Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden evésnél (szopi, tápszer...

Minden evésnél (szopi, tápszer) erőlködik, nyom a babám, de nem bir kakálni Kis idő után már sír. Sajnos muszáj hogy segítsek neki, mert addig nem bir enni. Ha megszélcsövezem, nyugodtan eszik tovább. Valakinek van hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés
5 hónapos a Drágám, de sajnos már rég óta így szenvedúnk. Ritkán vannak napok mikor kakil egyedül, aztán megint nem. Pici kora óta mondent kap, ami segíthetne (grippe water, infacol/espumisan, kapott bio gaiat, most kap már Laevolacot is) de semmi javulás. Voltunk gasztroenterológián, azt mondták valószínű a tejfehérje a bűnös, de én nem hiszem, mert nincs kiütése, ekcémája se, véres kaki se... Azt sok helyen láttam, hogy sok baba nehezen kakál, vagy csak segítséggel tud, de az hogy minden evésnél erőlködik, ez borzasztó... Valaki esetleg tudna valami okosat mondani?

2015. febr. 1. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Alkohollal tisztítsd meg a lázmérőét kend be popsikenőccsel és azt dugd fel neki a végbelébe 4-5 ször megcsinálod és az talán segít neki. Nekünk a gyerekorvos csinálta és rövtön 2pelust tele kakilt. A másik,hogy tornáztathatod őt. Tedd össze a lábát és húzd fel a mellkasához 5pm-ig aztán engedd vissza ismételheted amég engedi,ezt megcsinálhatod neki többször is egy nap jókat fog pukizni és talán be is rotyogtat. Ingerelheted a végbél nyílás kicsit maszírozhatod széthúzod óvatosan. Egy próbát megér! Remélem sikerül.
2015. febr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Espumizán is jó szolgálatott tehet.
2015. febr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsi most látom hogy írtad az espumizánt. Véleményem még az hogy lehet tápszert kéne váltani amúgy meg laktase comfort cseppet írass fel ha esetleg tényleg tejfehérje állhat a hátérben .
2015. febr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szoktam tornáztatni, de sajnos nem sok eredménnyel. Néha jön 1-2 puki.

Eleinte lázmérőztem, de szélcsövet javasoltak inkább, az kíméletesebb. Ki is jön vele a szél, meg kaka is, ami egyáltalán nem kemény. Csak azt nem értem, hogy miért erőlködik annyira minden evésnél, annyira nyom, és nem jön semmi. Nagyon sajnálom már szegényt.kk

Egy hete írtak fel neki tejmentes tápszert (Neocate), most azt kapja, de nem látok javulást.

2015. febr. 1. 18:50
 5/8 anonim ***** válasza:
minden evésnél kakil is ha segítsz neki? ez azért nagyon sok 5 hónaposan, általában az első 1 hónapban kakilnak csak ennyiszer a babák. és peptid tápszerre váltanék...
2015. febr. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, mindig van valamennyi kaka. Nekem is ez a furcsa, hogy minden evésnél (éjszaka nem), és annyira erőlködik, és mégsem jön ki magától, pedig híg.

Ezt írta fel a gasztroenterológus.

2015. febr. 1. 20:41
 7/8 anonim ***** válasza:

de ha híg a széklete nehogy laevolacot adj neki!

valami más lesz itt a gond... ez tényleg nem normális :( én elvinném első körben hasi uh-ra, nézzék meg mi okozhatja. lehet a hozzátáplálást is elkezdhetném, el tudom képzelni, ha székletfogó étellel megfognád a hasát akkor megoldódna a problémátok

2015. febr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! A gasztoenerológus utasítására elkezdtem a hozzátáplást,.az almától.keményebb is a széklete, de minden változatlan sajnos. 😞
2015. febr. 2. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!