Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, ha egy 16,5 hónapos...

Normális, ha egy 16,5 hónapos baba még nem jár?

Figyelt kérdés

A szekrény mellett feláll, lépeget párat, de ha nincs miben kapaszkodnia, még felállni sem hajlandó. Meddig nem baj, ha nem jár egyedül?

Segítséggel is csak akkor megy, ha mindkét kezét fogják.


2015. jan. 27. 12:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 18 hónaposan kezdett egyedül járni,ez még belefér de sajna kiderült később hogy megvolt az oka.

Hypotoniás,mint később kiderült.

2015. jan. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
úgy tudom, másfél éves koráig kell elkezdenie önállóan lépegetni. esetleg egy Dévényes nem árt, ha ránéz.
2015. jan. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

igen, ezért is írtam én meg dévényest, ha van egy kis valami, azon sokkal könnyebb most segíteni, mint később.


egyébként itt vannak ösztönző tippek


[link]

2015. jan. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg 18 hós korig nem kötelező járnia önállóan.Ha doki semmit nem mond,ne aggódj. Lányom is 15,5 hónaposan indult el. Ő egyszercsak felállt a földön és ment,azóta nem mászik,de nem is esik el.Egy kezemen meg tudom számolni,hogy hányszor esett el a saját lábában.
2015. jan. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam is kb. ezen a szinten volt ennyi idősen.

18 hós korig még belefér a normálisba és az már nagyon jó jel, hogy kapaszkodva lépeget.

Egyik napról a másikra beindulhat, hidd el.


Én is aggódtam kicsit és elvittem a szakrendelőkben működő gyógytornászhoz (beutalót a házi gyermekorvos ad), illetve orthopédián is megvizsgálták (egy napon volt a kettő, az orvosi véleménnyel mentünk a gyógyronászokhoz).

Szervi eltérés nem volt, különösebb gond sem, de ott jártunk 2-3 hónapig hetente tornára (játékos kis mozgások, egyénileg foglalkoztak vele), amivel arra ösztönözték, hogy beinduljon.

Egyszerű, otthon is játszható gyakorlatokra gondolj- mégis jól jött.


Mivel nem fizetős, ezért nagy tétje nincs, ha esetleg te is kérsz az orvosotoktól beutalót és elmentek, hogy biztosan kizárjanak valamilyen szervi vagy idegrendszeri okot.

2015. jan. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A fiuk általában mindent később kezdenek el, az enyém 14 hónaposan még csak mászott, aztán a szekrény mellett felállt, de menni nem nagyon ment 18 hónapos koráig, csak segítséggel. Most 22 hónapos és rohangál.
2015. jan. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
(a kérdező nem írta, hogy fia van)
2015. jan. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem az én babámról van szó, de aggódok a piciért! Nem akarok természetesen beleszólni, mert túl sok közöm nincs hozzá, csak nem szeretném, ha baja lenne a babának. Az én kisfiam 10 hónaposan már teljesen önállóan ment, és az ismerőseim körében minden baba eldinult max. 1 éves kora körül.

Van gyerekorvos az ismerőseim körében, ő azt mondta, hogy ilyenkpr azért már 1-2 gyógytorna nem ártana, plusz neurológushoz is el szokta kűldeni, mert úgyis 1 hónap, mire időpontot kapnak. Sokszor elindulnak addigra, de ha mégsem, jobb, ha 1,5 évesen ránéz egy szakorovos.

2015. jan. 27. 12:51
 9/15 anonim ***** válasza:
49%

ebben az esetben viszont csúnyán szólva semmi közöd hozzá, hiába aggaszt a dolog :(

nehéz ezt megbeszélni egy anyukával kívülállóként

2015. jan. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokért, egyébként kisfiúról van szó és a szülők is ezért nem aggódnak.
2015. jan. 27. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!