Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe "kerül" egy hónapban...

Mennyibe "kerül" egy hónapban egy kisbaba?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az ennivalóra, pelus, kenőcsök, popsitörlő stb... Tápszeres baba érdekel csak, anyatej nincs.

2015. jan. 30. 19:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ezt így nehéz megmondani

10.000-100.000 között

Nagyon nem mindegy, hogy melyik pelenka válik be, melyik popsikrém, melyik tápszer, melyik fürdető... Van-e egyéb betegség, amire plusz dolgok kellenek. Kapsz ruhát, vagy mindent venned kell.

Rengeteg mindentől függ!

2015. jan. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
23%
40-50ezerminimum.
2015. jan. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Kisbaba... akkor gondolom 1-2 hónaposra gondolsz...


Nekünk ennyi volt kb

Tápszer 3 ezer

Pelus 7 ezer

Popsitörlő 1600

Fürdető 500

Popsikrém egy nagy doboz sudocremet vettem az 3 ezer volt azóta is tart.

Meg persze ruha ami épp kell.


De ahogy nő egyre több.

Most 11 hónapos kb 20 ezer havonta, a kaján kívül mert ugye a miénket eszi így nem számolom külön. De pl ha betegség van akkor több.


Meg igazából az igényektől is függ h csak a márkás pelus, ruha jó vagy megfelel az olcsóbb is.

2015. jan. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A tápszer ára 800-3000 Ft között van, nagy átlagban. Ebből min. 4 doboz biztos kell egy hónapban.

Ha tápszeres a baba, nyugodtan lehet számolni a cumifejeket is, mert elég gyakran cserélni kell. Márkafüggő, de kb. 1000 Ft-tól kezdődik.

4 hónapos korától kaphat tejpépet, ezek ára is 600 Ft-nál kezdődik, 2 doboz/hó elmegy.

Jön a hozzátáplálás, ami valljuk be, elég pazarló is tud lenni, főleg egy rossz evő gyereknél. A zöldség, gyümölcs nem olcsó, a bébiételek 300 Ft környékén kezdődnek. Ha már ki van váltva étkezés és alapos mennyiségeket eszik a kicsi, jobb főzni.

A pelenka változó. Én legolcsóbban eddig a zsákos pelenkát vettem, Dada pelus 4400 Ft/100 db. Kuponokkal, akciókkal átlagosan 6-8000 Ft.

A popsitörlőnél kinek melyik márka jön be, de 1500 Ft körül van a havi mennyiség.

A fürdető és popsikenőcs kb. 1000 Ft, ha a patikait használjátok. Ha nem, akkor kb. 500 Ft-tól kezdődik.

Az elején nem is kerül sokba a baba, inkább később, amikor nagyobb. Például, nálunk most van a kisebbik gyerkőc abban a korban, hogy már kell a cipő (téli, vastag, jó minőségű), de még tápszert kap (vagy tejitalt). Ahogy nő, egyre nehezebb nekik esetlegesen használt ruhát venni, tovább hordanak egy-egy méretet, viszont gyorsan le is amortizálódnak a holmik.

2015. jan. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
7 hónapos baba, főleg Lidl-ös a pelus meg a törlő. Csak azért kérdem mert az anyuka kevesli a gyerektartást, ő havi 60ezret mondott rezsivel ( lehet magát is beleszámolta), amit szánalmasan soknak tartok... Csak fürdetőkrémet használ meg sodu krémet (amit én vettem).
2015. jan. 30. 21:45
 6/21 anonim ***** válasza:

Az elejen meg nem kerul olyan sokba. De amint bolcsis meg ovis lesz, akkor mar igen. Nekem 20 ezret ad az exem a nagyobbik lanyomra, aki 5 eves. Na en ezt szanalmasan kevesnek tartom, foleg, hogy 32 ezret allapitott meg a birosag. 20 ezer csak az etkezese egy honapban (10 ezer az ovis kaja amiben se reggeli se vacsora nincs) es akkor meg se kirandulas, tisztasagi csomag, fogkrem, ruhak, rezsi ra eso resze stb stb. Es akkor ebbe meg semmi extra nincs, csak a fenntartasa. A jatek, kulonora vagy barmi az meg kulon tortenet.

Egy babanal ennyi termeszetesen nincs, de szamits ra, hogy a kesobbiek folyaman 50-60 biztosan lesz.

2015. jan. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ezt én is soknak találom.
2015. jan. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Havi 20at adok neki, ill. még 10et ráköltök mikor nálam van (nem ad semmit mikor jön a gyerek), komplett gyerekszobát rendeztem be neki, rengeteg játékkal, később ez a +10ezer növekedni fog legalább 20ra, mert ha kimozdulunk (mert kifogunk :) ) simán kellesz az a plusz pénz a gyerekre! Nem akarok kukacoskodni az anyukákkal, de az én esetemben úgy tűnik hogy pénzre megy a dolog, minél többet kicsikarni a másikból.
2015. jan. 30. 22:34
 9/21 anonim ***** válasza:
32%

Hát 7 hónapos babánál mondjuk a tápszer elég drága, mert akkor már nincs rá támogatás( hacsak nem speciálisat eszik), szóval 2-3000 egy doboz, amiből havonta kell kb. 4. Szóval arra bőven 10ezret lehet számolni. A pelusra, popsitörlőre meg a tisztálkodásra mondjuk még 10-et. Aztán ugye már megkezdődött a hozzátáplálás, külön kell neki főzni (esetleg venni bébiételt, de az mindennaposan azért igen drága lenne), meg ruházni, játékokat venni, és még vannak egyéb járulékos költségek. Úgyhogy azért bőven többe van mint 20ezer. Viszont nem is a Te dolgod teljes egészében eltartani, az azért elég buta elgondolás, hogy ő kiszámolt 60ezret és akkor az egészért tartja a markát. A feléért még ok, de ne az egészet tőled várja.

Az a 60ezer amúgy tényleg elég sok ilyen pici baba esetében, valószínű, hogy tényleg le akar húzni.

2015. jan. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
31%
Kevés a 20, mert tfh beteg, az sokba kerül (orvos, gyógyszer) Ha tápszeres, az sem olcsó, a ruha sincs ingyen, a fűtés/villanyszla is magasabb... Miért nem feleztek? tehát adja a blokkokat, te pedig állod a felét? Te megnyugszol, h nem pénzre megy, ő pedig jobban jár, mert legalább 40-80.000 Ft pluszban lesz. Vagy úgy már nem buli neked?
2015. jan. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!