Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól vittétek a következő...

Mikortól vittétek a következő helyekre a babátokat?

Figyelt kérdés

-étterem, kávézó, cukrászda

-nyaralás, síelés, hosszú hétvége

-vásárolgatás (nem nagybevásárlás, hanem boltról boltra járkálás)


Másik kérdésem pedig az, hogy mikortól bíztátok rá huzamosabb időre nagyszülőre, bébiszitterre (fél napokra)?


2015. jan. 27. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Étterembe, kávézóba, cukrászdába nem járunk, így még ő sem volt.


Nyaralni 10 hónapos korában mentünk egy hétvégére, nagy családdal, privát apartmanba.


Vásárolni nem járunk boltról boltra, csak nagybevásárlás van, az havi 2x. Arra jön.


Nagyszülők 1.5 év alatt 3x vigyáztak rá, 2-3 óra hosszára. Bébiszitterünk nincs.

2015. jan. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Étterem: 2,5 hónapos volt

Nyaralás: klasszikus 1,5 évesen, nagyszülőknél 4-5 hónaposan. "telelés" 8 hónaposan. Hosszú hétvége a nagyszülőknél 7 hetesen

Vásárlás: kb. 7 hetesen (nem járkáltunk boltról-boltra, az olyat utálom, de plázáztunk (kajálási célzattal, de sétálgattunk is bent), Rendes bevásárlás 2,5 hónaposan

2015. jan. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

boltba járás elég hamar, pár hetes kortól

nyaralás kb 1 évesen, így jött ki, első nyáron nem voltunk sehol

étterem, az is kb 1 évesen

nagyszülőkre pár hónaposan

2015. jan. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, bébiszitterre nem hagytuk, egyszer 1 teljes napig egyedül volt a nagyszülőkkel 4 hónaposan. Amúgy rájuk hagyni csak 2 éves kora után (mikor már dolgoztam). Nagybácsiékra 1-2 órára 4-5 hónapos korban.
2015. jan. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

-Cukrászdába alig 2 hónaposan, nyári baba mentünk fagyizni

-Étterembe 6 hónaposan

-Boltról boltra járkálást én utálom, de piacon meg nagybevásárolni 4 hónapos korától

-Napi vásárlásra 1 hónapos korától

-Nagyszülőre 3 hónapos korától bíztam, bébiszitter nincs és egyenlőre nem is tervezem

2015. jan. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első gyerekkel ez a kérdés bennem is felmerült.

Étterembe, kávézóba nem járunk, cukiba szerintem pár hónaposan jött velünk. Nyaralni először 10 hónapos korában voltunk (októberi születésű, és nyáron mentünk vele nyaralni), nagybevásárlásra már 2 hónaposan vittük, mivel épp karácsonyra készültünk és menni kellett erre-arra. Anyukám a nagy segítségünk, 2-3 órákra már pár hónapos korában is vigyázott a lányunkra. Egész napra 2 évesen hagytuk nála.

Második babánkkal viszont kezdetektől járunk mindenfelé (persze az első 6 hétben csak óvatosan), mert a nagy úgyis jön velük, így a kicsi sem maradhat otthon. :)

Vele már nem számolgatom a hónapokat, jön velünk és kész. Lazább vagyok már. :)

2015. jan. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Már születése után vittük mindenhova, kb a 3.-4. héttől (addig nem nagyon mozdultunk ki, hulla voltam). Étteremben 3 hósan volt először, 3 hós volt amikor 5 napra mentünk balcsira, 2 hósan voltunk vele Árkádban vásárolgatni.

Anyuék már 4 napos korában vigyáztak rá 4 órát amíg intéztük az anyakönyvit, légzésfigyelőt vettünk stb...

Hetente többször is elvitték anyuék magukhoz 2-3 órára, hétvégén ha dolgunk volt akár több órát is vigyáztak rá, 4-5 hósan volt hogy egész napot ott volt anyuéknál hétvégén.

2015. jan. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Cukrászdába 6 hónaposan, fagyizni mentünk.

Étterembe 10 hósan.

Nyaralni még nem voltunk, se hosszú hétvégézni :)

Vásárolni gyakran viszem, kb 2 hós korától, először kenguruban, majd 6 hós korától sportkocsiban.

Nagyszülőkre van hogy napi 5-6 órát egész pici korától (ha valami hivatalos helyre kell mennünk és nem igazán akarjuk vinni), de még nem aludt náluk.

2015. jan. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Születésétől kezdve viszem szinte mindenhova, 2 naposan voltunk anyakönyveztetni, 1 óra út volt kocsival. Külföldön élünk, csak ketten vagyunk, nem tudjuk kire bízni. Párom soka 12órázik, így, ha én megyek jön Babci is:) 5 hónaposan hazamentünk vele autóval, 3000 km volt az út nagyjából...sokat mentünk éjjel, 90%ban aludt, ha ébren volt 2 óránként megálltunk levegőzni, tartottuk végig a napirendját, éjjelre megálltunk, így 3 napos út lett.
2015. jan. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Első gyerek: Kb. három hetes korában volt először az utcán március végén, utána már napi rendszersségel séta, bolt stb. 7 hetesen családlátogatós hosszúhétvége vidéken, strandra is jött velünk, hogy végre tudjak egyet úszni. ( Addig aludt a babakocsiban.) 3 hónaposan Balaton, 5 hónaposan repülős nyaralás. Kb. 3 hónapos volt mikor elmentünk moziba először. Második ( júliusi baba.) 10 napos korától napi 2-3 órát volt a játszótéren, a testvére 2,5 éves volt, Apának menni kellett dolgozni, nem volt kérdés, hogy mi legyen... 3 hetesen Állatkertben, 6 hetesen Balcsin volt. Kb. 3 hét múlva születik a harmadik babánk, míg Apa itthon lesz addig Ő is, utána kb. három hetes korától muszáj reggel és délután a bölcsi-ovi kört futni. Először természtesen kendőben, ha jön a jobb idő már babakocsiban. Sem neki, sem nekem nem lesz más választása. Bébiszitterünk egyenlőre nincsen, de ha nagyon úszok a három gyerek napi logisztikájával keresünk. Ez már egy rendszer amit műkődtetni kell bármilyen idő is van....
2015. jan. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!