Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket játszotok fél éves...

Miket játszotok fél éves babátokkal?

Figyelt kérdés
2015. jan. 29. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
A kukucs játékot nagyon szereti (egy sálat terítek az arcára,lerántom és mondom, hogy "kukucs!"-->hangosan nevet), A labda gurítgatást is szeretni, repülőzést, meg a zenéltetjük a játékait (már Ő is tudja)
2015. jan. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mi az a repülőzés?
2015. jan. 29. 16:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 6 hónapos kora körül kezdte el nagyon szeretni a pakolászást. Alacsony peremű dobozba/lavorba pakoltam neki mindenféle játékokat, benti kiscipőjét, pelenkát, kiszoknit, papírgalacsint és oda tettem elé. Hason fekve akár 20-30 percig is képes volt rámolni benne, mindent alaposan megnézett, forgatta a kis kezeiben, nagyon élvezte.


Színes könyvet/mesekönyvet raktam elé, azt is szerette nézegetni, szintén hason.


Babás zenéket is hallgattunk, énekeltem neki, ő meg rázta rá a popóját.


Hirtelen ennyi jut eszembe konkrétan. Amúgy az esetek nagy részében a földön volt napközben, vastag takarót terítettem alá (szőnyegre), körbepakoltam játékokkal, és elég jól elvolt önállóan. Konkrétan játszani ilyenkor még nem nagyon tudtam vele.

2015. jan. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hát én nem nagyon szoktam játszani a fiammal. leteszem a szőnyegre és el van, van hogy magamtól megyek oda, akkor simizem miközben játszik. vagy ha nyűgösebb akkor mutogatok neki játékokat, akkor elvesz pár percig nézegeti, azt jön a következő. vagy könyveket szoktam lapozgatni neki. illetve mikor már kezd nyűgös lenni, azaz álmos de még nem aludna, akkor szoktam csikizni, meg hasonló kicsit aktívabb játékot. azt ezt kb 15perc után megunja és akkor már megy aludni.
2015. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Közösen szoktunk a játékaival játszani, van egy dob, amit pl. nagyon szeret, de még tartanom kell neki, mert feldönti. Azon kívül gyerekdalokat hallgatunk, énekelek neki, ilyesmi. Ja, és "büdöskányázni" szoktunk :) Ez annyit tesz, hogy felkapom és belefúrom az arcom a pocijába, mondom neki hogy te kis büdös kánya, erre hatalmasakat nevet! :) Kicsit furi, még a mamám csinálta anno, de a gyerek élvezi :)
2015. jan. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

a doboz jó ötlet volt, csináltam én is egyet, 20 percig elvolt vele :)

a büdöskányát az én lányom is szereti, csak nemt udtuk hogy így hívják.

sajnos nehéz szórakoztatni, nappal kb egy órát alszik, a többi időben igényli a társaságot, nincs el egyedül :)

2015. jan. 29. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!