Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba hány hetes-hónapos...

A baba hány hetes-hónapos koráig érzed úgy, hogy csak ANYA vagy?

Figyelt kérdés
kicsit nehéz megfogalmaznom a kérdést.arra lennék kiváncsi,hogy nagyon sokan miért támadják le az olyan kérdezőket,akik abban kérnek segitséget,hogy egy kis szabadidejük legyen.úgy veszem észre,hogy aki pl nem szeretne már éjjel cicit adni,mert -ismerve a babáját-nem akarja szoptatni,azt letorkolják,hogy az a dolga,hogy éjjel-nappal etessen,ha valaki egy picit szeretné letenni a babát-nem egész nap hordozni,ringatni,az nem jó anya,mert ez a dolga-mindig le is pontozzák,ha valaki ellenkezőt ir.természetesen én is anya vagyok,a nap 24órájában,de ezek mellett feleség,és ember.szerintetek mennyi szabadidő megy a baba rovására?
2015. jan. 29. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
É
2015. jan. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok szabadidő megy rá természetesen, de nem szabad, hogy mind rámenjen. Az én fiam 8 hetes kora óta átalussza az éjszakákat, soha nem hordoztam, nem szoktattam arra, hogy ringatni kelljen az alváshoz (hozzáteszem ő nem is igényelte), csináltam mellette mindig a dolgom. Most 2,5 éves önálló, barátkozó, kedves gyerek (természetesen a dackorszak minden velejárójával). Soha nem voltam "csak anya", megmaradtam feleségnek és embernek is. Szerintem ez fontos, a "csak anyaságba" előbb utóbb belefásul az ember.
2015. jan. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem szeretnék csak anya lenni, de most az időm 99% erre megy el. Az 1% eszek gyorsan és iszok, hogy bírjam és elmegyek az illemhelyre. A férjem sokat dolgozik, segítségem ritkán van, így hiába tervezem el, hogy majd ekkor meg akkor szakítok időt egy szolira, vagy csak úgy elmegyek vásárolni, mindig bedől. Nagyon nehéz! És az a típus vagyok, aki nem szereti, ha sír a babája és nem is hagytam/hagyom soha, így ha kell ringatom egész nap(bár már nem igényli annyit) és éjszaka sem kel már enni, de felébred hajnalban és jön hozzám, mert jön a foga és ha hagynám az ágyában, óránként riasztana, Így legalább alszunk. :) Majd elmúlik ez az időszak is és akkor meg ez fog hiányozni. Kitartást!
2015. jan. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hat hónapos lesz a fiam, de én még abszolút azt érzem, hogy egyelőre "csak" anya vagyok. Három hónapos koráig iszonyú hasfájós volt, szó sem lehetett róla, hogy hagyjam sírni, mert nem volt szívem, és nem is lehetett, hisz sokszor már fuldoklott az ordítástól szegény. Azóta jönnek a fogak, éjszaka alig alszunk, bár átaludt éjszakája előtte sem volt, de legalább csak 2x szopizott és kész. A nappalok pedig a bébipapigyártás-főzés-mosás-mosogatás-teregetés-vasalás-séta jegyében telnek, tehát az idő, amit magamra szánnék..... nem létezik.
2015. jan. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat-megnyugtató volt olvasni.úgy látszik-én a szerencsések közé tartozom
2015. jan. 29. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!