kortyokban fecskendezd az innivalót a szájába. Hagyd, hogy lenyelje, mielőtt tovább nyomod a fecskendőt. És igen, ha kell, sokszor pár kortyot itass.

2015. jan. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha más nem, próbálj meg vele gyümölcsöt szopogattatni. Furán hangzik, de fogsz egy darab almát, narancsot és a levét tök jól ki tudják szívogatni. Nekem ezt a védőnő javasolta mikor jött az első foga, és 2 napig sem enni, sem inni nem akart.
2015. jan. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam ugyanezt csinálta pár napja. Tejallergiás és a gyerekorvos felírta a tejes tápszert... --> sugárban hányás, hasmenés és nem akart inni, enni.

Melegen hajlandó volt meginni a vizet. 5 percenként megkínáltam, először csak egy korty, aztán ha bent marad, akkor 2 és így tovább. Ő is rájött, hogy olyat adok, amitől nincs rosszul és megnyugtatja a gyomrát és másnapra már szépen ivott, 3 nap után kezdett enni.

2015. jan. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor valami tecettősebb innivalót akár szörp, gyümölcslé, szóval most ne a cukormentesség és társai legyen a lényeg. Nem rosszból én is amíg lehetett kihagytam a cukrot, csak ilyenkor az a kisebbik rossz, a nagyobbik ha kiszárad..... Amúgy ha pár kortyot iszik az jó ,csak sűrűn kéne így akár kanállal 5 percenként.

Alvás közben nem kelteném inni, esetleg töröld meg a száját vizes valamivel.

2015. jan. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!