Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Váltanátok tápszert? Ha igen,...

Váltanátok tápszert? Ha igen, mire?

Figyelt kérdés

3,5 hónapos a kislányunk, de váltáskor már 4 lenne. Jelenleg Milumil HA start optima-t eszik. (Kórházban ezt kapta, azóta is ezt vesszük.)

Már a 3 hós státuszon is kérdezte a doki, hogy akarunk-e váltani. Gondoltam a Milumil 1 Optima-ra, de merjek változtatni?

Családban eddig nem volt allergiás, de kb 1,5 éve az apai nagymamán kijött a laktózérzékenység. Viszont már havi 5-6 doboz kell (ez kb 11-14e), ami anyagilag sem kevés. De persze a baba fontosabb.


2015. febr. 3. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
laktóz az mindegyikben van.(ez a 2 közül) én is laktózérzékeny vagyok,hidd el ha a baba az lenne,észrevennéd. vele született vagy kialakult érzékenysége van?
2015. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Apai nagymamának elég idősen jött már ki,szerintem emiatt nem indokolt nem váltani,de én úgy tudom a HA-nak nincs köze semmiféle tejallergiához,az csak simán más feldolgozással készült tejből,mint a sima.Öcsém szerzetten volt laktózérzékeny születésétől nem is tudom meddig,de ő szopizhatott,csak cseppeket kapott mellé,hogy fel tudja dolgozni a tejcukrot.A Milumil Pepti van tejallergiásoknak.Egyébként legjobb lenne ha azt íratnád a tejallergiás mamára hivatkozva,mert ezt írják 90%-al,ergo 4*450gramm kb 1000-1200 ft.Nálunk egy doboz eleinte 5 napra volt elég,később 3 napra,tehát a 4 doboz 1000-1200 -ért kitartott 12 napig kb.
2015. febr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2.vagyok. Mi 3 hetesen kértünk váltást,kérdezte van-e tejallergiás,annyit mondtam öcsém az volt kicsinek,fel is írták a Peptit,aztán kutya baja a lányomnak.És mivel Peptit kapott,így felírathattam 1 éves korig a Milumil Sinemilt is,amit meg tejpépként evett végülis,az is rettentő olcsó volt úgy,még barátnőmnek is adtam,hogy adjon a lányának.Abból is 4 doboz volt kb 1000-1200 forint,8*300 gramm. 1 éves korig fel lehet írni ezeket bármi vizsgálat nélkül 90%-al,utána csak gasztros doki papírral már,tehát ezzel tudnátok bőven spórolni,és persze nem árt a gyereknek egyik se :)
2015. febr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2-es.peptit nem ehet laktózérzékeny baba. a laktóz és a tejérzékenység teljesen különböző dolog. csak azért írom le,nehogy vki ilyet vegyen a laktózérzékeny babájának. nekik a pregomin való, persze nem eszik meg sokáig, más az íze utána marad a laktáz enzim csepp.
2015. febr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Igen azt tudom, hogy a laktózérzékenység és a tejallergia más.

De nem tudom, hogy ha már 3,5 hónapja eszi és nincs baja a laktózt tartalmazó tápszertől, akkor is írhatnak ki Peptit?

1-nek: A babának nincs baja, csak ugye mindig azt kérdezik, hogy van-e a családban allergiás.

2015. febr. 3. 12:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Érdemes megkérdezned,mi is kaptunk peptit csak úgy végülis,bármi vizsgálat nélkül,és szerintem a laktózmentes pregominra is ez vonatkozik és itt se volt a babának az ég világon semmi baja.Kérdezz rá,kaphatnátok-e peptit vagy esetleg valami olcsóbbat,de érdemes akkor rossmann,dm sajátmárkást is megnézni,mert ha nem kaptuk valamit 90%-al,akkor lehet olcsóbbak azok,mint a sima,nem ha-s milumil is pl.
2015. febr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mi 8 hétig kerestük a megfelelőt, mert előtte Milumil HA start, Beba Ha sensitiv, Milumil pregomin tápszereket kapott, de mindegyiktől fájt a pocakja, sokat bukott még 2 óra múlva is és hasmenése volt. Nem volt indokolt a HA-s tápszer, ezért Nestlé Lactogen Harmonyt eszik. Azóta nincs hasfájás, tökéletes a széklete és alig bukik valamit vissza. Ez kicsit sűrűbb tápszer, de laktató és receptre 1000 Ft körül van 800 gramm. Ezt 2-es cumival kell adni és langyos vagy meleg vízben kell feloldani, úgy nem lesz csomós. Tényleg csak jót tudok róla mondani és a babám is imádja.
2015. márc. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!