Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » MEz még a normális hasfájás?...

MEz még a normális hasfájás? Nektek is volt ennyire rossz a helyzet?

Figyelt kérdés
Lányomnak egy hetes korában kezdődőtt, a torkát kiordította éjjel-nappal. Szinte megállás nélkül zengett a ház, ahhoz képest, hogy azt mondják egy újszülött mennyit alszik, ő reggeltől estig max a fáradságtól bealudt 10percre, aztán felkelt a csíkarra, megint 10perc, megint felkel. Kb reggel 6-7től délután 5ig szinte megállás nálkül, este kb 2órát alvás előtt, éjszaka még 2-t. Próbáltunk espumisant, infacolt, gripe watert, mecsek teát, szélcsőt (egy ídő után nem tudott anélkül kakilni, így abbahagytuk) lactase comfortot, coliefet. Most négy és fél hós. Mindenki azt mondta, majd ha 3-4 hónapot betölti, kínövi. Hát annyival lett jobb, hogy éjszaka nem vísít. Most colieffel evett,2hétig úgy tűnt talán használ aztán újra kezdődőtt. Utána evett coliefet, meg espumisant. Nem használt. Gondoltam biztos nem jól adom a coliefet, lehet, hogy nem eszik elég gyorsan, nem keveredik össze a coliefes tej a simával, ezét lefejt tejbe tettem, kívárva a 20percet. Még így is fáj neki :- ( Nem tudom miért, hiszen a laktóz le van bontva, szélhajtó cseppet kap, de mégis. Minden mást is próbáltam, babakocsizás van, hogy beválik, de egyre ritkábban, zenét teszrk be neki, ringatom, masszírozom, tornáztatom. Hordozva legtöbbször megnyugszik, de nem tudom egész nap cipelni, meet már túllépte a 7kg-t (3700-el született) meg nem tudok úgy fejni se ha rajtam van. Azt ne írjátok, hogy haggyjam csak sírni, mert elég ha elmegyek tusolni, és elkezd sírni, akár annyira is, hogy befullad. Szinte egész nap sír, nem egyszer rekedtre vísította magát, vagy a hangja is elment. Annyiszor jártunk úgy, hogy vittük orvoshoz, de a kocsiba nem tudom kirázza belőle a levegőt vagy nem tudom, elaludt aztán békésen vigyorgott az orvosra. Az istennek se hitte el az orvos, mi a helyzet, pedig le is videóztam neki, de csak azt mondta, hogy nem néz ki betegnek. Heim pálba úyanúgy jártunk. Gasztrora nem vihetjük 8hónap alatt, de amugyis azt mondják, nagyon megviseli őket. Nem tudom mitől, de annyira puffad, tiszta lufihasa van. Tejérzékeny nem hiszem, hogy lenne, csak rossul lenne azért, hányás vagy hasmenés csak lenne. Mindenhol azt hallom, hogy kinövik 3hónaposan, meg adtak espumisant vagy ezt vagy azt, és varázsütésre megszünt. Hát nekünk nem nőtte ki, és 10ezreket költünk gyógyszerekre mégse használ. Másnak is volt ennyire rossz? Elmúlt végül? Hogyan kezelte? Egyáltalán mi még a normális hasfájás, és mi nem?

2015. jan. 29. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét gyerekem hasfájós volt, a fiam egész nap-éjjel is, a lányom csak délutántól estig.

Az Infacol használt meg utóbb a lányomnál a Gripe Water, a legnagyobb üvöltés közepette beletuszakoltam a Gripe Watert és 5 perc után csend volt és nyugalom.

Én biztos, hogy keresnék másik orvost mert szerintem amit te írsz már nem normális.

Hallottam én is olyat hogy vannak babák akiknek 3 hós kor után sem múlik el a hasfájás, de annak oka kell hogy legyen...

Mindkét gyerekemnél a 10. hétre megszűnt.

Egy allergia tesztet csináltatnék. Esetleg tápszer váltás.

2015. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is brutál hasfájós volt a babám, de ahogy betöltötte a 3 hónapot elmúlt. Most is érzékeny, és a hozzátáplálás nehezen megy, mert minden felfújja. Nálunk biogaia segített, akkortól sokkal jobb lett a helyzet. Nem hiszem, hogy ez még a hasfájás lenne, bár olvastam olyat, hogy egyes babáknak sajnos nem múlik el 3 hónapos korban. A puffadás lehet tejérzékenységtől. Férjem tejérzékeny és nagyon sokszor csak puffad. Lehet, hogy ki kéne próbálnotok laktózmentes tápszert. A babámnak is azt adok, mert nemcsak a férjem, de a családja nagy része is tejérzékeny. Én a helyetekbe elvinném, vagy egy magán gasztróshoz vagy egy magán belgyógyászhoz. Hátha jobban szemügyre veszi, vagy ad valami jó tanácsot.
2015. jan. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az infacoltól pár nap volt jobb,aztán az sem használt. Minden csak pár napig, a colief meg 2hétig. A gripe watertől pedig csak rosszabb lett a helyzet. Én meg anyukám laktózérzékenyek vagyunk, bár nem születéstől kezdve. Azt hittem az a probléma, de most laktózlebontó cseppel eszik, mégis fáj neki. Esetleg a biogai-t megpróbáljuk, hátha, csak már az egész gyógyszertárat hazahordtuk és semmi eredmény, de hátha. Az első hetekben kellett neki pótlás, akkor vettünk laktózmentes tápot, próbáltam de nem eszi már meg, nem ízlik neki, meg a colieftől a tejben sincs már laktóz. Ha megtehetném elvinném, de sajnos nem állunk úgy. Egy magán ételintolerancia vizsgálat 25, plulssz ugye külön konzultáció 10-15 között, és bármilyen labor vagy bármi még az is kb ennyi. Esteleg 1-2 hónap múlva tudom ilyenekre elvinni. Könyvelőre biztuk,hogy intézze el az anyagi támogatásokat szülés után, de nem tette meg. Mi adtuk be a papírokat decemberben, azóta még semmi, egy fizetésből élünk 3-an. (nem az én döntésem volt,hogy rábízzuk) Addig talán egy allergia vizsgálat,vagy tejbevizsgálás, bár utobbit nem tudom hol csinálják. Holnap újra elmegyünk az orvoshoz, de előre tudom mi lesz. A hordozó a kocsiban kiráz belőle mindent, kislányom pedig boldogan rávigyorog az orvosra, én meg magyarázkodhatok, hogy nem olyan anyuka vagyok, aki eltúloz egy nyüsszenést. Pedig tényleg még videóra is vettem, ahogy már fuldoklik a vísítástól, meg is mutattam neki. Talán még annyit tudok, hogy ha nem segít semmit, hétfőn elvisszük a másik gyerekorvoshoz.
2015. jan. 29. 14:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem úgy gondoltam, hogy a vizsgálatokat végezze magán úton, hanem egy konzultációkra menjetek el. Megnézed neten, hogy felétek kint ajánlanak. Elviszed és megmondja, hogy milyen vizsgálatok kellenek. Ad beutalót és elvégzi, aztán pedig mikor megvannak a leletek kiértékeli és megmondja mi a helyzet. Általában 6-15.000 Ft-ig vannak a magándokik. Amiket a gyógyszertárban megveszel, azok is drágák. Elviszed és lehet már ott megmondja mi a baja és mi kell neki. Ennyit megér. Az ő érdeke és a ti érdeketek is ez.
2015. jan. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és én a helyedben elgondolkoznék a háziorvos váltáson.
2015. jan. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!