Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11-12 hónapos babátok mivel...

11-12 hónapos babátok mivel játszik?

Figyelt kérdés
A fiam jelenleg csak pakol, illetve egy tollat hurcol magával körbe körbe és egy karton dobozon húzgálja, majd megy tovább. Egy építőkocka van a másik kezében, azzal időnként a földet veri és napok óta ez megy. A mozgás örömén kívül van olyan dolog, amivel az ilyen korú babák már funkcionálisan is játszanak és esetleg meg kellene vele ismertetnem?

2015. jan. 30. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Éppen ebben a korban van a nagy pakolás:) Mi ilyenkor az egymásba pakolható toronyjátékkal játszottunk, hogy tegye egymásra a nagyobbat alulra és a legkisebb legfelül, hogy rájöjjön mitől dől el, stb. Majd elővettem már az építőkockát is. Azzal is elvolt. Duplót is lassan lehet, mert ugyan csak nagyobbaknak van, de a lányom már ilyen korában szerette. Próbálgatta.
2015. jan. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, az én kislányom is 11 hónapos. Nála most az a menő, hogy építek neki duplo-ból, vagy fa kockából "tornyot", és azt ledönti, vagy egyesével leszedegeti a darabokat. Ezzel még akár fél órára is le tudom kötni :-) A másik nagy kedvenc, ha kap újságpapírt, vagy papírtörlőt, mert imádja apró cafatokra szaggatni. Ezzel is elég sokáig eljátszik. Szereti a műanyag palackot. Össze szoktam neki nyomni, és fogdossa tapogatja, zörgeti. Nála is nagy sláger az is, hogy van építőkocka mindkét kezében, és azokkal közlekedik, meg nagyon szereti össze ütni őket. Ha zenét hall azonnal elkezd "táncolni", vagyis rázza a popsiját, és rogyaszt a lábaival. Most kapott egy kis labdát, és az is tetszik neki, hogy kerek, forog, lehet gurítani. Eddig nem érdekelte. Arról nem is beszélve, ha egy telefont vagy távirányítót megszerez, akkor mekkora boldogság van. Van babája, meg mindenféle zenélő-tanuló kütyü, azokat is szereti nyomkodni. Már rájött, hogy kell kezét lábát gombokat nyomkodni, és nagyon örül, hogy miatta szólalnak meg.

Szerintem nem kell semmivel sem megismertetni, amire igénye van, ami érdekli, azzal meg fog ismerkedni :)

Remélem tudtam segíteni, és bocs a hosszú válaszért.

2015. jan. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!