Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kisfiam evésétől a...

1 éves kisfiam evésétől a szívroham kerülget. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Mindent megeszik,iszonyú étvàgya van,sosem volt válogatós. Amikor elkezdtem neki darabosat adni,azt is simán elfogadta,imád enni. DE! Semmit nem rág,nyomkod széjjel,mindent letol egészbe. Igaz csak 5 foga van,de olvasgattam,hogy más ennyi idő babája bizony már cikkekre vágva kapja az almát stb. Még a kiflit sem lehet neki odaadni,mert nagyokat harap,aztán tolja lefele egyben a falatot. Sokszor a babapiskótától is fulldoklik,pedig azzal próbálom gyakoroltatni.

Vagy hanyagoljuk a darabosat egy időre,aztán próbáljuk újra?


2015. jan. 27. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
megpróbálhatnád hogy összetéped a kiflit falatnyi nagyságúra, vagy összevágod stb. Lehet, hogy még nem képes egyedül eldönteni hogy mekkora falatot tud lenyelni. Ez szerintem nem baj, minden gyerek máshogy fejlődik, nem mindenki tanul meg mindent ugyan olyan gyorsan mint a többiek.
2015. jan. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze,pici darabokban teszem elé az ételt emiatt,de azt is egyb nyeli le. Van hogy fél óra múlva visszabukja az egészben lenyelt darabokat :/
2015. jan. 27. 18:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Pépesíts, egyelőre nem tehetsz mást, ő még nem érett a darabos ételre.
2015. jan. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam is ezt csinálta, de mindig mondtam neki, hogy rágd meg, rág-rág-rág. Most lassan 2 éves, még mindig sokszor látom hogy egészben, vagy csak alig megrágva nyeli le az ételt, már a nézésemből tudja hogy mit mondanék és ő maga mondja hogy "rá-rá". :)

Mindent apró darabokra téptem, vágtam neki, még most sem adok neki sokmindent egészben.

2015. jan. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én egy évesem sincs még kész a rágásra, pépesítem az ételét, pár dolgot rág csak: babánt, babapiskótát, krumplit, semmi mást, ez van, várok, én sem lennék ügyesebb 6 foggal :-)
2015. jan. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt ne csináld vele, pépesítsél.


Nincsenek még meg a rágófogak, és hiába mondják, hogy az ínyével is össze tudják nyomni, az nem ugyanaz.

2015. jan. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pépesíts még nem érett rá igazán.Én a lányomnak szinte csámcsogtam úgy mutattam neki előbb utóbb szépen megtanulja.

Meg az is lehet hogy nagyon éhes és gyorsan meg akarja tömni a pocakját.Adj neki inni előtte hátha akkor nem annyira nyeli le.

2015. jan. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó tanácsokat,akkor nem erőltetem neki. A gyakorlást is mindig jól laktatás után csináljuk,de ő mindig "éhes",nincs olyan,hogy vmit nem kér,elutasít. Feneketlen kút :D
2015. jan. 28. 08:35
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem másfél éves a kislányom,hasonló a probléma.sokkal több foga neki sincs-mindent tol befele,minden finom,nem tudja a határt.én már nem pépesitem,csak villával nyomkodom,hogy az inye dolgozzon,de sokszor egyben jön ki pl a borsó-(ezért kezdtem összenyomni).nem kell siettetni,szerintem az sem baj,ha az almát beteszed a joghurtba,akkor is jut gyümölcshöz.kis falatok nem jönnek be?
2015. jan. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pufit próbáltad?Én azzal kezdtem mert az elolvadt és szépen megtanulta.
2015. jan. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!