Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött baba szeretkezés...

Koraszülött baba szeretkezés miatt? Okolnom kellene magam? Csúnyán leoltott az egyik orvos.

Figyelt kérdés

Kislányom 33. hétre született, hivatalosan nem voltam veszélyeztetett. Mondtam az orvosnak, hogy az utóbbi időben sokat voltunk együtt a férjemmel, erre leoltott, hogy gratulál, hogy ennyit képtelenek vagyunk kibírni a babánkért :( Mert hogy szerinte ezért jött korábban. De egy másik doki szerint viszont az oka ismeretlen és ne okoljam magam, semmi köze nem lehet a kettőnek egymáshoz.


Nagyon "belémmart", amit az első doki mondott. Tényleg hibásak vagyunk? A babának légzésproblémái vannak, inkubátorban van. Éjszaka elfolyt a vizem, mentő vitt be és már nem tudták bent tartani, fél óra alatt megszületett.



2015. jan. 29. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem volt igaza! A dokik szeretik a feszkót levezetni a pácienseken. Nincs következménye, sajnos. Pedig lehetne és akkor megtanulnának normálisan kommunikálni.
2015. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
De bunko egy doki volt. Ott hagyott egy eletre szolo lelkiismeret furdalassal. Hat en meg neki gratulalok. Dehogy okold magad. O ugyan annyira nem tudja, hogy mitol volt mint te vagy a masik orvos. Biztos rajtad vezette le a napi feszkot. Ha nem voltal veszelyeztetett, akkor nem hiszem, hogy az egyuttlet miatt volt. Voltatok egyaltalan egyutt kozvetlenul a szules elott? Ha nem akkor tuti nem amiatt volt. De egyebkent is folosleges mar ezen ragodni. Minden rendben lesz a kicsivel hidd el. En 1500g al szulettem es a papiromra az volt irva, hogy eletkeptelen ujszulott. Geppel lelegeztem par napig. Semmi bajom nincs. 26/No Ne aggodj!!!
2015. jan. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Férjem is nagyon a padlón van, ugyanis szerinte ez főleg az ő hibája, mert ő akarta annyira a dolgot...hiába mondom már neki többször, hogy megtörtént, nincs visszaút és hogy sok esetben nincs oka.
2015. jan. 29. 12:50
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Szia, nem volt igaza egyáltalán!! Hihetetlen , milyen "undorítóan" viselkedik némelyik orvos a kismamával!! Mi végig szeretkeztünk a párommal, és egyáltalán nem volt korababa, 39+6-ra született. Ne okold/okoljátok magatokat ezért! Próbálj megnyugodni, kérd a férjed támogatását, és szeresd nagyon a picit, ez a legfontosabb! :)
2015. jan. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Előtte két nappal voltunk utoljára, ha jól emlékszem. Nem volt szó veszélyeztettségről soha. :( Próbálunk túllépni, de ha ezt tudom akkor inkább egy fatuskón ülöm végig a terhességem, csak a babám lenne egészséges :(
2015. jan. 29. 12:53
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne okold magad. Ha nem voltatok eltiltva a szextől akkor biztos nem attól. Szerintem inkább az időjárás miatt. Nézd meg legalább is nálunk békés megyébe tegnap előtt esett a hó. Tegnap tavasz volt szinte kabát se kellett. Ma fagyott és el van egésznap borulva és hideg van. Ez hatással van mindenkire.Rád is és a kicsire is. Mindig mondja a dokim ha front van sok baba születik.

Sztem inkább ez. A lényeg h mostmár itt a picitek és szeressétek nagyon h mihamarabb hazamehessen veletek. Én kívánom nektek a legjobbakat. Jó egészséget!

2015. jan. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk az első babát indította szeretkezés, de mi 3 nappal a kiírt nap után voltunk. Az aktus után 6 órával indult a szülés. A másik két babánál még ettől sem indult be.

Szerintem semmi köze a két nappal előbbi együttlétnek a koraszüléshez. Egészséges terhességet ez nem veszélyeztet. Valószínűleg nem fog kiderülni az ok, de egy biztos, nem ti tehettek róla.

2015. jan. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tényleg ne okoljátok magatokat! Nem vagytok hibásak egyáltalán!!! Én mindegyik gyerekemet túlhordtam, hiába szeretkeztünk agyba-főbe, nem indult meg egyikkel sem a szülés. Az én dokim azt mondta, hogy egészséges terhességnél nem indul meg a szülés külső hatásokra, mint a lépcsőzés, szeretkezés stb. csak rásegíthet a folyamatra, ha éppen már indulóban van a baba, és csak akkor ha már a baba amúgyis megszületni készül, olyankor elősegítheti a méhösszehúzódásokat, ennyi.

A te babád más okból született korábban, sajnos erre a mostani nem normális időjárásra is rá lehet fogni, egy-egy melegfront után mindig tele van a szülőszoba.

Kívánok nektek jó egészséget, erősödjön a kisbabád, és mihamarabb kerüljön haza hozzátok!

2015. jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jaj eszedbe ne jusson magadat okolni!!! Ez az orvos nem normalis. Sehol nincs megtiltva a nemi élet! A koraszulés pontos okai pedig még nem ismertek az orvostudomány szamara! Csak azt tudjuk mi hajlamosítHAT. Pl. Dohányzás, nem evés, alkohol, drog, nehez súlyok emelése, túlzott sport stb. Mindkét gyermekemmel az elejétől a végéig szexeltunk a férjemmel! Az elsőnél minden nap szinte! Gyönyörű, időre született gyerekek lettek! A légzési problémákról meg annyit: 2. Fiam 40. Heten született, mégis felkerült a SIPAP légzéstámogató gépre, senki sem tudja miert lett légzési nehézsége, de 5 nap múlva elmúlt. Ne bánkódj, minden rendben lesz!!! Es ne okold magad!
2015. jan. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne okoljátok magatokat, nem tehettek róla. Ha a szeretkezés is indította be a szülést, akkor se legyen lelkiismeret furdalásod, nem készakarva csináltátok.

A babáddal minden rendben lesz, gyorsan magára fog találni. Az én kislányom is 33 hétre született, éretlen tüdővel és tüdőgyulladással. 3 hétig voltunk a koraintenzíven, aztán jöhettünk is haza. Az elős pár nap volt kritikus, utána rohamosan javult az állapota, légzéstámogatást is csak 5 napig kapott.

2015. jan. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!