Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha fiatal vagyok, nem is...

Ha fiatal vagyok, nem is lehetek jó anya?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, van egy 8 hónapos kislányom.

Viszont a terhességem alatt és a pici születése után is az anyám és a nagymamám azt éreztetik velem, hogy amiért fiatal vagyok, nem tudok semmit és nem vagyok jó anya.

Olyan semmi dolgokba kötnek bele, hogy pl. még 36 hetes terhesen, a császár előtt egy nappal is magassarkúban rohangáltam, vagy hogy rugdalózót csak alváshoz adunk rá, vagy hogy nem állt meg a vőlegényemmel az életünk a pici születése után.


Nagyon zavar ez az egész és nem tudom, hogy mit kellene tennem.

Tűrjem csendben, vagy álljak ki magamért?


2015. febr. 2. 08:21
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Ettől nem vagy rossz anya,de amíg rájuk hagyjátok a kicsit,hogy elmenjetek bulizni,addig ne csodálkozz,hogy piszkálnak,mert egy szülőnek,akármennyi idős is,lemondással jár a gyerekvállalás,és ebbe beletartozik az is,hogy nem passzoljuk le a gyereket havonta bulizás kedvéért.Gondolom ezt érted a nem állt meg az életetek alatt.De ha meg gyerekkel mászkáltok barátokhoz vagy ilyesmi,akkor szerintem meg abszolút nincs okuk szólni,főleg ha anyagilag is elvagytok magatokban.
2015. febr. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hol írtam olyat, hogy bármikor "lepasszolnánk" neki?

Sőt, még azt sem hagyom, hogy egyedül vigyázzon Rá az anyám, mert nem bízom meg benne. Csak úgy lehet a kislányommal, ha én is ott vagyok.

2015. febr. 2. 08:40
 3/9 anonim ***** válasza:
A jo anyasag abszolut nem korhoz kotott. Valaki 35 evesen is lehet felelotlen, vagy epp 20 evesen jo anya. A lenyeg, hogy minel elobb koltozzetek kulon a szuloktol, mert nem jo, ha tobb generacio el egyutt es ez a szomorusagodnak a forrasa.
2015. febr. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem lakunk egy házban.

18 éves koromban a páromhoz költöztem, anyagilag sem támogat minket senki.

2015. febr. 2. 08:50
 5/9 anonim ***** válasza:

a jó anyaság nem kortól függ.

az hogy magassarkúban mászkáltál, ez nem rossz anyaság csak kicsit felelőtlenség, vagy hogy is írjam, ugye bármikor eleshettél volna...stb. az hogy nem állt meg az élet. ez sok mindent takarhat. pl a nővéremnek van egy fél éves kisfia, nem tudom összeszámolni sem hogy hányszor aludtak barátoknál, ittak, társasoztak a pici babával, vagy náluk hányszor volt "buli" miközben a pár hónapos gyerek ott volt. nekem ez egy picit felelőtlenség. nem azért mert jól érzik magukat, hanem azért mert egy ilyen pici babának nyugalom és rendszer kell. nem az hogy állandóan rángatva van ide oda. de ettől nem rossz anya csak nekem nem épp ideális. nekem is fél éves a fiam, de még nem voltunk szórakozni mióta megszületett. és ezt így érzem jónak, majd ha nagyobb lesz.

és hogy rugit mikor adtok rá, ne nevetess....az én fiam fél éves, lassan én sem veszek neki rugit és talpas nacit sem mert annyit mocorog, próbál kúszni mászni hogy csak akadályozza benne. tehát body-harisnya-naci-felső a nappali ruházata.


egyik füleden be a másikon ki. ne foglalkozz velük, komolyan. sok sikert.

2015. febr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. az én anyám pl azért "hülyéz" le, mert használok légzésfigyelőt a picinél, vagy hogy 3-4hónapos korában nem tettem mézet a teájába (kicsit hurutosan köhögött) vagy hogy lassan 6 hósan még nem eszik füstöltkolbászt :) mert mikor én voltam kicsi....stb. de nem érdekel hogy miket mond. :) emiatt nem fogok változtatni semmin.
2015. febr. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az anyád, nagyanyád szemében mindig kislány leszel, ezt el kell fogadni. Ettől még lehetsz jó anya, de az idősebbek akkor is mindig azt fogják gondolni, hogy csak nekik lehet igazuk, neked nem.
2015. febr. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Nem írtam,hogy bulizni jártok,csak mondom ha a nem állt meg az életetek azt jelenti,hogy iszogatni mentek,amíg ők vigyáznak a gyerekre,akkor nem csodálom ha szólnak.Vagy amit másik válaszoló írt,hogy inni meg ott aludni mennek csomószor másokhoz gyerekestül...

Amúgy ha nem is laktok ott,akkor tényleg egyik füleden be,másikon ki.Nekem hálisten apuék része normális,ők nem szólnak bele semmibe,csak tanácsot adnak.Ott mama okoskodik mindig,de jó messze vannak.Anyu meg...Hát vele kevésbé tartok kapcsolatot,ha felutazunk is,mert másik mamánál vagyunk.

Én 24 leszek lassan,lányom meg utána lesz majd 2,5 éves. Én pl azt hallgattam mamától,hogy jaj vigyed orvoshoz a gyereket,mert valami baja van annyit sír.(Mivel kb egy évben 3x tudunk elutazni hozzájuk és nincsenek barátaim sem,így én vagyok a kicsivel,nem tud nagyon aludni máshol,meg sokkal hisztisebb is)

Másik mamától meg: te vagy a hibás benne,hogy 2 évesen még nem szobatiszta,anyád és a tesói már 8-9hónaposan azok voltak. Anyám hálisten inkább más dolgokba szól bele,nem a gyereknevelésbe.Viszont mivel apuék jobban ismernek,az ő tanácsaikat fogadom meg,vagy legalábbis próbálom megfogadni.Na de se rugival kapcsolatban,se semmi ilyesmibe nem szóltak még.

2015. febr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 24 éves vagyok, tőlem gyakran kérdezték, hogy a kisfiunk becsúszott baba-e, vagy tervezett.

Nekem viszont nagy az arcom, és meg se fordult a fejemben, hogy ne lennék jó anya a korom miatt. Biztos, hogy vannak dolgok, amiket egy nálam 10 évvel idősebb jobban csinálna, de bennem meg van csomó energia van, egészséges lazaság, sok sok barát... és örülök, hogy ha nem kell szülőire járnom 50 évesen. :) Hidd el, ez a normális, annak ellenére, hogy a 20 évesek nagy része még éretlen és felelőtlen ahhoz hogy anya legyen.

2015. febr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!