Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ferde nyak/c tartásos babáknak...

Ferde nyak/c tartásos babáknak milyen torna, masszázs segít? Mozdulatsorok érdekelnének, Dévényesre nincs pénz

Figyelt kérdés
2015. febr. 1. 00:22
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
jelenleg sztk-s alapon gyógytornász mutatott 3 "fogást, műveletet" mivel nemigen engedi a baba, ezért naponta 3-szor is csinálnom kell vele, mondta 1 hónap múlva kontroll, nos mindjárt letelik és semmit sem fejlődött.de még maga a torna után hogy egy icipici ideig legalább normál tartása lenne, sincs. félek nagyon ötletei nemigen lesznek...
2015. febr. 1. 00:24
 2/15 A kérdező kommentje:

*neten sem találok, csak olyan tanácsokat, hogy Dévényeshez vinni

meg láttam egy anyukát aki nyaktornáztatja a babát, de gondolom mert nem tartja a fejét, nálunk meg valúszínű pont kötött az izomzat, nemhogy még erre edzeni.


meg valami néger/bantu nők szerinti babamasszázs, aminek szintén nagy híre van a világon, azt is csinálom úgy ahogy neki.

2015. febr. 1. 00:25
 3/15 anonim ***** válasza:
Dévényeshez kell vinni! Amikor én lazaizomzat miatt jártam a fiammal, rengeteg "ferdenyakas" baba volt, és mindnek segített.
2015. febr. 1. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Neki ne állj saját szakállra tornáztatni internet alapján, többet ártanál. Neurológiára nem küldtek? Mindenképp vidd el Dévény tornára, majd megmondja a gyógytornász, hogy tud-e segíteni, de otthon neki ne állj, baj lesz a vége.
2015. febr. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vidd el Devenyeshez! Hasonló problémánk volt én hát hetes korában óta vittem heti 2szer... másfél éves volt mikor már csak ellenőrzésre mentünk most két és fél éves lesz de a mai napig kell itthon gyakorlatokat csinálni. minél előbb vidd el, mert annál könnyebb segíteni neki. Majd a gyógytornász megmutatja neked mit kell otthon csinálnod, de magadtól ne állj neki! Nem véletlen nem nagyon találni feladatokat.
2015. febr. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

neurológusnál votunk, ő mindent rendben talált.


nálunk csak egyetlen egy Dévényes van, voltunk egy vizsgálaton már nála és még azt sem találta el, hogy melyik kezét használja kevésbé..(a ferde nyak miatt fél oldala kicsit inaktív), meg alakul a csípőkötöttség is, de azt sikerül tornában kordában tartanom)nem tudom ezek után mit várhatnék tőle

2015. febr. 1. 08:51
 7/15 A kérdező kommentje:
igaz nem ide tartozik, de ha befizetek mindent megveszem neki a pelust, kaját, marad egy tizesem az egész hónapra nekem enni, meg egyebekre(wc papír, meg ilyenek)
2015. febr. 1. 08:52
 8/15 anonim ***** válasza:

Fel is lehet iratni a Deveny tornat.

Gyerekorvosnal erdeklodj.

2015. febr. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire nagy a probléma. Kisfiam született torticollisal és nyaki hypotóniával. Nekem már a kórházban megmutatták hogyan kell tornáztatni, + a gyerekorvosunk is mutatott még 1 gyakorlatot. 3,5 hónapos korára tökéletesen rendben volt a nyaka.

-ülésbe húzás, hogy tartsa a buksiját

-hanyatt fekve egyik vállát kicsit lenyomni a fejét ellenkező oldalra fordítani

-a kiságyában forgatni kellett, hogy mindig már oldalról kapja az ingert és automatikusan arra próbáljon fordulni. A kifelé oldalra pakoltam színes játékokat, a fal felőlire egy fehér lepedőt, hogy arra ne legyen ingere nézni. 2-3 naponta forgattam, egyszer erre, utána arra volt a buksija.

2015. febr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Merre laksz? Itt Szegeden van sztk alapon is dévényes. Ha nem vagy messze át lehet hordani.
2015. febr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!